Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

TÜRKİYE DİZİ İHRACATINDA DÜNYADA İKİNCİ

Türkiye, ABD'nin ardından, "Dünyada en fazla dizi ihraç eden 2'nci ülke'' konumuna geldi. 

2013 yılında 200 milyon dolar olan dizi ve program ihracatı gelirinin bu yıl sonunda 350 milyon dolara ulaşacağı belirtildi.  

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük TV program fuarının bu yılki onur konuğu da Türkiye. ABD'NİN ARDINDAN İKİNCİYİZ Fuarda düzenlenen konferanslarda Türkiye'nin, ABD'nin ardından, "Dünyada en fazla dizi ihraç eden 2'nci ülke" konumuna geldiği açıklandı. 

2013'TE 200 MİLYON, YIL SONU 350 MİLYON DOLAR Türkiye'nin 2013 yılında 200 milyon dolar olan dizi ve program ihracatı gelirinin bu yıl sonunda 350 milyon dolara ulaşacağı vurgulandı. ''Paramparça'' Yunanistan'da en çok izlenen diziler arasında... 

2023 YILINDA HEDEF 1 MİLYAR DOLAR 
Türkiye 2023 yılındaysa 1 milyar dolarlık dizi ve program ihraç etmeyi hedefliyor. Uzmanlar, Türkiye'nin TV prodüksiyonu alanındaki yükselişini, diziler için seçilen temalara, dizi maliyetinin Batı'ya oranla hala düşük olmasına, kullanılan formata ve Türk şirketlerinin kurduğu promosyon ve dağıtım ağına bağlıyorlar. 

TÜRK DİZİLERİNİ 75 ÜLKEDE 400 MİLYON KİŞİ İZLİYOR 
Türk dizilerinin şu anda 75 ülkede 400 milyon kişi tarafından seyredildiği belirtiliyor. İlk olarak sadece Balkanlar ve Ortadoğu'da ilgi gören Türk dizilerinin artık Kuzey Afrika, Asya ve ABD'de kendisine pazar bulduğuna dikkat çekiliyor. 

Türkiye'de yayınlandığı dönem reyting rekorları kıran ''Muhteşem Yüzyıl'' da Rusya'da ilgiyle izlenen Türk dizilerinden... Türkiye'de yayınlandığı dönem reyting rekorları kıran ''Muhteşem Yüzyıl'' da Rusya'da ilgiyle izlenen Türk dizilerinden...ntv

Top Post Ad

Below Post Ad