Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Netflix’e göre Türkiye’nin En Hızlısı TurkNet

Dünyanın en büyük içerik platformlarından Netflix’in istatistiklerine göre Ağustos ayında Türkiye’den Netflix’e en hızlı ulaşan servis sağlayıcısı TurkNet oldu. 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yeni nesil telekom operatörü TurkNet, Türkiye’nin her yerindeki aboneleri için sunduğu AKN’siz (Adil Kullanım Noktası) ve taahhütsüz internet hizmeti kadar hizmet kalitesi ve hızıyla da dikkat çekiyor. 

Dünyanın en büyük içerik sağlayıcılarından, tüm dünyanın dizi ve film izlediği, küresel internet trafiğinin yüzde 15’ini üstünden geçiren Netflix, yıllardır Türkiye dahil 190 ülke ve 130 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. 

Netflix, sunucularına ulaşan internet servis sağlayıcıların ortalama erişim hızlarının ölçümleyerek, en hızlı internet servis sağlayıcıları listesini düzenli olarak dünya ve ülke bazlı olarak yayınlıyor. 


Ağustos ayı verilerine göre TurkNet, 3,53 megabitlik ortalama hızıyla Türkiye’den Netflix’e en hızlı erişen internet servis sağlayıcı oldu. 

Turknet’i sırasıyla Türksat Kablo, Turkcell Superonline, Vodafone, D-Smart ve Türk Telekom takip etti. TurkNet’in sadece xDSL kullanımıyla, kablolu internet ve fiber teknolojilerini geride bırakması dikkat çekti. 

TurkNet, bir önceki dönem hızlarıyla kıyaslandığında, hızını yüzde 10’a yakın bir düzeyde artırmış görünüyor. Diğer tüm servis sağlayıcıları aynı dönem içinde hızlarını artırmış olsalar da TurkNet’in gerisinde kaldılar. TurkNet’in ortalama hızı, Türkiye’nin hızının yüzde 18 üstünde. 

TurkNet’in yine bu istatistiklerde ortaya çıkan bir diğer başarısı, ortalama hızının başta Kanada, İrlanda, İtalya, Portekiz, Polonya ve Fransa gibi ülkelerin birçoğundan daha yüksek olması. Altmış bir ülkenin istatistiklerinin paylaşıldığı hız tablosunda Türkiye ortalama hızıyla 44’üncü sıradayken TurkNet tüm ülkeler arasında 25’inci sırada yer aldı. 

“Odaklı çalışma ve düzenli yatırım meyvelerini verdi” 
TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, son günlerde 200 binin üstüne çıkan ve hızla artmaya devam eden kullanıcı sayısına rağmen Netflix gibi ortamların istatistikleriyle kanıtlanan hızlarının, odaklı çalıma ve düzenli yatırımın meyvesi olduğunu dile getirdi. 

Çelebiler, “Kullanıcılarımızın hız, limit, kota düşünmeden internetten yararlanmasını istiyoruz. Diğer taraftan interneti internet yapan bağlantı hızı ve hizmet kalitesinden de asla ödün vermiyoruz. 

Giderek güçlendirdiğimiz kendi aktif altyapımızı geliştirerek daha uygun fiyatlar, gerçek kotasız internet ve dünya standartlarındaki hızımızla müşteri memnuniyetini hep en yukarıda tutacağız” dedi. 

Uygun fiyata kaliteli hizmet 
TurkNet, kullanıcıların yüzde 20’ye yakın kısmına santrallerde kurduğu kendi aktif altyapısıyla hizmet veriyor. Kendi altyapısıyla hizmet verdiği kullanıcılara her yöne 1.000 dakikalık telefonla görüşme hizmeti ile birlikte hiçbir taahhüt olmadan 100 Mbps’e kadar indirme hızında internet sunan paketin aylık kullanım ücreti 64,99 TL. Aktif altyapıda bulunmayan müşterilere ise 35 Mbps’e kadar yine aynı fiyattan AKN’siz hizmet sunuyor. 

Bu müşteriler 35 Mbps’ten daha yüksek hız isterlerse ayda 79,99 TL’ye Özgür İletişim Ekstra paketini alabiliyor. Bu pakette yine taahhütsüz, AKN’siz internet, her yöne ayda 1.000 dakika konuşmayla birlikte sunuluyor. 

Çağa uygun yeni nesil satış tekniklerini benimseyen TurkNet, geleneksel bayi, ofis satış sistemini bir kenara bırakarak interneti, internet üzerinden ya da çağrı merkezi üzerinden satıyor. Bu şekilde masraflarında önemli ölçüde tasarruf sağlayan TurkNet, AKN’siz, taahhütsüz interneti uygun fiyatla kullanıcılarla buluşturuyor.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad