Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

RTÜK KORSAN KANALLAR İÇİN KARARINI VERDİ

Kaçak şekilde yayın yaparak hem medya sektörünü hemde vatandaşı mağdur eden 'Korsan TV Kanalları' için ilk adım atıldı. 

RTÜK SONUNDA 'DUR' DEDİ İnternetten indirerek korsan şekilde film yayınlayan, Bakanlığın izni olmayan bitkisel ve cinsel ürünleri vatandaşın sağlığını hiçe sayarak pazarlayan ve hatta işi bir adım ileri götürerek yayınlar üzerinden kumar oynattığı tespit edilen bu kanallara RTÜK sonunda 'DUR' dedi. 

 RTÜK'ün herkesi mağdur eden bu kanalları için aldığı önemli kararlar ise TÜRKSAT'a iletildi. 60'DAN FAZLA KANAL KAPATILDI RTÜK, izinsiz olarak yayın yapan yabancı kökenli Gogetsale paketi ve Platform lisansı olmayan Başak Vizyon'a ait 60'dan fazla kanalı kapattı. 

TÜRKSAT üzerinde Gogetsale'in 28, Başak Vizyon'un ise 34 adet RTÜK lisanslı olmasına rağmen kosan içerik yayınlayan kanalı bulunuyordu. 

KORSAN YAYINLARA HİZMET SAĞLAYANLARA DA YASAL İŞLEM 
RTÜK ayrıca aldığı kararla Korsan Yayınların merkezi haline gelen ve Başak Vizyon'a hizmet veren Uplink firması hakkında da yasak işlem başlatılmasına karar verdi. (Başak Vizyon'a ait kanallar aynı logo ile birden çok frekansta yayın yaparak korsan film yayınlıyor ve 'Sağlığa zararlı bitkisel ve cinsel ürünler' pazarlıyordu) 

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI 
Aynı logo ile birden çok frekansta yapılan yayınların durdurulmasına karar veren RTÜK, Digi Medya, Güç Dijital, Doğan TV Platformları için ise yasal işlem başlatılmasına karar verdi. Üst kuruldan veya yabancı bir ülkeden alınmış yayın lisansı olmayan Best Film TV, Best TV, CTV, Çay TV, Diyalog TV, Kapadokya Tv, Melodi TV, Shopping TV, Star Shopping, Star Sinema, Süper TV Yıldız TV, için yasal işlem başlatılmasına karar verildi. 

YAYINLARA DURDURMA VE YASAL İŞLEM 
Yeterli belgesi bulunmayan ve Doğan Uydu Haberleşme Hizmetleri ile Gogetsale üzerinden iletilen A Cinema TV, Animal Box, Arabesk Melodi, Atlas TV, Can TV, Cinemax TV, Civan TV, Club Max, Ezo Tv, Full Aksiyon, M Ankara TV, Mastika TV, Tarz Moda TV, The Box TV, The West TV, Tosun TV, Yeşil Vadi TV logolu kanalların TÜRKSAT tarafından yayınlarının durdurulmasının ve yasal işlem başlatılması kararı verildi. 

 SKANDALIN TEMELİNDE PLATFORMLAR VAR 
Söz konusu mağduriyetin temelinde ise, TÜRKSAT uydusu üzerinden düşük ücretlerle frekans kiralayan Başak Vizyon, Digi Medya, Güç Dijital, Gogetsale, Doğan TV Platformu ve hatta Türksat’ın yer aldığı firmaların oluşturduğu platformlar yer alıyor. 

TÜRKSAT'IN BU KANALLARA ACİLEN 'DUR' DEMESİ GEREKİYOR 
Sektör temsilcileri, televizyon yayıncılığı sektörüne ciddi anlamda zarar veren uygulamaya karşı RTÜK'ün isabetli kararı sonrası, TÜRKSAT'ın da bir an önce bu korsan kanalları engelleyecek kararı vermesi gerektiğini söylüyor.haber7
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad