KURT SEYİT VE ŞURA 4 MARTTA STAR TV DE BAŞLIYOR

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı 'Kurt Seyit ve Şura' dizisi televizyon tarihinde bir dönüm noktası olmaya hazırlanıyor. Rusya’da yaşadıkları görkemli hayattan kopup İstanbul'a sürüklenen iki sevgili Kurt Seyit ve Şura’nın tutku dolu büyülü aşk hikayesini anlatan dizi büyük bir merakla bekleniyor. 


Çekimleri devam eden dizinin senaristliğini Ece Yörenç, yönetmenliğini ise Hilal Saral yapıyor. Kurt Seyit ve Şura, Mart'ta izleyicisiyle buluşacak. Nermin Bezmen’in aynı adlı romanından yola çıkılarak senaryolaştırılan Kurt Seyit ve Şura’da saltanat günlerinden 1920’lerin İstanbul’una uzanan sürükleyici bir aşk hikayesi anlatılıyor. 

Dönemin dünya tarihi açısından dengeleri değiştiren büyük olaylarına da yer verilecek dizi için uzun bir hazırlık sürecinden geçildi. İlk defa bir dönem dizisinde oynayacak Kıvanç Tatlıtuğ ile iki yıldır ekranlardan uzak kalan Farah Zeynep Abdullah, Kurt Seyit ve Şura’nın aşkı ile izleyenleri büyüleyecek. 

KURT SEYİT VE ŞURA KİMDİR? 
RUS ORDUSUNDA BİR TÜRK SUBAY : KURT SEYİT Kıvanç Tatlıtuğ’nun hayat vereceği Kurt Seyit Eminof, Kırımlı bir Türk ailenin oğludur. Babası gibi Rus İmparatorluğu ordusunda, muhafız alayında görev yapan onurlu, lider ruhlu, başarılı bir subaydır. Çocukluğundan beri asker olarak yetiştirilen Kurt Seyit, babası gibi askeri görevini tamamladıktan sonra aile topraklarında bir hayat kurmayı hayal etmektedir. 

Kendisi gibi asker olan yakın arkadaşlarına ölesiye sadık, adalet duygusu çok gelişmiş ayrıca sıcak, şefkatli ve çapkın bir erkek olan Kurt Seyit’in tüm kaderi Şura’yla tanışmasının ardından Rusya’daki devrimle tamamen değişir. Şura’yla olan ilişkisi onun içinde bulunduğu tehlikeyi daha da büyütür. Kurt Seyit’in aşkı, ailesi için mücadelesi onu çok çalkantılı bir serüvenle İstanbul’a doğru yola çıkaracaktır. 

SOYLU AİLENİN GÜZEL KIZI : ŞURA Farah Zeynep Abdullah’ın canlandıracağı Şura ise zengin ve asil bir Rus ailesinin güzeller güzeli kızıdır. Şura, Petrograd’ta ilk kez sosyeteye takdim edildiği baloda Kurt Seyit’le tanışır ve ona ilk andan itibaren aşık olur. Bu aşk her türlü engele, entrikaya rağmen güçlenerek büyürken, çeşitli zorluklarla da sınanır.. Şura, Kurt Seyit’in elini tuttuğu ilk günden itibaren büyümeye başlar, küçük bir kızken şahane bir kadına dönüşür.. 

Kurt Seyit’le yaşayacağı serüven, hayatının anlamını değiştirir.. Bu fırtınalı aşk onu, heyecan dolu bir maceraya sürükleyecektir. Kurt Seyit ve Şura’nın saltanat günlerinden, Karpatlar cephesine, isyan kıpırtılarından ihtilalin yangınına, Aluşta’dan, işgal altındaki İstanbul'a, 1920'lerin Pera'sına kadar uzanan macera dolu yolculukları bir anlamda aşkın da yolculuğu olacak. Ekranlarda daha önce görmediğimiz bir masalı anlatacak olan Ay Yapım imzalı Kurt Seyit ve Şura, Star TV’de yayınlanacak.Blogger tarafından desteklenmektedir.