Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Trend Micro Siber Güvenlik Yetenek Avını Başlattı

Siber güvenlik çözümlerinin global lideri Trend Micro, dünya çapında yüzlerce takımın katılacağı, 4. Geleneksel Capture the Flag (CTF) yarışmasını duyurdu. 

Yarışma; siber suçlar, hedefli saldırılar, nesnelerin interneti(IoT) ve sektörel kontrol sistemleri gibi günümüzün kritik alanlarında katılımcıların bilgilerini pratiğe dökme imkanı sunuyor. 

Trend Micro CEO’su Eva Chen Trend Micro’da dijital bilgi alışverişini daha güvenli hale getirmek için yaptığı çalışmalarda kötü niyetli kişilerle savaşmak için istek duyan, yetenekli profesyonellerin de büyük payı olacağını belirtiyor. 

 Chen “Çok daha güçlü profesyonellere ihtiyacın gittikçe arttığını fark ettik. Bunun neticesinde dört yıl önce Capture the Flag’in global organizasyonu ile birlikte yetenekli ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen gençleri desteklemeye ve geliştirmeye başladık. 

Profesyonel katılımcıların ise yetkinliklerini artıracak şekilde destek oluyoruz” açıklamasında bulunuyor. Online eleme ve final olmak üzere iki tur şeklinde yapılacak Capture the Flag’in ilk turu 15 – 16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. 


Online elemeden oluşan ilk turda takımlar, farklı güvenlik problemlerini ne kadar hızlı çözebileceklerini ortaya koyan sorulara yanıt verecek. İlk 10’a giren takımlar ise; 15 – 16 Aralık’ta Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilecek finallere gitmeye hak kazanacak. 

Birinci olan takım 9 bin dolar ödülün yanında, takımın her bir üyesi de ‘Sıfırıncı Gün Girişimi Ödül Programı’nda kullanmak üzere 15 bin puan kazanacak. İkinci ve üçüncü takımlar da sırasıyla 3 bin dolar ve 2 bin ödül puanı kazanacak.  

Online elemelere katılmak isteyen takımlar www.trendmicro.com/tmctf sitesinden kayıtlarını yaptırabilir. Trend Micro, dünya genelinde her yıl bu ana organizasyonun yanı sıra Amerika Kıtası Organizasyonu’yla işbirliğiyle Latin Amerika’daki kadınlara özel düzenlenen 15 CTF yarışmasında yer alıyor.  

2022’ye kadar 2bin 500’den fazla yeni siber güvenlik profesyonelinin gelişimini destekleyecek 
Trend Micro bu organizasyonun dışında yeteneklerin geliştirilmesini destekleyen birçok ek girişimi de hayata geçiriyor. Şirket ABD, Kanada, Brezilya, Çekya ve Mısır’daki 5 global merkezde yeni siber güvenlik profesyonellerini eğitiyor. 

Teknik altyapısı ve siber güvenlik deneyimi olmayan kişilerin de alındığı bu merkezde kapsamlı bir siber güvenlik eğitimi alan profesyoneller, Trend Micro’nun dışında stratejik iş ortakları ve müşterilerde de çalışma imkanı yakalıyor ve sektördeki daha fazla eğitim görmüş iş gücü ihtiyacını karşılıyorlar.

Frost &Sullivan’ın yaptığı araştırmalar bu alanda 1,8 milyon kişilik açık olduğunu ortaya koyuyor. Trend Micro bu konuda çalışmalarını artırarak 2022’ye kadar 2 bin 500’den fazla yeni siber güvenlik profesyonelinin gelişimini destekleyecek.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad