Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Netflıx’ten Yeni Avrupa Dizileri Yolda

Netflix, Avrupa’dan hikayeleri ekrana taşımaya devam ediyor. Almanya’dan, İsveç’ten, İspanya’dan ve Fransa’dan yeni projeleri hayata geçirmek için kollar sıvandı. 
Sürükleyici hikayeleri merak edenler aşağıdaki listeye göz atabilir. Ancak dizilerin tamamlanıp gösterime girmeleri biraz daha zaman alacak, sabırlı olun! 

● Young Wallander. Ünlü İsveçli yazar Henning Mankell’in çok satan Kurt Wallander serisinden uyarlanan dizi günümüz İsveç’inde geçiyor. 

Young Wallender’in, Mankell’in efsane dedektifi Kurt Wallander ile karşılaşmasını anlatan, hem İsveçli hem İngiliz oyuncuların yer aldığı, İngilizce dizinin çekimlerine 2019’da başlanacak. 

● Logline. 1787 yılının Fransa’sına ışınlanıyoruz. Sekiz bölümlük dizide giyotinin mucidi Joseph Guillotin esrarlı cinayetleri aydınlatmaya çalışırken o güne dek bilinmeyen bir virüs keşfeder. 

Virüs, Fransız aristokratların halktan insanları öldürmesine yol açmaktadır ve çok geçmeden ayaklanma çıkacaktır… Yoksa Fransız Devrimi bize anlatıldığı gibi cereyan etmedi mi? 

● Criminal. Sadece bir polis memuru ve zanlı arasındaki sorgu sürecine ve aralarındaki çatışmaya odaklanan dizi toplam 12 ayrı hikayeden oluşuyor. 

Öyküler ise dört ayrı ülkede geçiyor: Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere’de. Çekildikleri ülkenin yönetmen ve senaristlerine emanet edilecek bölümler yine geçtikleri ülkenin dilinde olacak. 

● 1899. Netflix’in ilk orijinal Alman dizisi DARK’ın yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın imzalarının bulunduğu bu dizi, bizi 1899 yılına, Londra’dan New York’a göçmen taşıyan gemiye götürüyor. Yolcuların hepsi büyük umutlarla bu yolculuğa çıkmıştır, fakat işler umdukları gibi gitmez... 
Yapımda farklı Avrupa ülkelerinden oyuncuları yer alıyor. Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack “İyi hikayeler, dünyanın hangi ülkesinden gelirlerse gelsinler, hangi dilde olursa olsunlar bizi mutlu ediyor, aynı zamanda birleştirici bir tarafları da var. 

Bir süre sonra dünyada en çok izlenen ilk 1o dizinin yarısı İngilizce olmayacak. Çok uluslu kadrolar ve birden fazla dil norm haline gelecek. Tek mesele teknolojinin yardımıyla doğru hikayeyi, doğru kişiye, anlayabildiği bir dilde ulaştırmak” dedi. 

Barmack sözlerini “Netflix olarak Avrupa içeriklerine yatırım yapmaktan, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerimize, yeni perspektifler sunan, bilinmeyen hikayeler anlatan yapımlar sunmaktan mutluluk duyuyoruz” diye sürdürdü. 

Netflix daha önce de Norveç ve İspanya’dan birer, Almanya’dan beş, Fransa’dan yedi, İngiltere’den bir ortak yapımın ve The Roald Dhal Story Company ile bir ortak projenin yolda olduğunu duyurmuştu. Bu arada İspanyol yapımı Elite dizisinin ikinci sezonu da geliyor. 

190 ülkedeki Netflix kullanıcıları ayrıca pek yakında (30 Kasım) Leh dizisi 1983’ü, İtalyan yapımı Baby’yi (30 Kasım), Fransa’dan Plan Coeur’ü (7 Aralık) ve Alman dizisi Dogs of Berlin’i (7 Aralık). 

14 Aralık ise, Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın (The Protector) yayına gireceği tarih! 

 Ayda 15.99 TL’den başlayan fiyatlarla Netflix’e üye olabilirsiniz. İlk ay hediye!
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad