MEİZU PRO 5 UBUNTU EDİTİON TANITILDI

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu ile Ubuntu geliştiricisi Canonical arasındaki işbirliği neticesinde yeni bir Ubuntu akıllı telefon daha sektöre kazandırıldı. 

Meizu üst seviye amiral gemi modeli PRO 5 modelinin Ubuntu sürümünü resmen tanıttı. Ubuntu’ya en çok destek olan firmalardan birisi olan Meizu, iki nesildir amiral gemi modellerinin Ubuntu sürümlerini tanıtıyor. 

Canonical’ın yaptığı açıklamaya göreyse son on iki ayda gerçekleştirile 5 Ubuntu telefondan en iyisi Meizu PRO 5 Ubuntu Edition. 
Meizu PRO 5 Ubuntu Edition teknik özellikleri Meizu PRO 5 Ubuntu Edition modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise Android ile çalışan sürümden herhangi bir farklılık göze çarpmıyor. 

 5.7 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip AMOLED ekran kullanan Meizu PRO 5 Ubuntu Edition, sekiz çekirdekli 2.1 GHz saat hızında çalışan Exynos 7420 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama kapasitesi, 21 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kameraya sahip. 

3.050 mAh kapasitesindeki bataryadan gücünü alan Meizu PRO 5 Ubuntu Edition aynı zamanda çift SIM kart ve LTE destekliyor. İlk olarak MWC 2016 kapsamında sergilenecek olan Meizu PRO 5 Ubuntu Editon, MWC 2016 sonrasında satışa sunulacak.shiftdelete


Blogger tarafından desteklenmektedir.