Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Alex, U12 İzmir Cup’ın Başlama Vuruşunu Yapacak

Altınordu ve Petrol Ofisi’nin “yol arkadaşlığı”, Fenerbahçe’nin unutulmaz futbolcusu Alex’i getirdi. 

Alex, 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 5. U12 İzmir Cup’ın başlama vuruşunu yapacak. Altınordu’nun düzenlediği 5. U12 İzmir Cup’ın açılışını, Fenerbahçe’nin bir dönemine damga vuran ismi Alex de Souza yapacak. 

Petrol Ofisi’nin desteği ile Türkiye’ye gelen Alex, önce İstanbul’da U12 İzmir Cup ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Alex daha sonra İzmir’e geçerek, 6 Nisan’da çocuklarla birlikte turnuvanın açılışını yapacak. 

Avrupa’nın 12 yaş kategorisindeki en büyük turnuvaları arasında yer alan U12 İzmir Cup, 6-7-8 Nisan tarihlerinde Altınordu’nun Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde düzenlenecek. 


Avrupa’nın en iyi ekiplerini beşinci kez İzmir’de bir araya getirecek olan U12 İzmir Cup’ın açılışını daha önce de Fatih Terim, Şenes Erzik, Gheorghe Hagi ve Abdullah Avcı gibi ünlü isimler yapmıştı. 

Bir dönem Galatasaray’da görev yapan Jan Olde Riekerink ile eski Fenerbahçeli yıldız Salih Uçan da turnuvalara özel konuk olarak katılmıştı. 5. U12 İzmir Cup ile ilgili ilk basın toplantısı İstanbul’da Okay Karacan’ın moderatörlüğünde, Alex de Souza ve Altınordu U12 takımından 4 futbolcu ile birlikte düzenlendi. 

Altınordu Futbol Kulübü’nün “İyi Birey”, “İyi Vatandaş”, “İyi Futbolcu” mottosu ile altyapıya önem vererek, Türk futbolunun gelecekteki yıldızlarını yetiştirmek için güzel bir yolculuğa çıktığını belirten Okay Karacan, “Altınordu geçtiğimiz yıl içinde kendisiyle aynı düşünceyi, aynı felsefeyi paylaşan yol arkadaşını Petrol Ofisi’ni buldu. 

Altınordu ve Petrol Ofisi #başarıgelecek mottosu ile Türk futbolunun geleceğini destekliyorlar” diyerek, U12 İzmir Cup’un önemine vurgu yaptı. 

Altınordu’nun altyapı alanında yaptıklarını yakından tanıyınca hayranlığının daha da arttığını belirten Alex de Souza ise “Altınordu’nun felsefesinden ve tüm projesinden dolayı, başta Seyit Mehmet Özkan olmak üzere kulüp yönetimine ve tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum. 

Petrol Ofisi’ne de böyle bir felsefeye sahip olduklarından ve verdikleri bu destekten dolayı hem tebriklerimi hem de memnuniyetimi sunmak istiyorum. 

Çünkü futbolda bizler en fazla bir sonraki maçı, bir sonraki haftayı düşünürüz. Oysa Petrol Ofisi ve Altınordu’nun bu yol arkadaşlığı, çok daha uzun yıllar sonra meyvelerini verecek bir birliktelik. 

Bu nedenle böyle bir çalışmaya imza attıklarından dolayı her iki kurumu da tebrik ediyorum. Yanımda oturan kardeşlerimiz de, futbolla ilgili hayaller kuran milyonlarca çocuğu temsilen burada. Oldukça zorlu bir yol kat edecekler. 

U12 İzmir Cup da onların bu hayallerini gerçekleştirebilmek için çok önemli bir fırsat. Altınordu futbol alt yapısına yatırım yapan bir kulüp ve ben de böylesine önemli bir organizasyonun parçası olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.  

Petrol Ofisi’nin desteği ile Alex Türkiye’ye geliyor 
Brezilya’dan gelen Alex de Souza ve Petrol Ofisi’ne teşekkür eden Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan, “Alex, dünya çapında bir futbol yıldızı. 

Diğer yandan kişiliği, aile yapısı, özel yaşantısı ve olaylara bakış açısıyla, Altınordu’nun İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu felsefesiyle birebir uyumlu bir isim. Bugün Alex’le tanışacak, ona dokunacak çocuklar, yarın onun gibi olabilmek için daha çok çalışacaklar. Petrol Ofisi ile bu güzel projede de birlikte olmaktan mutluyum” dedi.  

Alex, futbolun geleceğine de katkıda bulunacak 
Alex’in Türkiye’ye gelişine ve 5. U12 İzmir Cup’a verdikleri destekle ilgili açıklama yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper de, Altınordu ile ortak hedeflerinin, Türkiye futbolunun altyapısı ve geleceği olduğuna dikkat çekerek, “Bu topraklarda doğmuş en önemli değerlerinden biri olarak Petrol Ofisi, her alanda Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan, ülkemizi yarınlara taşıyan geleneksel bir yaklaşıma sahiptir. 

Futbol altyapısı alanında dünya çapında bir öneme sahip U12 İzmir Cup da, bu yaklaşımla desteklediğimiz bir organizasyon. Alex’in de çocuklarımız için en ideal şekilde rol model olarak, futbolun geçmişinde olduğu gibi geleceğine de katkıda bulunacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.  

21 ülkeden 56 takımla Dünya Kupası gibi 
U12 İzmir Cup’a 21 ülkeden toplam 56 takım katılacak. U12 İzmir Cup’ta İngiltere’den Manchester City, Sheffield Wednesday, Stevenage, İspanya’dan Athletic Bilbao, Fransa’dan Rennes, Portekiz’den Porto, Benfica, Hollanda’dan PSV Eindhoven, Twente, Belçika’dan Anderlecht, Mechelen, Standart Liege, İtalya’dan Sampdoria, Hırvatistan’dan Dinamo Zagreb, Romanya’dan Steau Bükreş, Rusya’dan Krasnodar gibi dünya çapındaki kulüplerin mücadele edecek.  

Süper Lig’den de 11 takım katılıyor  
Turnuvada ülkemizden ise 11’i Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor, Başakşehir, Göztepe ve Konyaspor gibi Süper Lig ekipleri olmak üzere Altınordu, Boluspor, Bornova Belediyespor, Bucaspor, Çaykur Rizespor, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Karasu Akademi ile Karşıyaka’nın da aralarında bulunduğu toplam 22 futbol takımının 12 yaş ekipleri U12 İzmir Cup’da yer alacak. İzmir, üç gün boyunca kelimenin tam anlamıyla festival havasında bir futbol şenliğine ev sahipliği yapmış olacak.

Top Post Ad

Below Post Ad