Honor Devrim Yaratan GPU Turbo ile Mobilde Vites Yükseltiyor

Çığır açan donanım-yazılım entegrasyonu ve grafik işlem hızlandırma teknolojisi GPU Turbo,özellik mobil oyun deneyimini daha da iyileştiriyor.

Grafik performansı %60 artarken güç tüketimi %30 azalıyor. Honor, 6 Haziran’da devrim yaratan grafik işlem hızlandırma teknolojisi olan, Huawei tarafından geliştirilen ve ilk kez Honor’un modellerinde kullanılan GPU Turbo teknolojisini tanıttı. 

GPU Turbo, sağladığı donanım-yazılım entegrasyonu ile cep telefonlarının grafik işlem verimliliğini önemli ölçüde arttırarak global kullanıcılara daha kesintisiz ve hızlı bir mobil deneyim sunuyor. Honor Dünya Başkanı George Zhao,GPU Turbo’nun tanıtımında şunları söyledi:
“Honor olarak global müşterilerimize en iyi kullanıcı deneyimini sunmak amacıyla çalışıyoruz ve bu çığır açan teknolojiyi hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz.

GPU Turbo ile grafik işlem verimliliğimizi önemli ölçüde artırıp kusursuz bir mobil deneyim sunacağız. Pazardaki avantajlarımızı önemli ölçüdeartırabileceğimize inanıyoruz.”  

%60 artan verimlilik, %30 düşen güç tüketimi 
Huawei ve Honor, grafik işleme alanında yaptıkları araştırmaların ve edindikleri bilgi birikiminin sonucunda teknolojide bir çığır açmayı başardı.

Devrim niteliğinde geliştirilen, donanım-yazılım entegrasyonlu grafik işlem hızlandırma teknolojisi GPU Turbo, alt katman sistemindeki geleneksel grafik işlem çerçevesini yeniden düzenleyerek kullanıcı deneyimine fark edilir katkılar sunuyor. GPU Turbo,grafik işlem verimliliğini %60 artırırken SoC (System on Chip) enerji tüketimini %30 azaltıyor. 

Bu sayede, akıllı telefon performansı ile enerji tüketimi arasındaki denge sağlanmış oluyor. Böylece, daha fazla görüntü işleme kabiliyetine sahip olan Honor cihazları, GPU Turbo ile olağanüstü görüntü kalitesi sağlarken batarya verimli kullanacak.  

Mobil oyunlara ve yapay zekaya sunulan performans 
 Yüksek grafik işlem verimliliği gerektiren mobil oyunların yararlanacağı GPU Turbo ile kullanıcıların oyun deneyimi etkileyici biçimde optimize edilirken akıllı telefon donanımı ile EMUI ara yüzü arasında mükemmel entegrasyon sağlanacak. 

Honor akıllı telefonların temel kabiliyeti haline gelecek olan GPU Turbo ayrıca, gelecekte AR ve VR desteğide sunacak. GPU Turbo, kullanıcılar için en iyi görsel deneyimi yaratmak amacıyla, sanal eğitim, online alışveriş ve e-tıp dahil birçok sektör uygulamasında kullanılabilecek. 

 GPU Turbo özelliği, şu an Türkiye pazarında satışta olanHonor 9 Lite modelinde kullanılabiliyor.Büyük merakla beklenenHonor 10’dave gelecek diğer modellerdede bu üstün özelliği göreceğiz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.