Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Samsung, IFA 2023 Fuarı’nda teknolojiseverlerin merakla beklediği TV ürünlerini sahneye çıkardı

Dünya televizyon pazarının 17 yıldır lideri olan Samsung, IFA’da Neo QLED, MICRO LED, OLED ekran serilerinin yeni modellerini ve taşınabilir projektör cihazı The Freestyle 2023’ü teknolojiseverlerle buluşturdu. 
 

Samsung’un TV ürün grubunda farklı ihtiyaçları göz önünde bulundurarak tüketici taleplerine karşılık veren geniş ürün yelpazesi, fuara katılanların yoğun ilgisiyle karşılık buldu. 
 
Yenilikçi tasarım ve gelişmiş bağlantı seçenekleriyle kişiselleştirmeye vurgu yapan bu yeni modeller, üstün görüntü ve ses kalitesini gerçeklikle buluşturarak üst düzey bir deneyim sunuyor. 
 
Samsung, 17 yıldır küresel televizyon pazarının lideri olarak adını duyurmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan IFA 2023 Fuarı’nda Samsung, yenilikçi ve öncü yaklaşımını bir kez daha kanıtladı. 
 


Samsung etkinlik kapsamında, Neo QLED, MICRO LED, Samsung OLED ekran serilerini ve taşınabilir projektör cihazı The Freestyle 2023’ü kullanıcıların beğenisine sundu. 
 
Bu modeller, teknoloji ve tasarımı mükemmel uyum içerisinde harmanlayarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. 2023 model Neo QLED, MICRO LED ve Samsung OLED serileri, Samsung'un inovasyon tutkusunun bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor. 
 
Bu yeni modeller, TV ve ekran dünyasında yeni bir çağın habercisi olarak öne çıkıyor. Neo QLED serisi, üstün görüntü kalitesi ve gelişmiş bağlantı seçeneklerini bir araya getirerek kullanıcıların her türlü ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. 
 
Nöral Kuantum İşlemci teknolojisi sayesinde sunulan bu seride Quantum MiniLED aydınlatmalı TV desteği de bulunuyor, böylece her ayrıntı net ve canlı bir şekilde görünüyor. 
 
Ayrıca, 2023 model TV ve ekranlarında yer alan SmartThings Zigbee & Matter Thread Tek Çipli Modülü, bağlantılı cihaz deneyimini zirveye taşıyor. 
 
Samsung'un SmartThings Platformu, farklı markalardan cihazlar arasında sorunsuz senkronizasyon sağlıyor ve evinizdeki tüm akıllı cihazları bir arada yönetmenize olanak tanıyor.  
 
OLED, Quantum Dot teknolojisi ile birleşti 
 
MICRO LED teknolojisi ise modüler yapısı ile kullanıcılara ekranlarını kendi isteklerine göre uyarlama özgürlüğü sunuyor. Bu teknoloji sayesinde gerçek yaşamla ekran arasındaki sınırlar ortadan kalkarken, her anı büyük bir keyif ve detaylarla yaşama imkanı sunuluyor. 
 
Samsung, OLED teknolojisinin gücünü Quantum Dot teknolojisi ile birleştirerek 2023 model OLED serisini sunuyor. Parlaklık ve renk kalitesini iyileştiren bu özellik, OLED deneyimini daha da üst düzeye taşıyor. 
 
Özellikle oyun tutkunlarına hitap eden bu seride, AMD'nin FreeSync Premium Pro sertifikasyonu ve gelişmiş oyun özellikleri bulunuyor. Samsung'un bu yeni ekran serileri, kullanıcıların TV ve ekran deneyimini sınırların ötesine taşıyor. 
 
Teknoloji ve tasarımın mükemmel uyumunu bir araya getiren bu modeller, geleceğin televizyon dünyasını şekillendiren bir adım olarak öne çıkıyor.
 
Yapay zeka entegrasyonuyla, dinleyicilere etkileyici bir ses deneyimi sunuluyor 
 
Samsung'un TV serilerinde yer alan hoparlörler, dikkat çekici yapay zeka destekli özelliklerle kullanıcılara yüksek kaliteli ve çok boyutlu ses deneyimi sunuyor. 
 
Premium TV segmentinde yer alan bu hoparlörler, sürükleyici ve gerçekçi bir ses atmosferi vadediyor. 2023 modellerinde kullanıcılar için sunulan yapay zeka destekli Ses İyileştirme özelliği, Samsung'un amiral gemisi TV'leri ve hoparlörlerinde yer alıyor. 
 
Bu özellik, yapay zekanın gücünü kullanarak tüm sesleri daha net bir şekilde duyulur hale getiriyor. Böylece, her ses öğesi kendi doğal yüksekliğinde duyulurken, izleyiciyi daha da içine çeken bir ses deneyimi oluşturuluyor.  
 
Dolby Atmos destekli hoparlörlerle sinema düzeyinde ses kalitesi 
 
Samsung aynı zamanda Dolby Atmos destekli hoparlörleriyle de kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. Özellikle Dolby Atmos destekli HW-Q990C 11.1.4 kanallı ses özelliği, üstün bir ses deneyimini evinize taşıyor. 
 
İnce tasarımıyla öne çıkan HW-S800B ise 3.1.2 kanallı bir cihaz olmasına rağmen Dolby Atmos destekli ses kalitesini sunuyor. 
 
Sadece 40mm uzunluğa ve 38mm derinliğe sahip olan bu hoparlör, herhangi bir TV ünitesine kolayca uyum sağlarken, net ve güçlü sesler sunma yeteneğine sahip. 
 
2023 model TV serisinde yer alan Q-Symphony ise TV ve hoparlörler arasındaki uyumu bir adım öteye taşıyor. Yeni bir versiyon olan Q-Symphony, hoparlörleri TV'nin Nöral İşlemci Birimi'ne bağlayarak ses sinyallerini analiz ediyor. 
 
Bu sayede, her ses en ince ayrıntısına kadar yansıtılırken, sonuç olarak daha gelişmiş bir üst düzey ses deneyimi sunuluyor. Bu özellik, izleyicilere gerçekçi ve etkileyici bir ses deneyimi yaşatmanın kapılarını aralıyor.  
 
Kullanıcı odaklı tasarımlar, inovasyon ve üstün ürün kalitesi: 17 yıllık global TV liderliği  
 
Globalde 17, Türkiye’de de 8 yıldır TV pazar lideri olan Samsung, IFA 2023 etkinliği çerçevesinde bu başarıyı nasıl sağladığını paylaştı. 
 
Özellikle premium ve üst düzey görüntü deneyimi sunan TV ve ekran serilerine odaklanan Samsung, bağımsız pazar araştırma şirketi Omdia'nın araştırmasına göre, 17 yıldır global TV pazarının liderliğini elinde tutuyor. 
 
Samsung, kullanıcı odaklı tasarımları, üstün ürün kalitesi ve inovasyon liderliğiyle, dünya çapında en çok tercih edilen marka konumunda bulunuyor. 
 
Lifestyle TV kullanıcı deneyimini yeni bir seviyeye taşıdı 
Samsung'un liderliği, 2006 yılında piyasaya sürdüğü Bordeaux TV ile başlamıştı. Kullanıcı odaklı tasarımları ve gelişen kullanıcı deneyimleri, bu liderliği sürdürmesine yardımcı olmuştu. 
 
LED TV ve akıllı TV gibi çığır açan teknolojilerle liderliğini koruyan Samsung, Quantum Mini LED teknolojisi ile Neo QLED ve MICRO LED ekranlarıyla da dikkat çekti.  
 
Hem Neo QLED 8K TV hem de Neo QLED 4K TV modelleri, Düşük Karbon (CO2) sertifikası ile ödüllendirildi 
 
Samsung, enerji verimliliği konusunda öncü bir rol üstlenerek, ürünlerinin tüm yaşam döngüsü boyunca karbon emisyonlarını azaltmayı taahhüt ediyor. 
 
Samsung, 2023 Neo QLED TV modelleri, enerji tüketiminin kullanım sırasında azaltılması çabalarının bir sonucu olarak Carbon Trust kuruluşu tarafından ‘Düşük Karbon (CO2)’ sertifikasını almaya hak kazandı. Altı model, üç Neo QLED 8K ve üç Neo QLED 4K ekranını içeriyor. 
 
Samsung, sürdürülebilirlik çabalarını genişletme yolunda ilerlerken, bu yılın sonunda 20'den fazla ürün modelinde karbon ayak izi sertifikası almayı planlıyor. 
 
Aynı zamanda, Samsung'un yeni QLED, Crystal UHD ve OLED TV modelleri yanı sıra monitörler ve tabela ürünleri de dahil olmak üzere farklı ürün kategorilerinde benzer sertifikaların alınması hedefleniyor.
 
Samsung, The Freestyle 2023 ile ev eğlencesini yeniden tanımladı  
 
The Freestyle 2023, IFA’da ev eğlencesini sınırların ötesine taşıyan bir cihaz olarak dikkatleri üzerinde topladı. 
 
Samsung'un yenilikçi yaklaşımı ve teknolojik üstünlüğüyle geliştirilen bu taşınabilir projektör, kompakt tasarımı ve yenilikçi özellikleriyle her an büyük ekran keyfini yaşama fırsatı sunuyor. The Freestyle 2023, minimalist ve şık tasarımı sayesinde göz doldurdu. 
 
Kullanıcılarına taşınabilir projeksiyon teknolojisinin özgürlüğünü sunan bu cihaz, geniş ekran deneyimini her an ve her yerde yaşama imkanı tanıyor.  
 
Kişiselleştirilmiş deneyim 
2023 model The Freestyle projeksiyon cihazına eklenen Smart EDGE Blending özelliği, artık kullanıcılara iki cihazı bir arada kullanma olanağı sunuyor. 
 
Kullanıcılar artık diledikleri içeriği 21:9 ekran oranıyla, herhangi bir ayarlamaya gerek kalmadan görüntüleyebilecek. 2023 model The Freestyle aynı zamanda yeni Samsung Oyun Merkezi desteğiyle eğlenceyi her yere taşımaya devam edecek. 
 
The Freestyle 2023, teknolojiyle uyumlu tasarımıyla ev eğlencesine yeni bir soluk getiriyor. Ürünün yazılım optimizasyonu sayesinde kullanıcı deneyimi daha hızlı ve akıcı bir hal alıyor. 
 
Aynı zamanda çevre dostu tasarımı ile de çevreye katkı sağlıyor. Berlin’de düzenlenen IFA 2023 Fuarı, dünyanın önde gelen teknoloji etkinliklerinden biri olarak, Samsung'un öncü ve yenilikçi yaklaşımını bir kez daha ortaya koydu. 
 
Neo QLED, MICRO LED, OLED ve The Freestyle 2023 gibi ürünler, teknolojinin sınırlarını genişleterek kullanıcıları yeni ve büyüleyici deneyimlerle buluşturuyor.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad