Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Discovery ve BluTV stratejik ortaklıklarını duyurdu

Discovery, Türkiye’nin lider online video platformu BluTV'nin %35 hissedarı oldu. 


Stratejik ortaklık, BluTV platformunda Discovery içeriklerinin yayınlanmasını da kapsıyor. 
 
Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketi Discovery Inc., Türkiye'nin ilk ve en büyük yerel abone bazlı online video izleme platformu (SVOD) olan BluTV'ye yatırımını bugün duyurdu. 
 


Dünya çapında Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere hizmet veren BluTV, 2016'daki lansmanından bu yana, orijinal içeriklere ve teknolojiye odaklanması ve 10 bin saatten fazla yerli ve yabancı içeriğiyle çok güçlü bir büyüme sağladı. 
 
Bu stratejik ortaklıkla Türk izleyiciler, Discovery’nin ikonik global ve yerel markalarından tüm içerikleri ve Eurosport’un premium spor yayınlarını BluTV’de keyifle izleyebilecekler.
 
İleriki yıllarda BluTV’ye daha fazla yatırım yapma olanağı sağlayacak bu ortaklık, Discovery’nin 83 milyon nüfusa sahip Türkiye pazarına girişini hızlandıracak. Türkiye’de her geçen gün artan 4 milyondan fazla SVOD abone tabanında, BluTV’nin güçlenmesini sağlayacak. 
 

Discovery, ayrıca BluTV’nin popüler Türkçe içeriklerini uluslararası dijital yayın platformu discovery+ için Türkiye dışında kullanabilecek. 

 
Bu işlemler düzenleyici makam onayına tabi olacaktır. Discovery’nin Türkiye pazarında yıllardır süregelen büyümesi bu yatırım ile güçlenmiştir. 
 
Discovery’nin 2012 yılında İstanbul’da ofis açmasıyla başlayan büyüme, sonrasında Türkiye’deki tüm TV platformlarına ücretli kanalların dağıtımının yapılması ve 2015 ile 2018 yıllarında ulusal kanallar TLC ile DMAX'in yayına başlamalarıyla birlikte devam etti. TLC ve DMAX’in erişimleri 2020’de önceki yılların üstüne çıkarak daha önce görülmemiş rakamlara ulaştı. 
 
EMEA Bölgesi Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli, “Türkiye, Discovery’nin 20 yıldır yatırım yaptığı önemli bir pazar. Türkiye’nin önde gelen uluslararası medya şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. 
 
BluTV'ye yaptığımız yatırım ve bugün duyurduğumuz stratejik ortaklığımız, ülkedeki en büyük yerel SVOD yayıncısı ile Türk OTT pazarına girişimizi temsil ediyor. Bu ortaklık, pazardaki çoklu kanal stratejimizi güçlendirip, dünya çapında izleyicisi giderek artan güçlü Türk yapımlarına erişim sağlayacak. 
 
BluTV üyelerinin, çok yakında istedikleri yerde ve zamanda Discovery içeriklerinin keyfini çıkarabilecek olmalarından çok memnunuz. Bu yolculuğa BluTV ile birlikte başlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. 
 
BluTV’nin Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ, “Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. 
 
BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. 
 
Vizyon ve stratejimizi paylaşan ve BluTV'yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz.” dedi.
 

Discovery Inc. Hakkında 

Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK), ilham veren, bilgilendiren ve eğlendiren içeriklerle dünyanın dört bir yanındaki tutkulu süper hayran kitlesine hizmet veren gerçeğe dayalı eğlence alanında global bir liderdir. 
 
Discovery, her yıl 8.000 saatin üzerinde orijinal içerik sunar ve dünya çapında çok sevilen program türlerinde kategori liderliğine sahiptir. 220 ülkede ve yaklaşık 50 dilde hizmet veren Discovery, tüm ekranlarda izleyicilere ulaşan bir platform yenilikçisidir. 
 
Discovery’nin dünya çapındaki dijital hizmetleri arasında GO uygulama portföyünün bulunduğu Her Yerde TV ürünleri; discovery +, Food Network Kitchen ve MotorTrend OnDemand gibi doğrudan tüketiciye giden yayın hizmetleri; Group Nine Media'dan dijital içerikler; BBC ile doğa tarihi ve belgesel içerik ortaklığı ve golf severler için PGA TOUR ile yapılan stratejik ortaklık yer almaktadır. 
 
Discovery'nin premium marka portföyü arasında Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel ve ABD’de Magnolia Network ile OWN: Oprah Winfrey Network, Latin Amerika'da Discovery Kids ve Avrupa’da premium spor karşılaşmalarının yayıncısı ve Olimpiyat Oyunları’nın Evi Eurosport bulunmaktadır.
 

BluTV Hakkında 

BluTV, ilk olarak 2016'da Türkiye'de ve ardından 2018'de Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da hizmete giren ve tüm dünyada Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere sunulan önde gelen abonelikli online video izleme platformudur (SVOD). 
 
BluTV 5. yılını kutlarken, dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşan BluTV orijinal içerikleri, Türk Dizileri ve Filmleri, Hollywood ve Uluslararası Dizi ve Filmleri içeren geniş bir içerik yelpazesi sunar. 
 
BluTV, dünya çapında milyonlarca insana ulaşan 26 orijinal içerik üretmiştir ve üyelerine 10.000 saatten fazla premium içerik ve canlı TV izleme seçeneği sunmaktadır. 
 
BluTV global olarak en geniş Türk içerik portföyünü tek çatı altında toplamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen sosyal medya platformlarında @BluTV’yi takip edin.

Top Post Ad

Below Post Ad