Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Akıllı Para Yönetimi programı başlıyor.

Da Vinci TV’de çocuklara bütçe yönetimini öğreten “Akıllı Para Yönetimi” programı başlıyor. İsteklerimiz sonsuz ama aile bütçemiz limitli. Birçok anne-baba limitleri çocuklarına hissettirmemeye ya da para konusunu hiç açmamaya özen gösteriyor. Oysa bu onlardaonların para bilincinin gelişmesini engelliyor.

Bu yüzden para konusunda çocukları küçük yaşlardan itibaren eğitmek şart. Çocuklarda tüketim alışkanlıkları, 3-6 yaşlarından itibaren başlar. Bu dönemden itibaren çocuğa para nedir, nasıl kazanılır, para harcama konusunda önceliklerimiz neler olmalıdır gibi bilgileri anlatmamız gerekir. 

Bu programda aile bütçesini çocuklar yönetecek. 

Çocuklarda para bilincinin ve yönetiminin gelişmesi için Da Vinci TV’de “Akıllı Para Yönetimi” konusunda yepyeni bir program başlıyor. Her Cumartesi günü 19.00’da çocukların eğitim kanalı Da Vinci TV’de yayınlanacak“Akıllı Para Yönetimi”programında çocuklar, ailelerinin bütçelerini bir ay boyunca yönetiyor, faturalarını ödüyor ve mutfak alışverişini yapıyorlar.Programa katılan çocuklar, eğer planlamalarını düzgün yapıp, para arttırmayı başarabilirlerse ay sonunda arttırdıkları parayla ne yapacaklarına da kendileri karar veriyorlar. Çocuklara para eğitimini vermeyi hedefleyen Akıllı Para Yönetimi programının eğitmeni Eddie Woo, Avusturalya'lı bir matematik öğretmeni. Aynı zamanda matematik içerikleriyle dolu olan Woo Tube kanalının kurucusu. 2018 yılında "Global Teacher Prize"ın 10 finalistinden biridir ve yine aynı yıl "Australia Day LocalHero" ödülünü kazanmış. Da Vinci TV, çocukların para eğitimini küçük yaşlarda kazanması için, çok yakında sosyal medya kanallarından da çeşitli kumbara kampanyaları düzenleyecek.

Top Post Ad

Below Post Ad