Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

SONY CX105

Hafızayı artırmak için kamera üzerinden bir de genişleme yuvası bulunuyor. Kamerada Carl Zeiss marka 4 megapiksel destekli bir lens bulunuyor. Bunun yanında 10x destekli optik zoom uzakları yakınlaştırmanızı sağlıyor. Yüz tanıma özelliği sayesinde de hareketli çekimlerde bile gülen yüzlere otomatik odaklama yapılıyor.

Sony'nin kamerası teknolojisinin gideceği yönü göstermesi açısından önemli. Günümüzde flaş belleklerin hafıza boyutları sürekli büyümesine rağmen fiyatları sürekli küçülüyor. Kamera üzerine takacağınız 16GB boyutunda bir flaş bellek dahili hafıza ile birlikte 9 saat kesintisiz görüntü kaydı yapabilmenizi sağlıyor. Kayıt ettiğiniz görüntüleri bir bilgisayara kopyalayıp herhangi bir işlem yapmadan yüksek çözünürlükte izleyebiliyorsunuz. Kasetli kameraları düşündüğümüzde gelinen nokta çok önemli.

Bir diğer önemli nokta da görüntü kayıplarıyla ilgili. Flaş bellek kullanan kameralar içinde bir HDD veya fiziksel olarak veri yazan bir parça bulundurmadığı için kaydedilen görüntülerin bozulması gibi bir durum söz konusu olmuyor.

Çok küçük ve çok hafif olan kamera, dokunmatik ekran sayesinde kullanımı da kolaylaştırıyor. 1.400 TL civarındaki fiyat daha aşağılara çekildiğinde eminim daha geniş bir kullanıcı kitlesine erişecektir.zaman

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad