Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

DİGİTÜRKÜN YENİ SAHİBİ BEİN MEDİA GROUP OLDU

uzun zamandır, TMSF'nin elinde bulunan Digitürk'ün yeni sahibi belli oldu. Satışı yılan hikayesine dönen yayın platformunun yeni sahibi, Al-Jazeera'nın da sahibi olan Katarlı Bein Media Group oldu. 

Yakın zamanda imzaların atılması beklenen anlaşmanın 1-1.2 milyar dolar arasında bittiği öğrenildi. Star Gaztesi'nden Kaan Zenginli'nin haberine göre, 2013 yılında TMSF’ye geçen Digiturk’ün satışında sona gelindi. 

Edinilen bilgiye göre ocak ayında görüşmelerin durduğu iddia edilen Katarlı Bein Media Group ile el sıkışıldı. Önümüzdeki günlerde de imzaların atılacağı belirtildi. Satışın şirketin toplam değerinin 1-1.2 milyar dolar arasında bir rakam üzerinden yapıldığı kaydedildi. 

Digiturk’ün yüzde 53’ü ABD’li Providence fonu, yüzde 47’si ise eski sahibi Mehmet Emin Karamehmet adına Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) kontrolünde. ABD’li şirketin satış görüşmelerini tamamladığı belirtilirken, onay mevkii olan TMSF’de imzaların atılacağı kaydediliyor. 

Anlaşmanın Digiturk hisselerinin tamamı konusunda yapıldığı belirtildi. 3.3 milyon abonesi var Katar merkezli medya grubu Al-Jazeera bünyesindeki Bein Media Group, Bein Sports kanalı ile Avrupa, Asya ve ABD’de faaliyet gösteriyor. Digiturk’ün abone sayısı, 3.3 milyon düzeyinde bulunuyor. 

BTK verilerine göre Türkiye’deki uydu platform hizmetlerinin toplam yıllık gelirinin büyük payını Digiturk alıyor. Şirket, TMSF’ye geçtikten sonra, Doğan Yayın Holding Digiturk’ün yüzde 53’üne 742 milyon dolarlık bağlayıcı olmayan bir teklif vermişti. Digiturk, 2016-2017 sezon sonuna kadar Türkiye futbol liginin yayın haklarını elinde bulunduruyor.star
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad