Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Transformers Canavarların Yükselişi 9 Haziranda vizyonda

Tüm dünyada sinema izleyicilerini büyüleyen aksiyon ve gösteri geri dönüyor. Transformers: Canavarların Yükselişi, izleyicileri Autobotlarla birlikte ‘90’larda dünyayı dolaşan bir maceraya çıkarıyor. 
Dünya’da Autobotlarla Decepticonlar arasında devam eden savaşa yepyeni bir Transformers türü olan Maximalları tanıtıyor. 
 
Yönetmenliğini Steven Caple Jr.’ın yaptığı, Anthony Ramos ve Dominique Fishback’in rol aldığı film, 9 Haziran 2023’te sinemalarda. Yıl 1994, hip hop ve Air Jordans çağı ve eski ABD ordusu eri Noah Diaz (Anthony Ramos) ailesini geçindirmek için elinden geleni yapmaktadır. 


 
Ama bir fırsat yakalayamaz. Noah bir dizi olay sonunda kendisini esprili ve saklanan üç Autobot dostu Optimus Prime (seslendiren Peter Cullen), Bumblebee ve Arcee’nin (seslendiren Liza Koshy) varlığını rotaya çıkaran Autobot Mirage’ın (seslendiren Pete Davidson) direksiyonun başında bulur. 
 
 Bu arada Ellis Adası’ndaki arkeolojik müzede 25 yaşındaki araştırmacı Elena Wallace (Dominique Fishback) bilmeden antik bir heykelin içinde gizli olan bir uzaylı işareti tetikler. 
 
Çağrıyı alan Noah ve Autobotlar, tam kötü Terrorcon Scourge (seslendiren Peter Dinklage) ve sürüngen robotik Sweepleri saldırdığı anda gelir. Scourge, akıl almaz bir boyuta ve yıkıcı bir güce sahip bir varlık olan Unicron’u (seslendiren Colman Domingo) çağırma yeteneğine sahip gizemli bir eserle birlikte kaçtığında Noah ve Elena, Autobotlarla güçlerini birleştirerek dünyanın yok edilmesini önlemeye çalışırlar. 
 
Ama güçlü Autobotlar bile görevleri sırasında karşılaştıkları, Autobotların kendi Cyberton dünyalarıyla yeniden buluşması için anahtarı ellerinde tutuyor olabilen, şaşırtıcı bir grup robot canavar olan yeni, güçlü Transformers varlıkları Maximallar için hazırlıksızdır. 
 
Hit film Bumblebee’deki olaylardan sonra geçen göz alıcı, aksiyon yüklü bir sinema deneyimi olan Transformers Canavarların Yükselişi, Transformers mitolojisine beyaz perdede ilk kez şaşırtıcı, yeni canavarları tanıtırken sevilen karakterleri de daha önce hiç görülmemiş bir şekilde yeniden sergiliyor. 
 
Tüm dünyadan sinema izleyicilerinin kalplerini ve hayal gücünü yakalayan şaşırtıcı heyecan dolu bu epik macera izleyicileri 1990’ların New York’undan Peru’nun ilkel ormanlarına ve evrenin en ücra köşelerine kadar bir dünya turuna çıkarıyor. Steven Caple Jr. Tarafından yönetilen Transformers Canavarların Yükselişi 9 Haziran 2023’te sinemalarda.  
 
YAPIM HAKKINDA 
Son 16 yılda vizyona giren altı adrenalin yüklü filmde Transformers canlı aksiyon serisi, izleyicileri bilim kurgu türünün en şaşırtıcı robotlarıyla tanıştırdı. 
 
Kahraman Autobotlardan şeytani Decepticonlara, vahşi Dinobotlardan yıkıcı Constructionlara kadar bu sevilen dev yaratıklar tüm dünyadan sayısız hayranın hayal gücüne ulaşmış ve 4,8 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan küresel bir fenomen olmuştur. 
 
Şimdi Transformers Canavarların Yükselişi işe olağanüstü efsane, Transformers canavarlarının şaşırtıcı, yeni bir grubu olan, izleyicileri heyecanlandıracak, 90’ların klasik animasyon televizyon dizisi “Beast Wars: Transformers”ın hayranlarını sevindirecek Maximalları ortaya çıkararak heyecanı yeni bir seviyeye taşıyor. 
 
