Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Panasonic Connect, Canlı Prodüksiyon Geçişini Destekleyecek İki Yeni IP Sistemini Tanıtıyor

KAIROS serisinin yeni üyesi, daha fazla yedeklilik imkanı sağlarken yeni 4K/IP Kamera Kontrol Birimi, üçlü IP bağlantısı sunuyor. 

Panasonic Connect Europe, şirketin mevcut 4K stüdyo kamera sistemleri için çok çeşitli IP geçiş yollarını destekleyen yeni bir kamera kontrol birimini (CCU) duyurdu. 
 
Canlı prodüksiyon endüstrisi IP tabanlı sistemlere geçerken, bu yeni AK-UCU700 serisi de 4K ve HDR çalışma, mevcut işletim sistemlerinin esnek IP geçişi, geleneksel CCU tabanlı ana bant sistemlerinden sorunsuz geçiş ve kolay kullanım için 3,5 inç LCD dokunmatik panel sunuyor. 
 


AK-UCU700, 4K videoyu kaliteden ödün vermeden 10 kat sıkıştırmak için yeni SMPTE ST 2110 IP iletim standardını ve JPEG-XS'yi destekliyor. 

 
Aynı zamanda Dante ağ ses standardının yanı sıra NDI® (Yüksek Bant Genişliği NDI) ve SRT (Güvenli Güvenilir Aktarım)® IP iletim standartlarını destekleyen endüstrinin ilk stüdyo kamera sistemi olma özelliğine sahip. 
 

Genişletilmiş KAIROS Panasonic Connect Europe profesyonel canlı video prodüksiyonu ve iletimi için KAIROS IT/IP platformlarından biri olan Kairos Core 2000 (Ana Çerçeve) yeni serisi AT-KC2000S1'i de duyurdu. 

 
AT-KC2000S1, bir ağ kullanarak yayın ve etkinlik iletimi için ST 2022-7 yedekliliğinin yanı sıra müşterilerin video prodüksiyonuna uyacak şekilde esnek sayıda giriş ve çıkışı destekleyebiliyor. 
 
Bu seri, bir ağ kullanarak etkinlik ve spor yayınları yayınlayan veya canlı yayın yapan müşteriler için ideal olup sınırsız ve daha kararlı video prodüksiyonu sunuyor. 
 
Bu yılın Ağustos ayında duyurulan ikinci nesil Kairos Core 2000 (AT-KC2000) ile aynı işlevlerle donatılmış bir ana bilgisayar olan AT-KC2000S1, yedekli çalışırken giriş ve çıkış sayısını yarıya indirmeden kullanılabiliyor. 
 

 
* Tüm giriş/çıkışlar "KAIROS sürüm V1.6" veya sonrasına aittir. "KAIROS sürüm 1.6"nın 2023 mali yılının dördüncü çeyreğinden itibaren kullanıma sunulması planlanıyor. 
 
Panasonic Connect Europe Profesyonel Video Sistemleri Direktörü Andre Meterian, "Hibrit video prodüksiyonuna olan talep artıyor ve izleme alışkanlıkları hızla çeşitleniyor. 
 
Endüstrinin çeşitli çözünürlükleri ve en boy oranlarını desteklemesinin yanı sıra birden fazla ortama eşzamanlı dağıtım ile de uyumlu olması gerekiyor. 
 
Bu iki yeni IP tabanlı sistem, şirketlerin yeni üretim gerçekliğine geçişine yardımcı oluyor ve Panasonic Connect Europe bu sorumluluğa öncülük ediyor" diyor. 
 
AK-UCU700 serisinin 2024 mali yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. KAIROS AT-KC2000S1, Aralık
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad