Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

LG CineBeam 4K, Avrupalılara Etkileyici Resim ve Akıllı Ürün Konforu Sağlıyor

LG'nin Yeni Projektör Serisi Gelişmiş Renk Teknolojileriyle Muhteşem Sinematik Görüntüleme Deneyimi Sunuyor. 


LG Electronics'in (LG) ilk kez IFA 2019'da Avrupalılara tanıttığı yeni CineBeam 4K UHD projektör serisi, akıllı ev sineması çözümlerine yönelik artan talebi karşılamak için geliştirildi. 

Şaşırtıcı derecede keskin, büyük boyutlu görüntüler üretebilen LG'nin ilk Ultra Kısa Atışlı (UST) 4K UHD CineBeam Lazer projektörü (model HU85L) ve LG 4K UHD CineBeam LED projektörü (model HU70L) önümüzdeki aydan itibaren Avrupa'da satışa sunulacak. 


LG’nin yenilikçi Wheel-less Lazer ve LED teknolojisi sayesinde, her iki 4K UHD projektörü de inanılmaz renk doğruluğu ile mükemmel görüntüleme deneyimleri sunuyor. 


Yeni teknoloji, her modelin, geleneksel Dijital Işık İşleme (DLP) projektörlerine göre daha net ve daha farklı görüntüler üretmesine yardımcı oluyor, gökkuşağı efekti, bulutlanma ve renk bozulması gibi dikkat dağıtıcı görsel yapıları neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. 

2019 CES İnovasyon Ödülü, Red Dot Tasarım Ödülü ve iF Tasarım Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülü alan HU85L, LG'nin özel Wheel-less Laser ve LED teknolojisi ve başka bir mavi ışık kaynağı tarafından yaratılan yeşil ile, ayrı ayrı kırmızı ve mavi lazer ışık kaynakları ile renkler üretmek için üç kanallı bir lazer sistemi kullanıyor. 

DCI-P3 renk alanının yüzde 97'sine ulaşan ve 2.700 ANSI lümene kadar ayrıntılı ve canlı görüntüler sunmak için 12 bit renk işlemeyi sağlayan bu benzersiz yapılandırma inanılmaz derecede gerçekçi renkler sunuyor. 

UST teknolojisiyle, LG HU85L 90 inç diyagonal bir görüntü yansıtacak şekilde duvardan sadece 5.6 santimetre uzağa ayarlanabiliyor, devasa 120 inç görüntü için ise 18 santimetre uzağa yerleştirilebiliyor. 

Daha kompakt HU70L projektör, DCI-P3 renk alanının yüzde 92'sini kaplaması, 1500 ANSI lümenin parlaklığı ve 140 inç diyagonal derinliğiyle, etkileyici ve zengin görüntüye sahip etkileyici bir ev sinema deneyimi sağlıyor. 

Projektör, kırmızı, yeşil ve mavi renk üretmek için dört LED kullanıyor ve dördüncü LED'in görüntü parlaklığını artırması, kontrast oluşturması ve yeşil seviyelerini dinamik olarak ayarlanmasıyla, detay gerektiren tonlarda (geleneksel LED projektörlere kıyasla) daha canlı renkler üretiyor. 

HDR10 desteğiyle, LG’nin yeni projektörleri izleyicileri daha derin siyahlar ve daha parlak renkler içeren gerçekçi görüntüler ile büyülüyor. TruMotion teknolojisi, tüm ekran hareketlerinin sorunsuz ve doğal olarak yapılmasını sağlayarak resimleri daha gerçekçi hale getiriyor.

Dahası, LG’nin altı adımlı 4K’nın üst sürümünün dahil edilmesi, kullanıcıların Full HD içeriğini ultra keskin 4K’da görmelerini sağlıyor. 

Her iki CineBeam projektörü, USB, HDMI, Ethernet ve kablosuz yansıtma (Android ve iOS) dahil olmak üzere çeşitli bağlantı seçeneklerinin yanı sıra, bir çok farklı akış içerik seçenekleri de sunuyor. 

LG’nin ünlü webOS 4.5’una sahip olan kullanıcılar, en karanlık odalarda bile kullanım kolaylığı sağlamak için arkadan aydınlatmalı düğmelere sahip sezgisel Magic Remote kullanarak Netflix, Amazon, YouTube ve daha fazlası gibi popüler yayın uygulamalarına doğrudan erişebiliyorlar. 

 LG, IT İş Birimi Başkanı Jang Ik-hwan, “Yeni 4K projektörlerimiz, evde veya ofiste eşit derecede iyi performans gösterecek kadar çok yönlü. Resim kalitesini ve kullanıcı rahatlığını yepyeni bir seviyeye yükselten yenilikler sunan LG, modern projektörü yeniden tanımlıyor ve mümkün olanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor” dedi. 

Hem LG 4K UHD CineBeam Lazer hem de LG 4K UHD CineBeam LED projektörler, IFA 2019'da Berlin'deki Ellington Hotel'de tanıtılacak. Bu projektörleri kendileri için deneyimlemek isteyenler, randevu için ym.ko@lge.com ile irtibata geçebilir.

Top Post Ad

Below Post Ad