Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Obama çiftinin ilk Netflix projesi açıklandı

ABD’nin Eski Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın Netflix’le anlaşıp yapımcılığa soyunmalarından bu yana ilk projeleri belli oldu.

ABD’nin 44'üncü Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın Netflix’le anlaşıp yapımcılığa soyunmalarından bu yana ilk projeleri belli oldu. 

Michael Lewis’in yazdığı The Fifth Risk adlı kitabının telif haklarını satın alan Obama çifti, kitabı televizyon dizisi olarak uyarlayacak. 

İnsanların hükümetin nasıl çalıştığını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak bir dizi hazırlanacak. The Fifth Risk adlı kitap, özellikle Obama yönetimi ile Trump yönetimi arasındaki enerji, tarım ve ticaret politikalarındaki farkı ve bu alanlarda patlak veren kaosun izini sürüyor. 
Yazar Lewis, federal işçilerle yaptğı görüşmeler sonucu, bu alanlarda görev alanların çok az hazırlandığını ve hatta bazılarının daha önce işlerini yürüten Obama yönetimi milletvekilleri tarafından verilen brifing kitaplarını attığını ortaya koydu. 

Lewis’in daha önce The Blind Side adlı kitabından uyarlanan film, En Film dalında Oscar adayı olmuştu. Obama çiftinin film ve dizi yapımcılığı için Netflix'le anlaşma yaptıkları haberi mayıs ayında duyurulmuştu. Obama ve eşinin imza atacağı yapımlar, 190 ülkede 125 milyon kişiye ulaşacak.

"HİKAYE ANLATIMININ GÜCÜNE İNANDIK" 
Netflix'ten yapılan açıklamada, Obama ve eşinin film ve dizi yapımcılığı için şirketle anlaşma yaptığı belirtilirken, bu projelerin arasında senaryolu ve senaryosuz diziler, belgeseller, belgesel dizileri ve uzun metrajlı filmler olabileceği belirtilmişti. Barack Obama, açıklamasında, "Kamu hizmeti boyunca hayatın her alanından büyüleyici insanlarla tanıştık ve onların deneyimlerini daha geniş bir kitleye ilettik. 

Michelle ve ben, yetenekli, ilham veren ve yaratıcı seslerin hikayelerini bütün dünyayla paylaşmayı umuyoruz" ifadesini kullanmıştı. Michelle Obama da "Barack ve ben, her zaman, hikaye anlatımının gücüne ve bizi dünya hakkında farklı düşündürmesine inandık" değerlendirmesinde bulunmuştu.NTV
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad