Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

BluTV Yönetim Kurulu’na Discovery’den yeni isim

Discovery’nin Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya (CEEMEA) Genel Müdürü Jamie Cooke, BluTV Yönetim Kurulu’na katıldı. 
 

Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketi Discovery Inc., geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin ilk ve en büyük yerel abone bazlı online video izleme platformu (SVOD) olan BluTV'ye yatırımını duyurmuştu. 


 
Discovery Inc.’in, BluTV’nin %35 hissedarı olmasını içeren stratejik ortaklık anlaşmasıyla birlikte, Jamie Cooke BluTV Yönetim Kurulu’na dahil oldu. 
 
Jamie Cooke’un yanı sıra, EMEA Finans Kıdemli Başkan Yardımcısı Roanne Lea Weekes de BluTV Yönetim Kurulu’nda Discovery temsilcisi olarak görev almaya başladı. 
 
Ekim 2020'de Discovery’nin Türkiye ve CEEMEA bölgesinden sorumlu Genel Müdür’ü olarak atanan Jamie Cooke, aynı zamanda EMEA genelinde Discovery’nin Pay TV kanallarının birçoğunu yürütmekten sorumludur. 
 
Uzun yıllardır Discovery’de çalışan Cooke, önceki rollerinde EMEA genelinde çoklu pazar stratejileri ürettiği Personel Şefi görevinin yanı sıra, İnsan Kaynakları’nı yönetmiş, satın almalar ve entegrasyonlar üzerine odaklanmıştır. 
 
Discovery’nin EMEA bölgesindeki strateji ve dönüşüm projelerinde önemli bir rol oynayan Cooke, aynı zamanda telekomünikasyon sektöründe de deneyim sahibidir.  
 
Discovery Inc. Hakkında 
Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK), ilham verici, bilgilendirici ve eğlenceli içeriklerle dünyanın dört bir yanındaki tutkulu hayran kitlesine hizmet veren, gerçeğe dayalı eğlence alanında global bir liderdir. 
 
Discovery, her yıl 8.000 saatin üzerinde orijinal içerik sunar ve dünya çapında çok sevilen program türlerinde kategori liderliğine sahiptir. 220 ülkede ve yaklaşık 50 dilde hizmet veren Discovery, tüm ekranlarda izleyicilere ulaşan bir platform yenilikçisidir. 
 
Discovery’nin dünya çapındaki dijital hizmetleri arasında GO uygulama portföyünün bulunduğu Her Yerde TV ürünleri; discovery +, Food Network Kitchen ve MotorTrend OnDemand gibi doğrudan tüketiciye giden yayın hizmetleri; Group Nine Media'dan dijital içerikler; BBC ile doğa tarihi ve belgesel içerik ortaklığı ve golf severler için PGA TOUR ile yapılan stratejik ortaklık yer almaktadır. 
 
Discovery'nin premium marka portföyü arasında Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel ve ABD’de Magnolia Network ile OWN: Oprah Winfrey Network, Latin Amerika'da Discovery Kids ve Avrupa’da premium spor karşılaşmalarının yayıncısı ve Olimpiyat Oyunları’nın Evi Eurosport bulunmaktadır.
 
BluTV Hakkında 
BluTV, ilk olarak 2016'da Türkiye'de ve ardından 2018'de Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da hizmete giren ve tüm dünyada Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere sunulan önde gelen abonelikli online video izleme platformudur (SVOD). 
 
BluTV 5. yılını kutlarken, dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşan BluTV orijinal içerikleri, Türk Dizileri ve Filmleri, Hollywood ve Uluslararası Dizi ve Filmleri içeren geniş bir içerik yelpazesi sunar. 
 
BluTV, dünya çapında milyonlarca insana ulaşan 26 orijinal içerik üretmiştir ve üyelerine 10.000 saatten fazla premium içerik ve canlı TV izleme seçeneği sunmaktadır. 


 
BluTV global olarak en geniş Türk içerik portföyünü tek çatı altında toplamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen sosyal medya platformlarında @BluTV’yi takip edin.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad