Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Xiaomi, veri güvenliği ve gizliliğine olan bağlılığını yeniden kanıtladı

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği ve akıllı üretim şirketi Xiaomi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve bugün tamamlanan Güvenlik ve Gizlilik Farkındalık Ayı sırasında müşteri verilerini korumayı yeniden taahhüt etti.
 

Şirket, Pekin'de bulunan Xiaomi Teknoloji Parkı ve Singapur'daki Xiaomi Teknoloji Operasyon Merkezi'nde çalışanlarına yönelik çeşitli eğitimler ve seminerler düzenledi. 


 
Xiaomi, art arda üç yıldır mühendisler ve diğer çalışanlar için özel eğitimler düzenliyor ve BT güvenlik uzmanları ve halkla veri güvenliği ve kullanıcı gizliliğinin korunmasının önemiyle ilgili çeşitli tartışmalar yürütüyor. 
 
Xiaomi ayrıca, veri güvenliği faaliyetlerini detaylandıran yıllık şeffaflık raporunun yanı sıra güvenlik ve gizlilikle ilgili güncellenmiş teknik dokümanlar da yayınladı. 
 
Bir ay boyunca süren etkinlikler, kullanıcı güvenliği ve gizliliğin korunmasıyla ilgili uygulamaları güçlendirmeyi, şeffaflık ve hesap verilebilirlik yoluyla Xiaomi ürünlerine olan güveni artırmayı amaçlıyor. Xiaomi, veri güvenliğini ve kullanıcı gizliliğini korumak amacıyla kapsamlı bir yönetim yapısı oluşturdu. 
 
Bu yapı, siber güvenlik uzmanları, akıllı telefon işletim sistemi mühendisleri, avukatlar ve yasal uyumluluk uzmanları arasındaki iş birliklerini içeriyor. Bu yapı, üst düzey yöneticilerden oluşan Güvenlik ve Gizlilik Komitesi tarafından denetleniyor. 
 
Veri güvenliği ve kullanıcı gizliliğinin korunmasını Xiaomi'nin uzun vadeli, sürdürülebilir gelişimi için büyük önem taşıdığını ifade eden Xiaomi Başkan Yardımcısı ve Xiaomi Güvenlik ve Gizlilik Komitesi Bakanı Cui Baoqiu, "Kullanıcılarımızın veri güvenliğini ve gizliliğini korumak Xiaomi olarak en büyük önceliğimiz. 
 
Müşterilerimiz bu konuyu diğerlerinden çok daha fazla önemsiyor. Xiaomi, güvenli ve güvenilir Android tabanlı akıllı telefonlar ve IoT ürünleri sunmayı taahhüt ediyor" dedi. 
 
Nanyang Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünden Prof. Liu Yang, "Güvenlik sorununun teknoloji alanında birçok konuda odak noktası haline gelmesi nedeniyle, sektör paydaşları başta açık kaynak olmak üzere donanım, yazılım ve güvenlik açıklarının yönetimine daha fazla önem veriyor. 
 
Bu sorunu çözmek için büyük çaba gösteren Xiaomi, kullanıcıları teknoloji uzmanlığıyla koruyor ve sürekli verilerin daha iyi korunmasına olanak tanıyacak yeni yöntemler keşfediyor" dedi. 
 
Xiaomi'nin Android sistemine olan katkısını vurgulayan Google Android Güvenlik Stratejileri Direktörü Eugene Liderman, "Android'in en güçlü yönlerinden biri büyük çeşitliliğe sahip iş ortağı ekosistemidir. 
 
Xiaomi, bunun harika bir örneği ve ürün portföylerinde siber güvenlikle ilgili devam eden yatırımlarını görmek büyük mutluluk veriyor" dedi. 
 
 Dünyanın en büyük tüketici IoT platformuna sahip olan Xiaomi, IoT güvenliğini ve gizlilik korumalarını iyileştirmek için sürekli çalışıyor. Xiaomi, bu doğrultuda IoT Güvenlik Zirvesi'nin beşincisini 29-30 Haziran tarihlerinde Pekin'de gerçekleştirdi. 
 
Sektör yöneticileri ve uzmanları etkinlikte, veri güvenliği yönetişimi çerçeveleri ve sınır ötesi veri aktarımlarından internete bağlı elektrikli araçların güvenliği ve yazılım tedarik zinciri güvenliği çözümlerine kadar birçok konuyu tartıştı. 
 
Xiaomi, Haziran ayı boyunca süren etkinlikte Elektrikli Scooter 4 Pro'nun ABD merkezli uluslararası güvenlik araştırma enstitüsü olan Underwriter Laboratories Inc'den IoT Security Rating Gold düzeyi sertifika aldığını açıkladı. 
 
Sertifika, aynı zamanda Xiaomi'nin IoT ürün geliştirme süreçleriyle ilgili güvenliğinin uluslararası standartlarla uyumlu olduğunu gösterdi. 
 
 Xiaomi, Güvenlik ve Gizlilik Komitesini 2014 yılında kurdu. 2016 yılında TrustArc'tan sertifika alan ilk Çinli şirket oldu. Xiaomi, 2018 yılında Avrupa Birliği uyumluluk değerlendirmesinin Genel Veri Koruma Yönetmeliğini (GDPR) kabul etti. 
 
2019 yılında güvenlik ve gizlilik uygulamaları için ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27018 sertifikalarını aldı. Şirket geçtiğimiz yıl ilk kez şeffaflık raporu yayınladı ve bunu yapan ilk Android akıllı telefon markası oldu. 
 
Xiaomi, bu yıl ilk kez NIST CSF National Institute of Standards and Technology, Cybersecurity Framework) sertifikası alarak veri güvenliği yeteneklerini daha da güçlendirdi.

Top Post Ad

Below Post Ad