Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Samsung QLED TV’ler için Ambiyans Modu Tasarım Yarışması Başladı

Samsung ve Dezeen’i birlikte düzenlediği Ambiyans Modu tasarım yarışmasında büyük ödülü kazanan tasarımcıya 8.000 avro, toplamda ise 29.500 avro ödül dağıtılacak. 

Samsung Electronics, önde gelen tasarım ve mimarı dergisi Dezeen ile işbirliğine giderek tasarımcıları Samsung'un QLED TV modellerindeki Ambiyans Modu özelliği için tasarımlar üretmeye davet etti. 3 Ağustos'a kadar devam edecek yarışmada kazananlara toplam 29.500 avro para ödülü dağıtılacak. 

Yarışmaya katılmak isteyen tasarımcıların Ambiyans Modu tasarımlarını statik grafik veya animasyon şeklinde sunmaları gerekiyor. Samsung'un Ambiyans Modu, televizyon kapalıyken görmeye alıştığımız siyah ekranı ortadan kaldırıyor. 

2018 model yeni QLED TV’lerin tamamında standart olarak bulunan Ambiyans Modu sayesinde TV’nin monte edildiği duvarın deseni ekrana yansıtılarak şeffaf bir görünüm sağlanıyor. Dileyen kullanıcılar TV kapalıyken hava durumu gibi bazı bilgilerin ekranda görüntülenmesini seçebiliyor. 


Samsung Electronics Görsel Teknolojilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jongsuk Chu yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Ambiyans Modu kullanıcılara televizyonları kapalıyken bile yararlı ve yenilikçi bir deneyim sunuyor. 

Bu özelliğin her kullanıcı için bir diğerinden farklı ve benzersiz olduğu düşünüldüğünde Ambiyans Modu tasarım yarışması her kullanıcıda farklı bir şekilde karşılık bulan tasarımlar üretmek anlamına geliyor. 

Tasarımcıların bu yarışmayı yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri ve tüketicilerin kullanımına açık olan Ambiyans Modu tasarım kütüphanemizi zenginleştirmemize katkı sağlayacakları bir fırsat olarak görmelerini umuyoruz." 

Yarışmaya katılmak için Samsung tarafından sunulan dört arka plandan birini seçerek hem televizyonun bulunduğu ortama hem de özelliğin kullanılacağı saat dilimine uygun konseptler geliştirmesi gerekiyor. 

Tasarımcılar, Samsung'un mevcut Ambiyans Modlarından birini (dekor, bilgi ekranı veya kişisel fotoğraflar) temel alarak tasarımlarını geliştirebilecekleri gibi tümüyle yeni bir mod da önerebilecekler. 

Yarışmada TV’nin bulunduğu ortamı, kullanıcıların yaşam alanlarının estetiğiyle harmanlama gücünü öne çıkaran konseptler arandığından katılımcıların sundukları tasarım için belirli bir yaşam biçimini belirtmeleri de gerekiyor. 

Yarışma jürisi tanınmış tasarımcılar Neville Brody ve Erwan Bouroullec, Samsung Electronics Kurumsal Tasarım Merkezi Başkan Yardımcısı Dontae Lee ve Dezeen Editoryal Direktörü Amy Frearson'dan oluşuyor. 

Yarışmada toplam 29.500 avro para ödülü dağıtılacak. Büyük ödülün sahibi 8.000 avro kazanırken ikinci sıradaki iki kişiye üçer bin avro verilecek. Kısa listeye giren 7 kişiye 1.500 avro, uzun listeye giren 5 kişiye ise 1.000 avro verilecek. 

Dezeen dergisi finalistlerle röportajlar yaparak her biri için birer haber yayınlayacak. Samsung ve Dezeen'in 2017 yılında birlikte organize ettiği ve 83 ülkeden 1.200 tasarımın katıldığı Samsung QLED TV’ler için TV sehpası tasarım yarışmasından sonra bu kez de Ambiyans Modu için düzenlenen tasarım yarışmasına 18 yaşından büyük ve İngilizce konuşan jüri karşısında kendisini ifade etme yeterliliğine sahip olan herkes katılabiliyor. Yarışmaya katılım hakkında daha fazla bilgi için lütfen dezeen.com/Samsung adresini ziyaret edin.

Top Post Ad

Below Post Ad