Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Odeabank Mobil’den para göndermek çok kolay

Türkiye’nin genç ve yenilikçi bankası Odeabank, mobil bankacılıkta yine bir ilke imza attı. Odeabank, mobil uygulamasında, fotoğraf olarak iletilen IBAN numarasını kopyalama özelliğine yer verdi. 


Bu yeni uygulama Odeabank müşterilerine hız ve kolaylık sağlıyor. ODEABANK, mobil bankacılık uygulamalarını kullanan banka müşterilerinin en çok şikayet ettiği konulardan biri olan, IBAN’ın ekran görüntüsü olarak iletilmesi sorununa yenilikçi bir çözüm getirdi. 

Odeabank mobil uygulamasının “Kamera ile bilgi tanıma” özelliğini kullananlar, artık ekran görüntüsünde yer alan IBAN’daki numaraları tek tek yazmak zorunda kalmıyor. 


Telefonun galerisinden ilgili ekran görüntüsünü seçerek veya kamera ile fotoğrafını çekerek çok daha kolay bir şekilde işlemlerine devam edebiliyor.

 Ekim 2019 tarihinden beri aktif olan ve sektörde bir ilk olan bu özelliği Odeabank müşterisi olmayanlar da Odeabank mobil uygulamasını indirerek kullanabiliyor.

IBAN kopyalama özelliğinin müşterilerine sunduğu kolaylık hakkında bilgi veren Odeabank’ın Teknoloji ve Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Erdem Özer; şunları söyledi: 

“Müşterilerimize daha iyi bir deneyim yaşatmak amacıyla, teknolojinin gelişimine paralel olarak dijital bankacılık alanında yatırımlarımıza devam ediyoruz. Müşterilerimizden aldığımız iç görüler ışığında mobil bankacılık işlemleri yapan hemen hemen herkesin yaşadığı bir zorluğa akıllı bir çözüm geliştirdik. 

Sektörde bir ilk olan bu yeni özelliği, Odeabank müşterisi olmayanlar da Odeabank mobil uygulamasını indirerek kullanabilirler. Hem müşterilerimize bu yeni uygulamayı sunmaktan hem de sektörün dijitalleşmesinde öncü olmaktan gurur duyuyoruz.” 

Odea Bank Hakkında 

Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak Bank Audi Group'un yatırımıyla 2012 yılında kurulan Odeabank A.Ş., 2020 yılı itibarıyla, 17 ilde, 48 şubede, 1120 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odea Bank, toplam kredi ve toplam aktifler açısından diğer özel bankalar arasında 10. sırada yer almaktadır. 

Odea Bank'ın aktifleri 31.7 milyar TL, mevduatları 20.5 milyar TL, net kredileri 16.9 milyar TL ve öz kaynakları 3.2 milyar TL'dir. Ağustos 2016 itibarıyla International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.S.'nin çoğunluk hissedarı Banka Audi sal’dır.

Top Post Ad

Below Post Ad