Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

TV+ 3 milyon kullanıcıyı aştı

Türkiye’nin yerli ve milli dijital TV platformu TV+, 2018 yılında da ülkenin doğusundan batısına, 7’den 70’e her yaştan abonesine zengin içeriklerle ulaştı. Bingöl’den Kocaeli’ye, Gaziantep’ten Trabzon’a kadar dizi, film, belgesel ve TV keyfini Türkiye’ye yaşatan TV+, mobilde yüzde 58, IPTV’de yüzde 19 artışla kullanıcı sayısında 3 milyona ve günde 80 dakikalık izleme oranına ulaşarak, Türkiye’nin önde gelen TV platformu oldu. 

Zaman ve mekân kavramını ortadan kaldıran TV+, 2018 yılında Türkiye’nin doğusunda da batısında da en çok tercih edilen dijital TV platformu oldu. 

Türkiye’ye dizi, film ve TV keyfini doyasıya yaşatan TV+, mobil aktif kullanıcı sayısında yüzde 58, IPTV kullanıcı sayısında yüzde 19’luk artışla, kullanıcı sayısında 3 milyonu aştı. 

IPTV’de Güneydoğu Anadolu birinci 

Türk halkının beklentilerine cevap veren içerikler sunan TV+’ın, cep telefonu, tablet ve bilgisayarda en çok izlendiği ilk 10 şehir listesinde ise ilk sırayı Doğu Anadolu Bölgesi’nden Bingöl aldı. 
TV+’da mobilden TV, film ve dizi izleme keyfini en fazla yaşayan diğer şehirler ise; Kırıkkale, Bartın, İstanbul, Zonguldak, Ordu, Sakarya, Ankara, Diyarbakır ve Trabzon oldu. 

Türkiye ve dünyanın TV yayınlarını, IPTV’den izlemeyi seçen kullanıcılar arasında da birinciliği yine Güneydoğu Anadolu Bölgesi aldı. Gaziantep ilk sırada yer alırken, listede Malatya, Hakkari, Trabzon, Diyarbakır, Adana, İstanbul, Mersin, Burdur ve Kocaeli yer aldı.  

Türkiye en çok bu filmleri izledi  

Tv+ 2018’de kanal sayısını ise 154’ten 170’e çıkardı. Almanya futbol ligine meraklılar için Bundesliga’nın da aralarında olduğu 16 kanal daha TV+ ayrıcalığına eklendi. Türkiye’nin 2018’de Tv+ mobilde en çok izlediği yabancı film, romantik/komedi türünde Amerikan yapımı ‘Bağlanmak Yok’, Türk filmleri arasında ise komedi türünde ‘Çalgı Çengi’ oldu. 

IPTV’de ise ‘Harry Potter Felsefe Taşı’ en çok izlenen filmdi. IPTV’de Türkiye’nin izlediği filmler sıralamasında çocuk ve genç kullanıcıların tercihleri belirleyici oldu. 

İşte o filmler: Harry Potter 1: Felsefe Taşı, Sponge Bob Square Pants: Sponge Out Of Water, Lego Filmi, Scooby-Doo! Gizem Başlıyor, Leylekler, Köstebekgiller 2.

Top Post Ad

Below Post Ad