Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Influencer Marketing TV Reklamlarının Yerini Alıyor

Teknoloji konferansı Webrazzi Summit 2017’de konuşan CC Media House Direktörü Güven Çelikkaya geleneksel yayıncılığın etkisini kaybettiğini söyledi. 

Tüm dünyada Influencer Marketing'in yükselişe geçtiğini belirterek, tavsiye temelli pazarlamanın gücünün farkına varan marka yöneticilerinin TV reklamları ve klasikleşen internet reklam araçları yerine influencer’ları kullanarak pazarlama hedeflerine ulaştıklarını anlattı. 

Bugün her yaştan internet kullanıcısının aslında birer influencer olduğunu söyleyerek pazarlama dünyasında micro influencer’ların gücünün arttığına dikkat çekti. 

Güven Çelikkaya Webrazzi Summit 2017’de “TV Bütçeleri Neden Influencer Marketing’e Kayıyor” başlığı altında katılımcılara internet kullanımının alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdiğini ve pazarlama dünyasının yeni kurallarının nasıl oluştuğunu anlattı. 
Global birçok firmanın TV reklamları dahil, geleneksel medya bütçelerini Influencer Marketing kampanyalarına kaydırıldığının altını çizen Çelikkaya, tavsiye temelli pazarlama araçlarının etkisinin arttığını söyledi. 
 
Araştırma sonuçlarının tüketicilerin yüzde 83’ünün arkadaşlarının ve yakınlarının vermiş olduğu tavsiyelere güvendiğini vurgulayarak, başta Youtube, Instagram, Snapchat olmak üzere mobil dünyada deneyimlerin paylaşılmasıyla yeni bir anlayışın tüketicilerin hayatına girdiğini belirtti. 

TV ve internet reklamları tüketicilerin ilgisini çekmiyor Güven Çelikkaya ilgiyle izlenen konuşmasında şunları söyledi; 

“Influencer Marketing sosyal ağlarda belirli bir grubu etkileme gücüne sahip kişilerin, kendi sosyal medya hesapları üzerinden, herhangi bir ürün veya servis ile ilgili, hedef tüketici grubunun davranışlarını etkilemeye ve satın almaya yönlendirmeye yönelik olarak düzenlenen tanıtım ve pazarlama aktivitelerinin tümüne denilmektedir. 
Influencer Marketing aslında bildiğimiz pazarlama kavramlarını baştan aşağı değiştirdi. Hepimiz mobiliz, zamanımızı sosyal medya uygulamalarında geçiriyoruz. İnternette gördüğümüz ve artık geleneksel diye adlandırdığımız reklamların da etkisi tüketicilerin üzerinde azalmaya başladı. 

TV’de dizileri değil Youtube’dan videoları izliyoruz. Her yaştan kullanıcı çektiği videoları takipçileri ile paylaşarak bir yayıncı haline gelebiliyor. Bugün her birimiz kendi sosyal gruplarımızda birer influencer olabiliriz. Influencer Marketing tek bir internet yeteneği ile çalışmak anlamına gelmiyor. 

Aksine başarılı ve etkileşimi yüksek bir kampanya yürütebilmek için micro influencer'ların da dahil olduğu çok sayıda influencer ile aynı anda çalışmak gerekiyor. CC Media House olarak bünyemizde bulunan farklı kategorilerdeki influencer'lar ile markanıza yönelik eş zamanlı kampanyalar yürütebilmekteyiz.

Influencer Marketing’de markanın mesajı kendi kurumsal kimliği tarafından değil, birebir onu deneyimleyen tüketiciler tarafından, bir deneyim paylaşımı olarak iletiliyor

Tüketiciler tarafından reklam olarak algılanmaması, Influencer Marketing’in diğer pazarlama yöntemlerine göre çok daha etkili olmasına yol açıyor.”

Top Post Ad

Below Post Ad