Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

KEF hoparlörler ve Hegel amfilerin muhteşem uyumu ses tutkunlarıyla buluştu

Dünyanın en önemli hoparlör üreticilerinden olan KEF ile Hi-Fi dünyasının en saygı duyulan amplifikatör markaları arasında yer alan Hegel, 15 Eylül’de yapılan lansmanda birlikte olağanüstü bir uyum yaratan hoparlör ve amfilerini ses tutkunlarıyla buluşturdu. 
 


Akasya AVM içinde yer alan The Badau’da gerçekleşen etkinliğe marka yetkililerinin yanı sıra teknoloji, müzik ve basın dünyasından pek çok önemli isim katılım sağladı. 
 
Sesi mümkün olduğunca az müdahaleyle dinleyicilerle buluşturmak üzere 1961’den bu yana faaliyet gösteren KEF ve 30 yılı aşkın deneyimine ek olarak, kazandığı sayısız ödülle ses dünyasının vazgeçilmez markaları arasında yer alan Hegel; zamansız ürünlerinin lansmanında ses tutkunlarıyla bir araya geldi. 
 


15 Eylül Perşembe günü Akasya AVM içinde yer alan The Badau’da yapılan lansman, Bircom CEO’su Can İlkhan, KEF Avrupa İş Geliştirme Müdürü Julien Jepsen, Hegel Pazarlama ve Satış Müdürü Anders Ertzeid ve KEF & Hegel Bircom Marka Yöneticisi Furkan Satış’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. 
 
Hegel amfilerin güç verdiği KEF pasif hoparlörler, LS60, LSX II, KC62 ve birçok yeni üst düzey Hi-Fi sistem dinletisinin yapıldığı bu özel etkinlikte, markalar ve Hi-Fi dünyası hakkında söyleşilere de yer verildi. 
 
Dünyaca ünlü Türk caz bateristi ve besteci Ferit Odman’ın açılış performansına sahne olan buluşmaya teknoloji, müzik ve basın dünyasından pek çok önemli isim katılım sağladı. 
 
“Bircom ekibi olarak ürünlerimizin hepsine karşı kişisel bir tutkuya sahibiz “ 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bircom CEO’su Can İlkhan, “Katma değerli bir dijital distribütör olarak, her yeni ürün bize heyecan veriyor. 
 
Aynı zamanda şahsım ve ekip arkadaşlarım adına bu heyecanımızın yanında ürünlerin hepsine karşı kişisel bir tutkuya sahip olduğumuzu ifade etmek isterim. Müzikle iç içe geçmiş bir ruhumuz var. 
 
Dolayısıyla her yeni ürünle tanışma bizim için kişisel bir haz haline geliyor. Bugün de İngiltere’nin en köklü hoparlör markalarından KEF’in 60 yıllık deneyimini yansıttığı, içeresine metamaterial en yeni uni-q driver neslinin, tek eksende bas sürücülerin buluştuğu LS60 ürününü birlikte deneyimlemek için bir aradayız” dedi.  
 
“KEF mükemmel ses konusunda çevreci bir yaklaşımla hareket eder” 
Ferit Odman’ın canlı performansının ardından konuşmasını gerçekleştiren KEF Avrupa İş Geliştirme Müdürü Julien Jepsen, “Bize bu harika deneyimi yaşama fırsatı veren Bircom ekibine çok teşekkür ederiz. 
 
Bizler, tüm sanatçılara teşekkür etmeli ve müziğin yaratılması için daima gayret etmeliyiz; çünkü müzik bizi bir araya getiren evrensel bir bağ.
 
 Sizlere biraz da dünyanın en iyi lüks ses markalarından biri olan KEF’ten bahsetmem gerekirse, mükemmel ses konusunda çevreci bir yaklaşımla hareket eden markamız, en iyi ses kalitesini deneyimleyebilmeniz için çalışmaktan vazgeçmeyecektir” ifadelerini kullandı. 
 
Dünyanın önde gelen Hi-Fi hoparlör üreticisi KEF’in ses ve teknoloji tutkusu 1961’de İngiltere’nin Kent şehrinde başladı. Müzik sevgisi ve kaliteden ödün vermemesiyle tanınan Raymond Cooke tarafından kurulan markanın misyonu, sesi mümkün olduğunca az müdahaleyle dinleyicilerle buluşturmak. 
 
Akustik özgünlük ve yenilikçi mühendisliği birleştirerek ürettiği ürünlerle KEF, ilk günden itibaren sektöründe sesteki mükemmelliğin öncüsü konumunda. Teknoloji ve inovasyonu marka değerinin önemli bir parçası olarak gören KEF, ses alanında sayısız buluşa imza attı ve birçok markaya öncü oldu. 
 
KEF hoparlörleri son olarak 2021 yılında EISA ve What Hi-Fi? ödüllerine aday gösterildi ve “Yılın En İyi Ürünü” de dahil olmak üzere birçok kategoride ödül topladı. 
 
“Hegel, Hi-Fi sistemlerinin sorunlarını çözmeye odaklanır” 
Lansmanda konuşmasını gerçekleştiren Hegel Pazarlama ve Satış Müdürü Anders Ertzeid ise “Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederiz. Hegel bir amplifikatör üreticisidir ve Hi-Fi sistemlerinin sorunlarını çözmeye odaklanır. 
 
90’lar boyunca finansmanımız ve operasyonumuz amplifikatörleri test etme ve bilgisayarlarla ilgiydi. Bildiğimiz kadarıyla amplifikatörleri simüle etmek için bilgisayarları kullanan ilk bizdik. 
 
Bu testler simülasyonlarda bazı fikirlerde ve daha sonra bazı teknolojilerde sonuçlandı. Dolayısıyla tüm temelimiz akıllı çözümler geliştiren teknoloji tabanımızdan geliyor” dedi. 
 
1988’de Bent Holter tarafından kurulan Hegel markası, Holter’in, “amplifikatörlerde kullanılan transistörün orijinal tasarımıyla geleneksel Hi-Fi sistemlerinin sorunlarını çözmesi” konulu bir tez yazmaya karar vermesiyle ortaya çıktı. Holter’in tezinin hedefinde sesteki bozulmanın ortadan kaldırılması vardı. 
 
Bugün, portföyünde; entegre, pre, power ve phono amplifikatörlerin yanı sıra CD çalarlar ve D/A dönüştürücüler de bulunan Hegel, tüm dünyada 54 farklı noktada müzik severler ile buluşmayı sürdürüyor. Hegel, SoundEngine teknolojisiyle başlayan inovasyon tutkusuyla birlikte, Hi-Fi dünyasını yeni teknolojilerle şekillendirmekte.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad