Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

PERUDA TÜRK DİZİLERİ FIRTINASI

Ortadoğu'dan Latin Amerika'ya geniş bir coğrafyada fenomen haline gelen Türk dizileri şimdi de Peru’yu kasıp kavuruyor. Lima’da yaşayan ünlü Fransız yönetmen Michel Gomez Le Monde Gazetesi’ne Türk dizilerinin başarısını anlattı. 

 On binlerce Perulunun her akşam, Türk yapımı “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisini takip ettiğini söyleyen, Lima’da yaşayan Fransız yönetmen Michel Gomez, pembe dizilerin memleketi olan Latin Amerika’da, Meksika ve Brezilya yapımlarını geride bırakan Türk dizilerinin patlamasına şahit olduğunu söyledi. 

Gomez, “Diziler öylesine başarılı ki bu yıl onlarca çocuğa ‘Binbir Gece’ dizisinin başrol oyuncularının isimleri olan Onur ve Şehrazat isimleri verildi” diyor.  

"TÜRK DİZİLERİNİ SATIN ALMAK KARLI 
Ünlü yönetmen Michel Gomez’e göre Türk dizileri her şeyden önce uzun süre başarılara imza atan yerel yapım pembe dizileri anımsatıyor. Halkın artık yerel yapım mafya dizilerine fazlasıyla yönelmiş olmasına tepkili olduğunu söyleyen Gomez, kanallar için Türk dizileri satın almanın çok daha kârlı olduğunu belirtti.  

"ÇEKİM KALİTESİ TAKDİR EDİLİR SEVİYEDE" 
 Perulu yönetmen Eduardo Adrianzen, senaryonun ötesinde çekim kalitesinin takdir edilir bir seviyede olduğunu belirterek Türk dizilerinin, yoğun duygulara yer vermekten kaçınmayan melodramlar olarak geleneksel pembe dizi izleyicilerine hitap ettiğini ifade etti. 

Adrianzen’e göre başarının diğer anahtarı da karakterlerin benimsenmesi. Adrianzen, “Erkeklerdeki maço davranışlar burada ilgi görüyor. Müslüman bir toplum gösterilse bile geleneklerin ve dinin ağır bastığı Katolik topluma çok benziyor. Dizilerdeki kadınlar ise Latin Amerika’da olduğu gibi mücadele ediyor ve başarıyor” diyor.ntv

Top Post Ad

Below Post Ad