Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Spotify’ı müzik dinlemek dışında kullanmanın 10 yaratıcı yolu

Kim demiş Spotify sadece çalma listesi oluşturmak için var diye? Spotify dinleyicileri bugüne kadar aşklarını ilan etmekten, ayrılma isteklerini dile getirmeye ve hatta kahvaltı sipariş etmeye kadar kendilerini Spotify ile ifade etmenin birçok yaratıcı yolunu denediler. 

 İşte Spotify çalma listelerinin alışılagelmişin dışında 10 farklı kullanımı: 
1. Aşkınızı itiraf edin – Noah, Joanne ve Lazy Dog Spotify’ı aşklarını ilan etmek için kullananlar arasında. Hannah Woodleyise oluşturduğu çalma listesindeki şarkı adlarıyla aşkını ilan etmeyi bir adım öteye taşıdı. 

Hannah’ın listesindeki şarkı isimlerini alt alta yazınca şu mesaj ortaya çıkıyor: “Senden hoşlanıyorum ve sana bunu söylemek istedim.
 Sen aynı şekilde hissetmesen de önemli değil ama ben bilmen gerektiğini düşündüm. Sen öyle hissetmiyorsan, yine de arkadaş olarak kalabiliriz. Klişeyim” 
2. Ünlü filmlerden alıntılar yapın –SamveMollie, Star Wars filmlerindeki repliklerdenalıntıyaparak sevgililerini etkilemeyi başarıyor. 
3. Sevgilinizden ayrılın – Kirstin birkaç buluşmadan sonraWyatt’tan ayrılmak istiyor. Sadece Wyatt’ın görebileceği özel bir Spotify çalma listesi hazırlıyor ancak kız kardeşi Erika bunu herkese açık hale getiriyor. Wyatt ise hazırladığı çalma listesiyle cevap vermekte gecikmiyor. 
4. Evcil hayvanınıza özel bir liste hazırlayın – Pets filmini izlediniz mi? Köpekler siz evde olmadığınızda dans etmeyi seviyor. Bunu bilen Xannyköpeği için bir liste hazırlamış. 
5. Kahvaltı siparişi verin – Average Joekahvaltıda istediklerini babasına bir çalma listesiyle iletmeyi tercih etmiş. 
6. Yüksek sesle çalışan arkadaşlarınızı duymayın – Telefonda yüksek sesle konuşan ya da sakızını şaklatarak çiğneyen arkadaşlarınızı White Noise Sound Therapy ile duymazdan gelin. 

7. Sabah iş yolculuğunuz sırasında sakinliğinizi koruyun – Sabah işe giderken veya dönerken metroda, metrobüste veya otobüste sakinliğinizi Guided Meditationçalma listesi ile koruyun. 
8. Yeni bir beceri edinin – Spotify ile Fransızca veya İspanyolca öğrenme listeleriyle yeni bir beceri kazanabilirsiniz 
9. Çocuğunuza okumayı öğrenirken yardımcı olun – Spotify’ın çocuk kategorisi olanKids Category’de uyku vaktinden, banyo zamanına veya arabayla seyahate kadar her duruma uygun çalma listeleri var. 

Şarkılar arasında çocukların okumalarını veya kelime hazinelerini geliştirecek tüyolar da var. 10. Sevdiğinize sinyali verin – Bu çalma listesiyle gece boyu film izlemek tarihe karışabilir: Netflix and Chill Playlist Spotify Hakkında Spotify, 30 milyonun üzerinde içeriğe erişim sağlayan, ödüllü dijital müzik hizmet platformudur. 

Herkese, diledikleri yer ve zamanda müzik erişimi sağlama hedefi ile hareket eden Spotify, müzik içeriklerini keşfetme, yönetme ve paylaşma fırsatı sunarken, sanatçıların da bu içeriklerden haklarını almalarını sağlamaktadır. 60 ülkede 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan Spotify’in 50 milyonun üzerinde ücretli üyesi bulunmaktadır. 

2008 yılında İsveç’te kuruluşundan bu yana içerik sahiplerine 5 milyar dolar üzerinde aktarım sağlayan Spotify, Avrupa’nın ikinci en büyük dijital müzik ciro kaynağı ve dünyanın en büyük ve başarılı müzik dinleme hizmet sağlayıcı konumundadır. Ayrıntılı bilgi için www.spotify.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

Top Post Ad

Below Post Ad