Type Here to Get Search Results !

GoPro’ya güçlü rakip Casio GZE-1

G-Shock akıllı saat serisiyle zorlu şartlara dayanıklı saat dünyasına kendi tasarım dilini oturtan Casio, bu tasarım dilini diğer ürünlerine de aktarıyor. 
İşte bunlardan bir tanesi olan aksiyon kamerası Casio GZE-1, görebileceğiniz üzere her türlü ortama sonuna kadar hazır görünüyor. 

Alıştığımız aksiyon kamerası formundan farklı olarak yuvarlak bir gövde üzerine kurulan Casio GZE-1, firmanın en zorlu şartlara dayanıklı Gz EYE serisinin ilk modelini oluşturuyor.

21.1 megapiksel 1/2.3 inç arka aydınlatmalı CMOS sensör ile gelen ve 13 mm F/2.8 lensiyle oldukça geniş bir görüş açısına sahip olan aksiyon kamerası, Full HD videolar ve 6.9 megapiksel fotoğraflar çekebiliyor. 
4K çözünürlüğün standart olduğu günümüzde yarışa bir adım geriden başlayan ürün, saniyede 240 kare yavaş çekim videolar kayıt altına alabiliyor ancak bu da günümüzde çok yüksek sayılmıyor. 

Ufak gövdesinde üç eksenli görüntü sabitleme teknolojisi yer alan –fotoğraf modunda çalışmıyor– Casio GZE-1, 4 metre yükselikten meydana gelebilecek düşmelere dayanabiliyor, 50 metre derinliğe indirilebiliyor ve -10 derece sıcaklıklarda dahi çalışmaya devam edebiliyor. 

Firmanın Pro Tek Smart WSF-F20 akıllı saati ya da GEC-10 isimli kumandası üzerinden kablosuz olarak kontrol edilebilen ürün, bünyesinde boyutu gereği herhangi bir LCD ekran barındırmıyor. 

 Ay sonunda Japonya’da satışa çıkacak olan Casio GZE-1 aksiyon kamerasının global satış fiyatı hakkında henüz açıklanmış bir detay yer almıyor.LOG
Tags