Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Lenovo, bulut altyapısı çözümlerini güçlendiriyor

Teknoloji devi Lenovo, bulut altyapı çözümlerini hızlandıracak daha akıllı çözümler sunmaya devam ediyor. 


Lenovo DCG’nin (Veri Merkezi Grubu), Lenovo ThinkSystem SE350 sunucu tabanlı Lenovo ThinkAgile MX102 ve Lenovo ThinkSystem DM7100 veri depolama çözümleri ile bulut bilişim ve veri merkezi dışındaki BT uygulamalarına yönelik çözüm portföyünü genişletiyor Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, Lenovo Veri Merkezi Grubu (DCG), bilişim teknolojileri altyapı çözümleri portföyünü genişletiyor. 

Günümüzde Şirketler, Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümlerini ve 5G teknolojilerini uyguladıkça internete bağlı cihazlarda görülen artış, veri merkezi dışındaki kaynaklardan, veri merkezi içerisindeki birimlere kadar oluşturulan, taşınan, analiz edilen, depolanan ve yönetilen verilerde patlamaya yol açıyor. 

Yeni ThinkSystem SE350 tabanlı Lenovo ThinkAgile MX102, Microsoft Azure Stack hiperbütünleşik altyapı çözümlerinin gücü ile verilerin analiz için veri merkezine aktarılmasından kaynaklanan gecikmeyi azaltıyor. 

Böylelikle verileri ilk aşamada üretildiği yerde analiz ederek sadece öğretilen veri modellerinin ve verilerin ana veri merkezine veya Azure'a güvenli akışını sağlıyor. 

 Lenovo ThinkSystem DM7100 depolama çözümleri, işletmeler için kritik öneme sahip depolama birimi üzerindeki verilere anında erişime ihtiyaç duyan ve uçtan uca kurumsal Azure tabanlı çözümleri kullanan müşterilerin çözümlerini hızlandırıyor. 

Lenovo ThinkSystem DM7100, ideal bir biçimde, Entegre Azure bulut katmanı ile verileri Azure bulutta katmanlama imkanı sağlıyor ve uctan uca NVME teknolojisi destekli All-Flash performansı ile de verileri hızlandırıyor, koruyor. 

 Yeni Lenovo ThinkAgile MX1021 ve ThinkSystem DM7100, Azure tabanlı uçtan uca uygulamalar geliştiren işletmeler için bulutta katmanlamaya yönelik kanıtlanmış çözümler sunuyor.

"İşlem hızı ve çevikliğinin gündelik iş operasyonlarınızı kritik ölçüde etkilediği bir dönemde, müşterilerimiz daha güçlü, güvenli ve esnek çözümler istiyor," diyen Lenovo DCG Başkan Yardımcısı ve Sunucu, Depolama ve Yazılım Tanımlı Altyapı Genel Müdürü Kamran Amin yeni çözümler hakkında şöyle konuştu:

 "Lenovo'nun, veri merkezi dışındaki veri kaynağından (sensor, endüstriyel makine,araç, vb.), veri merkezine , veri merkezinden de buluta doğru gerçek zamanlı, işletmeler için veriler üzerinden değerli öngörüler-çıkarımlar sağlama amacına yönelik oluşturulan teknoloji mimarisi, müşterilerin, kendi kullanımlarına sunulan verilerin potansiyelini tam olarak hayata geçirdiği veri tabanlı yeni bir işletme zekası dönemini başlatıyor." 

 Lenovo, uç noktadan veri merkezine, veri merkezinden buluta kadar, perakende, imalat, ulaşım, sağlık ve çok daha fazlasında müşterilerin veri imkanlarından yararlanmak için optimize edilmiş yeni çözümler sunuyor: 

 Lenovo ThinkAgile MX1021, Microsoft Azure Stack HCI çözümlerini kullanarak işletmelerin yaptıkları işlemleri verilerin oluştuğu uç birimlere taşınmasına ve bu verileri oluşturuldukları yerlerde işlenmesine olanak tanıyor. 

Sunulan yeni çözümlerle stok kayıplarını azaltmak isteyen perakendeciler, müşteri duygu analizi verilerini, sorunlara proaktif bir biçimde müdahale etmek amacıyla verilerin oluştuğu uç noktalarda gerçek zamanlı olarak analiz edilebilecekler. 

Üretimde, verilerin oluştuğu uç noktalarda konumlandırılabilecek ThinkAgile MX1021 verileri kaynağında toplayarak, üretim tesislerinin verimliliğini ve üretkenliğini artırmak için verilerin gerçek zamanlı analiz edilmesini mümkün kılacak. 

ThinkAgile MX1021, Azure Stack Hub ve Azure IoT Hub ile birleştirildiğinde, sağlık kuruluşları tıbbi verilerini bulut ortamında katmanlayabilecek ve klinik, müşteri ve operasyonel kullanım senaryolarına yönelik iş analitik çözümlerinin verimliliğini artırabilecek. 

 ThinkSystem DM7100 All Flash ve Hybrid Flash kurumsal sınıf depolama çözümleri, kritik görev uygulamalarını uçtan uca NVMe teknolojisiyle hızlandırırken, Microsoft Azure ve diğer genel bulut sağlayıcı çözümleri için entegre, güvenli hibrid bulut özellikleri sunuyor. 

Entegre Azure bulutta katmanlama ile All-Flash performansı sağlamak, müşterilerin işletme genelinde tutarlı veri yönetimiyle Azure'dan yararlanan uygulamalar sunmasını mümkün kılıyor. Kullanıcıların bulutta kurumsal veri azaltma özelliklerini de elinde tutması, bulut ayak izlerini %66'ya kadar azaltmalarına olanak tanıyor. 

Perakendeciler için All-Flash NVMe depolama alanından elde edilen daha yüksek ve gelişmiş işlem hızları, perakendecilerin, topladıkları verilerden- ister gerçek zamanlı stok bilgisini yöneterek, ister e-ticareti hızlandırıp müşteri teslimat sürelerini kısaltarak- faydalanmasına olanak tanıyor. 

Bunun yanı sıra NVMe teknolojisinin kullanılması, veri analitiğinin hızını %30 artırarak piyasada rekabet avantajı sağlayabilecek. Daha hızlı bir performans ve sorunsuz bulut entegrasyonu ile DM7100, bulut ekonomisinde veri akışına güvenli bir biçimde güç katacak. Microsoft Corp. Azure Kıdemli Pazarlama Müdürü Talal Alqinawi ise konu hakkında şunları söyledi: 

"Yeni iş anlayışları ve inovasyon, verilerin "uç noktada" işlenmesine ve verilerin verimli bir biçimde bulutta depolanmasına giderek daha bağımlı bir hale geliyor. Bu yüzden Lenovo gibi ortaklarla platformlar konusunda iş birliği yapıyoruz.”

Top Post Ad

Below Post Ad