Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Samsung The Frame Serisine Her Gün Sanat Koleksiyonu Geliyor

Samsung Electronics, bugün dünyaca ünlü Magnum fotoğraf ajansıyla yaptığı işbirliği sonucunda özel olarak seçilen 28 fotoğrafın The Frame serisinin çevrimiçi Sanat Mağazasında erişime açıldığını duyurdu. 
Samsung, The Frame serisinin sanatı kullanıcıların günlük hayatına nasıl entegre ettiğini göstermek için dört Magnum fotoğrafçısından haftanın her günü için göz alıcı birer fotoğraf çekmesi istedi. "Her Gün Sanat" kampanyasının videosu IFA 2018 Samsung Basın Konferansında da gösterilecek. 

Kullanıcılar, yeni tanıtılan 49" model ile birlikte dört farklı büyüklükteki (43", 49", 55" ve 65") The Frame modelinden evlerinin estetiğine ve tasarımına en uygun olanını seçme şansına sahip olacak. 

Magnum Photos tarafından The Frame serisine özel olarak çekilen fotoğraflar, 2018 serisi The Frame modellerine yeni eklenen Slayt Gösterimi özelliği ile sırayla gösterilebilecek. 

Ayrıca yeni Favori ve Seçme Eserler özellikleri de kullanıcıların yüzlerce seçenek arasında arama yapmak zorunda kalmadan kendi seçtikleri veya özel olarak belirlenen sanat eserlerine rahatlıkla erişmesine imkân sağlıyor. 
Bu ilave seçenekler, güzel sanatlar alanında gerçekleştirilen ortaklıklarla birlikte, The Frame serisini yalnızca bir televizyon olmanın ötesine taşıyarak, dünyanın en güzel sanat eserlerine erişmekte kullanabilecek bir keşif aracı haline getiriyor. 

Samsung Electronics Görsel Ekran İşinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sangsook Han yaptığı açıklamada şunları söyledi; "The Frame Serisinin Sanat Mağazası, TV'den erişilebilen tek dijital sanat platformu. Bu mağazayı her geçen gün daha fazla izleyiciyle etkileşen bir pencereye ve tüketicilerin günlük yaşamını zenginleştiren bir ekrana dönüşecek şekilde geliştirmeye devam edeceğiz. 

Magnum Photos işbirliğiyle oluşturulan "Her Gün Sanat" Koleksiyonu aracılığıyla kullanıcılarımızı evlerinin konforundan kopmadan yeni sanat eserlerini keşfetmenin hazzı ve heyecanıyla buluşturmayı umuyoruz." 

Koleksiyon kapsamında tüketicilerle buluşacak fotoğrafları Alex Webb, Carolyn Drake, David Alan Harvey ve Jonas Bendiksen çekti. Bu ünlü fotoğrafçıların çektiği birbirinden etkileyici fotoğraflar tüketicileri günlük yaşamın güzelliğiyle buluşturacak. 

Alex Webb aralarında renkli fotoğraflarının çalışma notlarına yer verdiği Işığın Çilesi’nin de bulunduğu 14 kitap yayımladı. Sanatçının yayınlanan son kitabı film, zaman ve NewYork’taki Rochester şehri hakkında bir meditasyon kitabı olan Anılar Şehri’dir. 

Özellikle Latin Amerika ve Karayipler'de çektiği enerjik, hayat dolu ve karmaşık renkli fotoğraflarıyla tanınan Webb'in çalışmaları daha önce aralarında Houston Güzel Sanatlar Müzesi, New York Metropolitan Müzesi ve Guggenheim Müzesinin de bulunduğu pek çok yerde sergilendi. 

Carolyn Drake genç yaşlarından itibaren belgesel çalışmalarla ilgilendi. Tarihin ve gerçekliği kasıtlı olarak şekillendirme ve zaman içinde revize etme yolları özel ilgi alanları içinde yer aldı.

 Drake, 2007 ile 2013 yılları arasında çalıştığı iki proje kapsamında yaşadığı İstanbul'dan sık sık Orta Asya'ya seyahat etti ve bu seyahatlerinin sonunda hayli ilgi çeken iki kitap yayımladı: İki Nehir ve Göçmen Güvercin. Sanatçı daha önce Guggenheim Bursu, Lange-Taylor Ödülü, World Press Fotoğraf Ödülü, Magnum Acil Fonu hibesi ve Fulbright Bursu kazandı. 

David Alan Harvey fotoğrafçılıkla aile üyelerinin, komşularının ve yaşadığı çevrenin fotoğraflarını çekmekle başladığı 11 yaşında tanıştı. Harvey 1978 yılında Ulusal Basın Fotoğrafçıları Derneğinin verdiği Yılın Magazin Fotoğrafçısı Ödülünü kazandı. 

Çalışmaları Corcoran Sanat Galerisi, Nikon Galeri, New York Modern Sanatlar Müzesi ve Virginia Güzel Sanatlar Müzesi gibi yerlerde sergilendi. Jonas Bendiksen 19 yaşında Magnum'un Londra Ofisinde stajyer olarak çalışmaya başladı. Daha sonra serbest foto muhabiri olarak çalışmak üzere Rusya'ya gitti. Jonas, işlerinde genel olarak tecrit edilmiş topluluklara ve yerleşim yerlerine odaklandı. 

Aralarında 2003 yılında New York'taki Uluslararası Fotoğraf Merkezince verilen Sonsuzluk Ödülü, World Press Photo Günlük Yaşam Haberleri ikincilik ödülü Uluslararası Yılın Fotoğrafları Birincilik Ödülü'nün de bulunduğu pek çok ödül kazandı. 

Nirobi gecekondu semtindeki günlük yaşam hakkındaki belgesel filmi Kibera Paris Review'de yayınlandı ve 2007 National Magazine Ödülünü kazandı. 

The Frame Sanat Mağazası aralarında Albertina, Museo Del Prado Collection, Yellow Korner, Victoria & Albert Museum, Berlin State Museum dâhil pek çok ünlü sanat müzesinden 850'yi aşkın eserle genişlemeye devam edecek. 

Samsung IFA kapsamında City Cube Berlin 2. Katta yer alan standında gerçekleştireceği en yeni televizyon ve ses teknolojisi duyuruları içinde The Frame Serisinin 2018 yenilikleri için de bir gösteri düzenleyecek.

Top Post Ad

Below Post Ad