Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Schneider Electric En Küçük ve En Hafif Tek Fazlı 3 kW Kesintisiz Güç Kaynağı APC Smart-UPS Ultra’yı Piyasaya Sundu

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric sektörün ilk 3kW 1U tek fazlı Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) olan APC™ Smart-UPS™ Ultra’yı piyasaya sundu. 
 

En küçük ayak izinde daha fazla güç, esneklik ve akıllı izleme sağlamak için tasarlanan APC Smart-UPS Ultra, IT uzmanları ve çözüm sağlayıcıların IT altyapısını dağıtık edge computing ortamlarında ve edge’de dağıtırken karşılaştıkları zorlukların çoğunun üstesinden gelmesini sağlıyor. 
 


 Global edge bilişim pazarı dev bir büyüme kaydediyor ve IDC’ye göre 2024’e kadar yılda %12,5 büyüyerek 250,6 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. 
 
Dijital teknolojilerin ve akıllı uygulamaların yayılması, buluta ağ bağlantısına dayalı iş açısından kritik işlemlerin ve deneyimlerin sağlanması için yerelde ve yakın mesafede bulunan bilişim, ağ ve depolama kaynaklarına olan ihtiyacı artırıyor. 
 
Ancak coğrafi olarak dağınık birden fazla tesisin destekleyici IT altyapısının yapılandırılması, konuşlandırılması ve bakımının yapılması kendine özgü zorlukları getiriyor. 
 
 Schneider Electric, APC Smart-UPS Ultra ile işletmelerin güç koruma ihtiyaçlarından ödün vermeksizin her yere kurulabilme esnekliği sağlayan ve toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltan en gelişmiş tek fazlı UPS’ini piyasaya sunuyor. 
 
Schneider Electric İşlemsel ve Edge İş Kolundan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Tarunjeet Sarao şöyle konuştu: “Geleceğin dijital taleplerini karşılayabilmek için yerel, bölgesel ve bulut düzeyindeki veri merkezlerinin sürdürülebilir, esnek, verimli ve uyum sağlayabilir bir şekilde tasarlanması gerekiyor. 
 
Schneider Electric, APC Smart-UPS Ultra,’nın sunulmasıyla birlikte yenilikçi ve müşteri ihtiyaçlarına duyarlı olmaya devam ettiğini göstermiştir. 
 
Türünün ilk örneği olan APC Smart-UPS Ultra tek fazlı UPS’leri yeniden tanımlayarak yeni nesil yarı iletken teknolojisi sayesinde daha hafif ve daha güçlü hale getiriyor. 
 
Ayrıca dijital hayatımızın canlı olmasını sağlamak amacıyla dağıtık IT ve edge computing tesislerine güç sağlamak için lityum-iyon teknolojisi kullanıyor.” 
 
 APC Smart-UPS daha küçük alanda daha fazla güç sunuyor Dağıtık IT ve edge ortamlarında genelde önemli fiziksel alan kısıtlamaları bulunmaktadır ve IT sistemlerini optimize etmek, karlılığı iyileştirmek için birinci öncelik metre karenin en üst düzeye çıkarılmasına ve alanın daha verimli kullanılmasına verilir. 
 
 APC Smart-UPS Ultra’nın kompakt tasarımı daha az IT alanı kaplarken daha fazla güç sunarak şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğunuz kurulum esnekliğini ve güç yoğunluğunu sağlıyor. 
 
Bu Kesintisiz Güç Kaynağının kompakt tasarımı günümüzde piyasada bulunan benzer çözümlerden %50 daha küçük ve daha hafiftir. Raf, kule veya duvar/tavan montajı dahil esnek montaj seçenekleriyle APC Smart-UPS Ultra için rafta IT’nin kullanabileceği daha fazla alan kalması sağlanabiliyor. 
 
Lityum-iyon bataryalar sayesinde 10 yıl için toplam sahip olma maliyeti düşürülüyor ve tesis ziyaretleri azaltılıyor Etkin güç yönetimi her türlü IT ortamı için kritik önemdedir, ancak UPS’ler gibi güç koruma ekipmanlarının özellikle birden fazla dağıtık tesis arasında düzenli ve etkili bakımı yüksek maliyetli ve sürekli işletme giderleri yatırımı gerektirebilir. 
 
APC Smart-UPS Ultra’nın Lityum-iyon bataryası geleneksel valf ayarlı kurşun asitle (VRLA) güç sağlanan UPS’lere göre üç kat daha uzun süre çalışıyor ve normal çalışma koşullarında değiştirilmesi gerekmiyor. 
 
Bu durum UPS’in ömrü boyunca maliyetli batarya değiştirmeleri, işçilik ve servis ücretlerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. APC Smart-UPS Ultra 10 yıl boyunca toplam sahip olma maliyetinde %15 tasarruf sağlıyor ve 5 yıllık garantiyle sunuluyor.  
 
EcoStruxure’la Kullanıma Hazır APC Smart-UPS Ultra her yerde her zaman daha iyi görüş alanı sağlıyor 
Personel yeterliliği olmaması veya tesiste personel bulunmaması, ekipman denetimleri, batarya değişimi ve arızalı ekipmanların çıkarılması gibi yönetim, bakım ve servis faaliyetleri özellikle varlıklar son derece dağıtık ve coğrafi olarak dağınık durumdaysa çok zahmetli hale gelebiliyor. APC Smart-UPS Ultra, EcoStruxure™’la kullanıma hazırdır. 
 
Bu sayede bulut tabanlı izleme olanağı bulunuyor. Performansı optimize etmek için veri odaklı tavsiyeler sunuyor ve nerede olursanız olun birden fazla UPS cihazı üzerinde görüş alanı sağlıyor.
 
 Bağlantı Ethernet Portu veya yerleşik ağ portu üzerinden yapılıyor ve EcoStruxure'la Kullanıma Hazır APC Smart-UPS web portalı, çalışma süresini ve ortalama tamir süresini düşürmek amacıyla önleyici bakımı sadeleştirmek için UPS'in sağlığıyla ilgili otomatik ve özelleştirilebilir uyarılar iletiyor. 
 
APC Smart-UPS Ultra Eylül 2021’den itibaren Kuzey Amerika’da piyasaya sunuluyor ve global pazarlarda kullanıma sunuluşuyla ilgili yılın ilerleyen aylarında duyuru yapılacaktır. APC Smart-UPS Ultra hakkında daha fazla bilgi için bu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad