Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

S SPORT TV OCAKTA YAYINDA

Saran Holding bu yıl da “S Sport” yatırımıyla uzun süredir spor yayıncılığında üstlendiği öncülüğü taçlandırmaya hazırlanıyor. S Sport 2017’in ilk aylarında yayına başlayacak. 

Bu yeni yatırım öncesinde Sadettin Saran’la Saran Holding’de buluştuk....

 YENİLİKLER YAPACAĞIZ 
Çok yeni bir yatırımınız var. S Sport, bir TV kanalı. Şu dönemde hem dünyada hem de Türkiye’de ekonomik daralma söz konusu. 
 
Bu zamanlama sizi korkutmadı mı? - Hayır. Biz ülkemize ve sporun birleştirici gücüne güveniyoruz. Ayrıca spor endüstrisindeki rakamları da iyi okumak lazım. Dünyada birçok yerde durgunluk var ama spor endüstrisinde gelişme, büyüme var. Üstelik yeni teknoloji farklı mecralar doğruyor. 
 
Biz sporla ilgili her şeyin içindeyiz. Teknoloji işimizi çok değiştirdi. Mobil uygulamalar bizi çok geliştirdi. Sosyal medyada inanılmaz bir zenginlik var. Spor en yenilikçi endüstrilerden biri. Son derece rekabetçi. Biz de bu alanda en deneyimli aktörlerdeniz. Büyük yenilikler yapacağız. 
GELİR DOĞRU KULLANILMALI 
Yabancılar Türkiye yatırımlarında frene basarken, Türkiye’de bu alanda yabancı yatırım da aldı. Bu sektörü nasıl etkiledi? - Spor Toto Süper Lig’in son yayın ihalesi de gösterdi ki Avrupa’nın önemli futbol liglerinden birine sahibiz. 

Ayrıca yabancı bir grup olan Bein Media, Türk futboluna büyük bir güven duyarak yatırım yaptı. Bu durum, Türk futbolunun gelişimi için büyük bir öneme sahip. 

Bu yatırımı küçümsememek lazım. Sporu sevdirelim derken, şifreli yayıncılık sıkıntı yaratmıyor mu? - Şifresiz yayın yapan kanalların yüksek yayın bedellerini karşılayamaması nedeniyle büyük spor organizasyonları artık şifreli yayın platformları ya da öde-izle sistemleri üzerinden izleyiciye ulaşıyor. 

Bu açıdan Saran Group olarak bu tip platform ve öde-izle sistemlerinin de en büyük içerik dağıtıcısı konumundayız. Bir televizyon kanalı üzerinden yayın yapma dışında spor yayıncılığı sisteminin tüm aşamalarında yer alıyoruz. 

OLİMPİYATLAR CESARET VERDİ 
SADETTİN Saran, bu işe girmelerinde Olimpiyat Oyunları’nın etken olduğunu belirterek, “Olimpiyat Oyunları’nın yayın haklarıyla ilgili yaşanan problemler nedeniyle sporseverlerin bu büyük organizasyondan mahrum kalmaması için teknolojik gelişmeleri takip ederek her gün Youtube üzerinden HD canlı yayın yaptık. 

İzleyicilerin, Youtube yayınlarına gösterdiği ilgi, spor kanalı kurma konusunda da bize cesaret verdi. S Sport aynı zamanda internet ve sosyal medya hesapları üzerinden üreteceği içeriklerle, dijital yayıncılığı da zenginleştirecek” dedi. 

CEP’TEN DE İZLENECEK 
S Sport 2017’de başlıyor. Neler olacak kanalınızda? - S Sport Premier League, NBA, Formula 1 başta olmak üzere kanalımızda maç yayınlarının yanı sıra farklı içerik programları da yer alacak. 

S Sport; D-Smart, Turkcell TV+ ve Digiturk üzerinden izleyicilerle buluşacak. İlk defa bir mobil platform bu işe girdi, Turkcell ile işbirliğimizi önemsiyorum. Bu platformların yanı sıra Tivibu ile de görüşmelerimiz devam ediyor. 

S Sport’un en büyük hedefi, Premium içeriklerin tüm platformlar üzerinden mümkün olduğu kadar çok izleyiciyle buluşturmak olacak. Benim için en önemlisi de şu; S Sport’ta nefret yayan programlar, yorumlar, yorumcular yerine spor sevgisini merkeze koyan bir yayın politikası izlenecek. 

OFİS YOGASI DA OLACAK 
Spor kanalı deyince amatör sporcular için de yayın olacak mı? - Amatör branşlarda da yayınlar olacak. Benim hayatım sporla geçti. Üniversitelere gidip konuşma yapıyorum. Boş beyim şeytanın oyun alanıdır. 

Buna inanıyorum. Sporla uğraşan kişi kendine dikkat eder, takım çalışmasını bilir, dayanışmayı, birlikte hareket etmeyi bilir. Bu anlayışla programlar hazırlıyoruz. Ofis ve ev yogası, pilates gibi alanlarda da programlar olacak.Hürriyet

Top Post Ad

Below Post Ad