Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Sony FINITY ile en iyi 4K görüntüleri en büyük ekranlara getiriyor

- Sony Dijital Sinema 4K, bu yıl CineEurope'taşirketin Premium Büyük Formatlı (PLF) projeksiyon çözümlerini destekleyecek, yeni FINITY kampanyasının başlatıldığını onayladı. 

FINITY; eşsiz netlik, renk ve kontrast için Sony Dijital Sinema 4K formatında sunulan nefes kesen görüntülerle, gerçekten olağanüstü bir büyük ekran deneyimi yaşatıyor.

 İlk Avrupalı müşteri dalgası, Sony'nin Premium HDR-hazır 4K çift projeksiyon teknolojisini özel markalaşma varlıkları ve pazarlama desteğinden oluşan tamamlayıcı bir kitle birleştiren yeni teklife şimdiden geçiş yaptı. 

Sony'nin mevcut yüksek kontrastlı SRX-R500 Serisi çift projeksiyon sistemleriyle donatılmış salonlar, zaten herhangi bir ek yatırıma gerek kalmadan "FINITY'ye hazır" durumdalar. 

Ekran sahiplerine, göze hitap edecek açılış görüntüleri ve işaretlerden posterlere ve PR/sosyal medya desteğine kadar, her türlü "FINITY ile Gösterilmiştir" promosyon materyali sağlanacak. Film stüdyolarının desteğiyle bu güçlü paket, sinema salonu sahiplerine Sony 4K PLF ekranlarını ve bu premium formatta gösterilen filmleri müşterilere tanıtma konusunda yardımcı oluyor. 

Dijital Sinema Başkanı Damien Weissenburger şu değerlendirmelerde bulundu: "Premium Büyük Formatlı ekranlardaki artış, izleyicilere süper boyutlu görüntüler sunarken salon sahiplerine de daha yüksek kâr getiriyor. Ama yeni bir format sunmanın ciddi bir yatırım anlamına gelebileceğini de biliyoruz."  

Sinema izleyicilerine net bir mesaj 
"FINITY ile izleyicilere verilen mesaj çok net: Film severlerin en büyük ekranda sinema büyüsünün her damlasını, tıpkı yönetmenin istediği şekilde tecrübe etmesi için daha iyi bir yol yok." 

Damien Weissenburger'ın da belirttiği gibi, FINITY, sinemalara işletme maliyetlerini düşük tutarken daha fazla gelir sağlamaları için ilgi çekici bir teklif sunuyor: 

"Sony'nin tüm çift projeksiyon sistemleri, bugün salon sahiplerine 12 m ve daha büyük ekranlarda en iyi 4K görüntü kalitesini sunuyor. Salon sahiplerinin kurulum tercihlerine uygun olarak, HDR sunumu için parlaklık ve kontrast şartlarını karşılayan bu sistemler aynı zamanda geleceğe dönük nitelikte.

Ayrıca diğer büyük ekran tekliflerinin aksine, pahalı donanımların yanı sıra özel gösterim ücretleri, maliyetli düzenlemeler veya özel format şartlarından oluşan tescili bir ekosisteme takılı kalmıyorsunuz. FINITY ile her gösterimde daha yüksek kârlarla aranızda hiçbir engel kalmayacak." 

Avrupalı salon sahiplerinden oluşan ilk dalga FINITY'ye geçiyor Sony Dijital Sinema 4K, birçok Avrupalı lider salon sahibinin sinemalarında FINITY'yi desteklemeyi kabul ettiğini onaylıyor.  

Almanya Vue International, Almanya'da işlettiği CinemaxX için 19 FINITY ekranı onayladı. Cinecittà, dört SRX-R515 projektörü birleştirerek olağanüstü 60.000 lümen parlaklık elde eden dünyanın ilk Sony "dörtlü" 4K sistemi de dahil olmak üzere toplam yedi FINITY ekranı duyurdu. 

Almanya'daki diğer FINITY markalı salon sahibi müşteriler arasında Cineplex Muenster, Ramstein'daki Broadway-Kino, Innenstadtkinos Stuttgart ve Donauwoerth'takiCineDrom yer alıyor.

 "Sony çift projeksiyon sistemlerimizle, yalnızca verimliliği ve güvenilirliği artırmakla kalmayacağız, aynı zamanda Premium Büyük Format için çığır açan değişiklikler sunabileceğiz. Gerçek 4K görüntü kalitesi, büyük ölçüde geliştirilmiş kontrast-DLP oranı ve DCI özelliklerinin çok ötesinde olağanüstü 3D performansı; işte 'FINITY' bunlardan oluşuyor." (Maximilian Hoffmann, CTO, Broadway Cinemas Ramstein). 

"Sony FINITY'de karar kılmamızın 4 nedeni var: görüntü kalitesi, parlaklık, kontrast ve en iyi 3D performansı," Anselm Esch, CTO, Cineplex Muenster. "İzleyicilere sorarsanız büyüklük her zaman iyidir; PLF gösterimlerindeki daha yüksek katılımda ve daha büyük gelirde de bunu görüyoruz. 

FINITY, Sony Dijital Sinema 4K'nın değerini büyük ekran müşterilerimize anında ilişki kurabilecekleri bir dille anlatmamıza yardımcı oluyor." Prisca Färber, CEO, Cinedrom Donauwoerth 

İrlanda İrlanda'nın lider sinema zinciri Omniplex hızla FINITY'ye geçti. Omniplex Cinema Group Kuzey İrlanda Faaliyet Direktörü Paul John Anderson şunları söyledi: "FINITY, en iyi ve en parlak görüntüleri, tam da yönetmenin istediği ve müşterilerimizin hak ettiği şekilde ekrana taşıyan mükemmel bir tamamlayıcı."  

Türkiye Cinema Pink, Zonguldak'ta ilk FINITY ekranını onayladı. Genel Müdür Selim Yavuzoğlu'nun yorumu şu şekilde: "Cinema Pink'te sloganımız 'Farklı ol'. FINITY kurulumuyla, müşterilerimize ödünsüz filmler ve en iyi görüntü kalitesini sunarak bu sözü yerine getiriyoruz." 

Ayrıca Türkiye'de, Cinemaxximum markası altında işletilen Mars Cinema Group, İstanbul, Ankara, İzmir ve Çorum'daki multipleks sinemalarına bir düzine Sony SRX-R500 serisi çift 4K projeksiyon sistemini daha önceden kurmuş bulunuyor. 

Dijital Sistemler Ekip Yöneticisi Asım Hakan Aşkar şunları söyledi: "Sinema severlere Birinci Sınıftan 4DX'e ve son zamanlarda Ekran X'e kadar uzanan, geniş bir premium eğlence teklifi yelpazesi sunuyoruz. 

Dijital projeksiyonda, Sony 4K'yı etkin bir şekilde standart hale getirdik. Premium Büyük Formatlı ekranlarımızda ise FINITY markası, en iyi ekran görüntü kalitesini ve dolayısıyla en iyi müşteri deneyimini sunarak tekliflerimizi ideal bir şekilde tamamlıyor." 

Birleşik Krallık Varlıklarını daha önce Sony 4K olarak standart hale getirmiş olan Vue Entertainment FINITY'ye geçti. En önemli salonu olan West End, şu anda multi milyon pound değerinde bir yenilemeden geçiyor ve bu yaz en büyük iki ekranında Dolby Atmos ve FINITY teknolojisiyle açılacak
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad