Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Gastroblast Bilimi ve yiyecekleri bir araya getiren program

Da Vinci Learning TV, çocukları en sevdikleri yemeklerin ardında yatan bilimi keşfetmeleri için Gastroblast programına çağırıyor. 

Türkiye’de çocukların teknoloji ve çeşitli bilim alanlarında eğitimine odaklanan; dünya, insan ve bilim ile ilgili yenilikçi medya içerikleri sunan Da Vinci Learning TV’nin en çok izlenen programlarından Gastroblast’ta çocuklar, özel bilimsel kuralları kullanarak her zaman evlerinde olabilecek malzemelerle lezzetli yemekler yaparken yepyeni bilgiler öğrenecekler. 

Uygulaması kolay tariflerle çeşitli kimyasal değişiklikleri, yiyeceklerin yapılarını ve taze kalmalarının yollarını araştırıp adeta birbirinden eğlenceli şovlarla açıklayan Gastroblast programında bu ay, çocuklara evde pizza yapımı gösterilirken donan hamurun yuvarlak olarak neden açılamadığı, suşi yapımının incelikleri, salatalıkların nasıl turşuya dönüştüğü, çilekli kurabiye ve içi dolu fırında patates yapımı ilginç tarifler ile verilecek. 


Çocuklar, Gastroblast programında en güzel tatların gizemlerini ve tatlarının neden bu kadar iyi olduklarını eğlenceli bilimsel deneyler yaparken keşfedip ortaya çıkaracaklar. 

Geleceğe daha hazır ve daha önde nitelikli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Learning, çocuklara hayallerine ulaşma cesareti kazandırmakta, dünyayı keşfetmek azmi ile çocukların yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmakta ve topluma daha yararlı bireyler olmalarını sağlamaktadır. 

2007 yılından bu yana ‘eğlenerek ve uygulayarak öğrenme’ metodunu benimseyen Da Vinci Media’nın dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanmakta ve çocuklara keşfedecekleri yeni dünyaları göstermektedir. 

Dünya genelinde 30 milyondan fazla evde günlük hayatın bir parçası olarak takip edilen Da Vinci Learning TV, Türkiye’de D-Smart, Türksat Kablo TV, Turkcell TV+, Tivibu ve dijital uydu platformu Filbox üzerinden eğlenceli bilim, sağlık, tıp, tarih, matematik, teknoloji, uzay, doğa, insan, kültür ve sanat alanlarındaki birbirinden ilginç belgeselleri ve eğitim programları ile 24 saat HD yayın yapıyor. 

Da Vinci Learning Hakkında 
Da Vinci Learning her yaştan meraklı zihinleri bir araya getirip, yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen, yenilikçi ve özgün bir televizyon eğitim kanalıdır. Dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaşan Da Vinci Learning tüm dünyada 16 farklı versiyonla yayınlanmaktadır. 

Da Vinci Learning; Da Vinci Media himayesi altında, kendini işine adamış uluslararası bir ekiple, Da Vinci Learning'in tanıtımı ve heyecan verici etkinlikler, ortaklıklar ve kampanyalar yoluyla bir öğrenme isteği uyandırma çabası içindedir. 

Da Vinci Learning öğrenmenin, katılım, bağlılık ve en önemlisi de eğlencenin bir arada tuttuğu hayat boyu süren bir yolculuk olduğu felsefesinden hareket eder.

En iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabalarımız hiç bitmeyecek çünkü bizler esin kaynağı bulma isteğini, keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu biliyoruz. Türkiye’de D-Smart 127. Kanal, Türksat Kablo TV 203. Kanal, Turkcell TV+ 98. Kanal, Tivibu 126. Kanal ve digital uydu platformu Filbox 80. Kanal’da

Top Post Ad

Below Post Ad