Film açılırken izleyiciler, uzak bir galaksideki bereketli ve yeşil dünyalarındaki dikkat çekici ve zeki robot canavarlar olan Maximalları ilk kez görüyor. 
 
Aralarında büyük maymun savaşçı Optimus Primal’ın (seslendiren Ron Perlman), yükseklerde uçan Airazor (Akademi® ödüllü Michelle Yeoh), heybetli Cheetor (Tongayi Chirisa) ve zırhlı Rhinox (David Sobolov) da yer alıyor. 
 
Ama akıl almaz boyuta ve güce sahip bir ilah olan Unicron (Colman Domingo) minyonlarını Maximalların gezegenini yok etmek üzere gönderdiğinde canlı, metalik organik canavarların yuva diyecekleri yeni bir dünya aramak üzere evrene kaçmaktan başka bir seçenekleri kalmaz.
 
Yüzyıllar sonra 1994’te Brooklyn’de eski askeri ulaşım teknisyeni Noah Diaz (Anthony Ramos) ve müze araştırmacısı Elena Wallace (Dominique Fishback) gizlice New York’ta yaşayan Autobotların varlığına rastlarlar. 
 
Optimus Prime (seslendiren Peter Cullen), Bumblebee, Arcee (Liza Koshy) ve yakında hayranların favorisi olacak olan Mirage (Pete Davidson) ile birlik olan Noah ve Elena kendilerini kötü robot Scourge (Peter Dinklage) ve daha önce ekranda hiç görülmemiş iki yeni, ölümcül Transformers grubuna, Terrorconlara ve Predaconlara karşı epik bir savaşın içinde bulurlar. 
 
Tehlikede olan sayısız dünyanın kaderi tehlikedeyken, insanlar, Autobotlar ve Maximalların birleşik güçleri Unicron’un dünyayı yok etmesini önlemek için yeterli olmayabilir. 
 
2018’deki Bumblebee (1987’de geçer) filmde anlatılan olaylardan yedi yıl sonra geçen Transformers Canavarların Yükselişi filmi, nefes kesen aksiyon ile gerçek duyguların kusursuz dengesini sağlamak istiyor. 
 
Yapımcı Lorenzo di Bonaventura şunları söylüyor; “İnsanlar Bumblebee’nin duygu dolu hikayesini gerçekten sevdi ama çekirdek hayran grubun bazıları daha yoğun bir deneyim istedi. 
 
O yüzden bu filmi yapmak üzere yola çıktığımızda amacımız duyguyla görkemi birleştirmek ve iki tarafından birbirine hizmet ettiğinden emin olmaktı. Bu film, Transformers filmlerinin ünlü büyüklüğüne ve Bumblebee’nin ilişkilerdeki samimiyetine sahip. Her yönden gerçekten çok büyük bir deneyim.”  
 
Paramount Pictures ve Skydance Sunar 
Hasbro ve New Republic Pictures İş Birliğiyle Bir Don Murphy/Tom DeSanto Yapımı Bir di Bonaventura Pictures Yapımı Bir Bay Films Yapımı Yönetmen Directed by Steven Caple Jr. 
 
Senaryo Joby Harold and Darnell Metayer & Josh Peters and Erich Hoeber & Jon Hoeber Story by Joby Harold Hasbro’nun Transformers™ Action Figürlerine dayanmaktadır Yapımcılar Lorenzo di Bonaventura, p.g.a., Tom DeSanto & Don Murphy, Michael Bay, Mark Vahradian, p.g.a. Duncan Henderson İdari Yapımcılar Steven Spielberg, Brian Goldner, David Ellison, Dana Goldberg, Don Granger, Brian Oliver, Bradley J. Fischer, Valerii An  
 
Oyuncular: Anthony Ramos, Dominique Fishback, Luna Lauren Velez, Dean Scott Vazquez, Tobe Nwigwe, Peter Cullen, Ron Perlman, Peter Dinklage, Michelle Yeoh, Liza Koshy, John DiMaggio, David Sobolov, Michaela Jaé Rodriguez, Pete Davidson, Colman Domingo, Cristo Fernández, Tongayi Chirisa

Top Post Ad

Below Post Ad