Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Radeon FreeSync Teknolojisi Samsung 2018 QLED TV'lerde

AMD ve Samsung, bugün yaptıkları açıklama ile yeni Samsung 55”-82” QLED TV’lerinin, Radeon FreeSync™ teknolojisi desteği ile en iyi ultra geniş 4K oyun deneyimini büyük ekrana getireceğini duyurdu. 

Samsung bu açıdan, takılmalara son veren oyun deneyimi sunan endüstri lideri Radeon FreeSync adaptif tazeleme teknolojisini barındıran tüketici televizyon seti sunan ilk firma oldu. 

1000 nit’e kadar Yüksek Dinamik Menzil (HDR) desteği ve büyüleyici görüntü kalitesi sunan Samsung QLED TV’ler, oyuncuların farklı fiyatlarda ve 55-82 inç arası ekran boyutlarında TV’lerde yüksek kare oranları ve düşük gecikmeye sahip olmalarını, böylece tüm ev eğlence ihtiyaçlarını tek bir ekranla karşılamalarını sağlıyor. 


 Geçtiğimiz üç sene boyunca Radeon FreeSync™ teknolojisi, büyük oranda kullanılmaya başlandı ve akıcı oyunculuk için endüstrinin en çok tercih edilen çözümü haline geldi. 

Bu yılın başında ise AMD, yırtılmasız oynanışı, FreeSync™ teknolojisinin Microsoft Xbox One S ve Xbox One X konsollarında kullanılmaya başlamasıyla PC’nin de ötesine geçiyor. 

20’den fazla iş ortağının sağladığı 250’den fazla uyumlu ekranla birlikte, rakip teknolojiye göre iki kat daha fazla modelde FreeSync’li ürün bulabilmek mümkün. Konu ile ilgili AMD Başkan Yardımcısı ve Radeon Teknoloji Grubu Genel Müdürü Scott Herkelman şunları söyledi:

 “Bir konsol veya PC oyuncusu olun, bir PC ekranında ya da oturma odanızdaki TV’de oyun oynarken Radeon FreeSync™ teknolojisi size sıra dışı seviyede takılma yaşatmayan oyun deneyimleri sunacak. 

FreeSync™ teknolojisini, kare yırtılmaları ve düşük kare oranlarını bitirmek, bu sayede dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların deneyimini geliştirmek için ürettik. Samsung’un FreeSync™ teknolojili QLED TV’leri de bugüne kadar büyük ve ilgi çekici bir formatta erişilebilen en iyi akıcı oyun görsellerini sunacak.” 

Samsung’dan Kıdemli Başkan Yardımcısı Chu Jongsuk ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Başlangıcından beri Samsung, Radeon FreeSync™ teknolojisini ve AMD’nin oyun deneyimini geliştiren açık standartlara olan desteğini benimsedi. 

Kullanıcılarımız en iyi görsel kaliteyi istiyorlar ve bu istek düşük gecikmeli akıcı oyun kısmında da devam ediyor. Radeon FreeSync™ teknolojisinin gücünü, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için Samsung TV’lere getirmekten büyük heyecan duyuyoruz.” 

 Xbox Konsol Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Matthew Lapsen ise şunları belirtti: “AMD ve Microsoft’un donanım ve yazılım konusunda oyunculara mümkün olan en iyi deneyimleri sunmak için yenilikçilik ve birlikte çalışma konusunda uzun bir geçmişi bulunuyor. 

Xbox One platformu için FreeSync™ teknolojisi desteğiyle birlikte AMD ve Microsoft, önemli bir oyun teknolojisini daha fazla oyuncuya sunmuş oldu. Xbox One S ve Xbox One X oyuncularına daha akıcı görünen oyunlar sunmaktan mutluyuz.” 

Samsung’un 2018 QLED TV ürün gamı için sunulan FreeSync™ teknolojisi, QLED 55” – 82” modelleri ve NU8000 / NU8500 55”-82” Serisi için piyasaya sunulmuş durumda. Yeni teknoloji, otomatik olarak sunulan “Gamer Mode” (Oyuncu Modu) güncellemesi ile sağlanmış olacak.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad