Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

yeni Sony 8K Full Array LED, 4K OLED ve 4K Full Array LED televizyonlarını tanıttı

Sony, üst düzey teknolojileri ile zenginleştirdiği geniş TV yelpazesine yeni 179 ekran 8K Full Array LED ve 121 ekran 4K OLED modellerini de ekledi Sony Europe aralarında yeni ZH8 8K Full Array LED, A8 (55 inç ve 65 inç) ve A9 (48 inç) 4K OLED ve XH95 ile XH90 4K Full Array LED setlerin de bulunduğu, çok sayıda gelişmiş yeni televizyonun piyasaya çıkışını duyurdu. 


Sony’nin yeni TV yelpazesi, içerik yaratıcılarının hayal ettiği görüntüleri ekrana tam olarak taşıyabilmek için, markanın tescilli teknolojilerinin en iyilerini içinde barındırıyor. 

Sony, yeni yelpaze ile, sektör lideri görüntü kalitesi, yenilikçi ses ve pürüzsüz kullanıcı deneyiminden oluşan pazardaki en sarmalayıcı deneyimi, premium büyük ekranlar içinde sunmayı amaçlıyor. 

 Sound-from-Picture RealityTM ile premium ses kalitesi Sony’nin sınıfının en iyisi X1™ Ultimate Görüntü İşlemcisinin yardımıyla, son derece gerçekçi bir izleme deneyimi için, net ve hassas görüntü kalitesi elde ediliyor. 

Premium ses kalitesi de izleme deneyiminin kilit bir parçası olduğundan, yeni modellerde, izleyicilere sesin doğrudan ekrandan geldiği hissini veren Sound-from-Picture Reality™ özelliğine yer veriliyor. Yeni modeller, Netflix içeriklerini stüdyo kalitesinde sunan Netflix Calibrated Mode ve (seçili modellerde) yepyeni bir düzeyde görüntü, ses ve ölçek sağlayarak, IMAX Deneyimini evinize taşıyan IMAX® Enhanced™ ile, içerikleri tam da yaratıcılarının istediği şekilde sunmaya devam edecek.  

Hem ışıkta hem seste ince ayarlar yapan Ortam Optimizasyonu Sony’nin yeni televizyonları, aynı zamanda görüntü ve ses kalitesini her ortamda optimize eden Ortam Optimizasyonunu da hayata geçirecek. 

Ekran parlaklığını ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayan özellik, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürüyor. Hatta, ses kalitesinden taviz vermemek için odada bulunan perde ve mobilya gibi, sesi emebilen veya yansıtabilen objeleri tespit edip, akustikte ince ayarlar yapıyor. 

Ortam Optimizasyonuna ek olarak, yeni Sony TV’lerde yeni Immersive Edge tasarım konsepti de yer alacak. Daha da sarmalayıcı bir izleme deneyimi yaratmak için, artık ekranın kenarına göze çarpmayan bir stant yerleştiriliyor. Bu minimalist stant, müşterilere iyileştirilmiş ve engel tanımayan bir izleme deneyimi sunuyor.

 Seçili yeni modeller, gelecek olan yeni nesil oyun konsolları için 8K çözünürlüğü 4K 120fps yüksek kare hızını ve HDMI girdileri için hızlı tepki süresini destekleyerek üst düzey bir oyun deneyimi için maksimum performans sunacak.  

Yeni Sony TV yelpazesinde öne çıkan özellikler 
• ZH8’in yeni Çerçeve Tweeter’i: En sarmalayıcı deneyim, gelişmiş görüntü kalitesi, ince tasarım ve Sony’nin yeni Çerçeve Tweeter teknolojisine sahip Sound-from-Picture Reality™ özelliği ile hayata geçiriliyor. Çerçeve tweeter’i, ekranı titreştirip ses yayarak müşterilere sesin doğrudan ekrandan geldiği hissini veriyor. 

• OLED’de X-Motion netliği: Sony’nin büyük takdir toplayan ve artık OLED’de de sunulacak olan, bu sınıfının en iyisi devrimci teknolojisi, olağanüstü yenileme hızı ile aksiyonu rötuşlayıp hiç olmadığı kadar parlak, net ve akıcı hale getirerek eşi görülmemiş bir spor izleme deneyimi sunuyor. 

• X-Wide Angle yayılımı: X-Wide Angle teknolojisi, diğer geleneksel LED TV’lerden daha fazla renk ve parlaklık sağlarken, gerçek dünyanın canlı renklerini her açıdan sunuyor. 

Harika görüntünün tadını, odanın her yerinden olağanüstü aralık ve derinlik ile çıkartın. Daha da fazla seçenek için, XH95 4K Full Array LED TV, 55 inç ve üzeri ekranlarda X-Wide Angle özelliğine sahip olacak. 

• Full-Array LED yayılımı: Sony’nin Full-Array Local Dimming and Boosting teknolojisi, içeriğe göre ekranın farklı bölümlerindeki ışık düzeylerini dinamik olarak değiştirerek, kontrast ve parlaklıkta belirgin bir artış sağlıyor. 

Ekran genelindeki ışık çıkışını doğru şekilde dengeleyerek, tam da içeriğin yaratıcısının istediği gibi, karanlık sahnelerin daha da karanlık, aydınlık sahnelerin ise daha da aydınlık olması sağlanıyor. Bu premium özellik, artık orta segment XH90 4K Full Array LED TV’de de bulunacak. 

• Arkadan aydınlatmalı kumanda: ZH8 ve XH95’in premium alüminyum arkadan aydınlatmalı kumandası ile, artık izleme deneyiminizin tadını karanlık ortamlarda da çıkarabilirsiniz. 

• Android TV™: Yeni TV yelpazesinde entegre Chromecast, Google Play Store ve Google Assistant özellikli Android TV de bulunuyor. Bu kapsamlı platform kullanıcılara içerik, hizmet ve cihazlara rahat erişim sağlıyor. Sony’nin orijinal kullanıcı ara yüzü menü ve sesli kontrolleri de daha iyi günlük kullanım için iyileştirildi. Genişletilmiş sesli kumanda fonksiyonları, kullanıcıların canlı TV, uygulama ve bağlı cihazların keyfini eller serbest sürebilmesini mümkün kılıyor . 

• Eller Serbest özellikler2: Sony’nin sesle kumanda edilen TV’leri, daha akıllı bir izleme deneyimi için Google Assistant ile birlikte çalışıyor. Tek yapmanız gereken, Google Assistant’a en son gişe rekoru kıran filmi, internet üzerinden yayınlanan programları veya açık çok oyunculu oyunları sormak. 

Akıllı ev cihazlarını bağlayarak ışıkları karartın. Görevleri yönetin ve takviminize bakın. Ya da sorduğunuz soruların cevaplarını TV’niz üzerinde görüntüleyin. 

• Akıllı Hoparlör Uyumluluğu: Google Assistant ve Amazon Alexa özellikli cihazlar ile, Google Home ile YouTube üzerinde videoları yayınlayıp kontrol edebilir veya Amazon Alexa özellikli cihazlar ile kanal veya sesi değiştirebilirsiniz. 

• Çoğu cihaza kolay bağlantı: Apple® AirPlay® 2 ile kullanıcılar film, şarkı, oyun ve fotoğraflarını, iPhone®, iPad® veya Mac®’lerinden televizyona aktararak izleyebiliyor. 

Apple HomeKit™ teknolojisi, kullanıcılara televizyonlarını iPhone®, iPad® veya Mac®’lerinden kontrol etmenin kolay ve güvenli bir yolunu sunuyor . Yeni Sony TV modelleri ve başlıca özellikleri  

SONY ZH8 (85 inç ve 75 inç modelleri) 8K Full Array LED TV 

• Sony’nin süper yüksek 8K kontrast ve gerçeğini aratmayan görüntü kalitesini daha fazla kullanıcıya sunuyor. 
• Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate ve 8K X-Reality PRO; resimler görüntülenmeden önce, gerçek zamanlı olarak netleştirilip rötuşlanıyor. Görüntüler Sony’nin özel 8K veri tabanının yardımıyla, gerçek 8K kalitesine yaklaştırılıyor. 

• Yeni Çerçeve Tweeter teknolojisi, gelişmiş görüntü kalitesi, ince tasarım ve Sound-from-Picture Reality™ yoluyla sarmalayıcı bir deneyim sunuyor. 
• Müşterilerin izleme deneyiminin tadını karanlık ortamlarda da çıkarabilmesi için yeni arkadan aydınlatmalı kumanda. 
• Kullanıcıların TV’yi daha küçük dolaplara yerleştirmesine imkan veren iki farklı konuma sahip stant.
 • Yeni Ortam Optimizasyonu, görüntü ve ses kalitesini her izleme ortamında optimize eder. Ekran parlaklığını, odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayarak, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürür. 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 
• Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. 

• Eller serbest özelliği. • Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma. 
• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. 
• Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. • Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor. • 4K 120fps uyumlu.  
SONY A8 (65 inç ve 55 inç modelleri) 4K OLED TV 

• Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR ve Dual veritabanı işleme teknolojileri ile, en üst düzey 4K HDR izleme deneyimini sunan Picture Processor X1™ Ultimate. 
• Pixel Contrast Booster, 8 milyon kendinden aydınlatmalı piksel ve OLED için Sony orijinal panel denetleyicisi, eşi görülmemiş siyahlar, gerçek renkler ve geniş bir izleme açısı ile ciddi derecede zenginleştirilmiş bir görsel deneyim sağlıyor. 
• OLED için X-Motion Clarity: Sony’nin büyük takdir toplayan ve artık OLED’de de sunulacak olan, bu sınıfının en iyisi devrimci teknolojisi, olağanüstü yenileme hızı ile aksiyonu rötuşlayıp hiç olmadığı kadar parlak, net ve akıcı hale getirerek eşi görülmemiş bir spor izleme deneyimi sunuyor. 
• İki subwoofer sayesinde daha da iyi ve gelişmiş Acoustic Surface Audio™. 
• Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. 
• Yeni Ortam Optimizasyonu, görüntü ve ses kalitesini her izleme ortamında optimize eder. Ekran parlaklığını, odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayarak, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürür. 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. • Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma. 

• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. • Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor.  

SONY A9 (48 inç modeli) 4K OLED TV 

• Yeni eklenen 48 inç ekran, tüketicilerin daha küçük, premium kaliteli OLED TV talebini karşılıyor. 
• Küçük ve merkezi alüminyum stant, kullanıcılara daha küçük alanlarda esneklik sağlıyor. 
• Sınıfının en iyisi görüntü kalitesini daha küçük boyutta sunuyor 
• Sony’nin Picture Processor X1™ Ultimate, Pixel Contrast Booster ve Acoustic Surface Audio™ premium OLED TV özelliklerini içeriyor. 
• OLED için X-Motion Clarity: Sony’nin büyük takdir toplayan ve artık OLED’de de sunulacak olan, bu sınıfının en iyisi devrimci teknolojisi, olağanüstü yenileme hızı ile aksiyonu rötuşlayıp hiç olmadığı kadar parlak, net ve akıcı hale getirerek eşi görülmemiş bir spor izleme deneyimi sunuyor.

 • Yeni Ortam Optimizasyonu, görüntü ve ses kalitesini her izleme ortamında optimize eder. Ekran parlaklığını, odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayarak, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürür. 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 

 • Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. • Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma. 
• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. • Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor.  

SONY XH95 (85, 75, 65, 55 ve 49 inç modelleri) 4K Full Array LED TV 

• Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR ve Dual veritabanı işleme teknolojileri ile, en üst düzey 4K HDR izleme deneyimini sunan Picture Processor X1™ Ultimate. 
• Geleneksel LED TV’lerimizin 6 katı kontrast sağlayan X-tended Dynamic Range™ PRO ile, full array yerel karartma. 
• X-Wide Angle teknolojisi, diğer geleneksel LED TV’lerden daha fazla renk ve parlaklık sağlarken, gerçek dünyanın canlı renklerini de her açıdan görüntülüyor. 

Harika görüntünün tadını, odanın her yerinden olağanüstü aralık ve derinlik ile çıkartın. Müşterilere daha da fazla seçenek sunmak için, XH95 4K Full Array LED TV, 55 inç ve üzeri ekranlarda X-Wide Angle özelliğine sahip olacak. 

• İyileştirilmiş Acoustic Multi-Audio, ana hoparlör ile gizli tweeter’ı ayrı ayrı kontrol eden bi-amp sistemli Sound-from-Picture Reality™ konsepti ve net sesi ince tasarım içinde sunan yeni X-Balanced Speaker hoparlör ünitesine sahip (bi-amp, X-Balanced Speaker, sadece 55, 65 ve 75 inç ekran modellerde; Acoustic Multi-Audio, 55 inç ve üzeri ekranlı modellerde mevcuttur). 
• Gömme Yüzey tasarımı, şık, çerçevesiz görünüm sunar (sadece 55, 65 ve 75 inç ekran modellerde). 
• Yeni Ortam Optimizasyonu, görüntü ve ses kalitesini her izleme ortamında optimize eder. Ekran parlaklığını, odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayarak, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürür. 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 
 • Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. 
• Eller serbest özelliği (55 inç ve üzeri ekranlarda) 
• Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma.
• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. • Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor.  

SONY XH90 (85, 75, 65 ve 55 inç modelleri) 4K Full Array LED TV 

• 4K HDR Processor X1™, Object-based HDR remaster teknolojisi ile, daha fazla derinlik, doku ve doğal rengi yeniden üretir. 
• X-tended Dynamic Range™ ile, full array yerel karartmalı arkadan aydınlatma 
• Tüketicilere daha fazla çeşit sunan yeni orta sınıf Full Array LED model 
• X-Balanced Speaker özellikli Acoustic Multi-Audio (sadece 65 içn ve üzeri ekranlı modellerde; X-Balanced Speaker, tüm ekran boyutlarında kullanılacak). 
• Yeni Ortam Optimizasyonu, görüntü ve ses kalitesini her izleme ortamında optimize eder. Ekran parlaklığını, odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayarak, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürür.
 • TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. • Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu.
• İnce tasarım için elmas kesim çerçeve. 
• Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma. 
• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. • Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor. 
• 4K 120fps uyumlu (gelecekteki bir yazılım güncellemesi ile) 


SONY XH85 (49 ve 43 inç modelleri) 4K TV 

• 4K HDR Processor X1™, Object-based HDR remaster teknolojisi ile, daha fazla derinlik, doku ve doğal rengi yeniden üretir. 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 
• Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. 
• İnce metal stant ve zarif alüminyum çerçeve. 
• Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma. 
• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. • Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• Custom Mode, 


Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor.  

SONY XH81 ((85, 75, 65 ve 55 inç modelleri) 4K TV 

• 4K HDR Processor X1™, Object-based HDR remaster teknolojisi ile, daha fazla derinlik, doku ve doğal rengi yeniden üretir.
• Net sesi, ince tasarım içinde sunan yeni X-Balanced Speaker hoparlör ünitesi (139cm ve üzeri) 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 
• Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. 
• İnce metal stant ve dar çerçeve. 
• Premium alüminyum uzaktan kumanda. 
• Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma. 
• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. • Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor. 

SONY XH80 (85, 75, 65, 55, 49 ve 43 inç modelleri) 4K TV 

• 4K HDR Processor X1™, Object-based HDR remaster teknolojisi ile, daha fazla derinlik, doku ve doğal rengi yeniden üretir. 
• Net sesi, ince tasarım içinde sunan yeni X-Balanced Speaker hoparlör ünitesi (139cm ve üzeri) • Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 
• İnce stant ve dar çerçeve. 
• Google Home ve Amazon Alexa özellikli cihazların da aralarında bulunduğu Akıllı Hoparlörler ile birlikte çalışma. 

• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı.
• Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor. 

SONY  X70 (65, 55, 49 ve 43 inç modelleri) 4K TV 

• 4K X-Reality™ PRO teknolojisi, her görüntüyü yükseltip 4K kalitesine yaklaştırarak sahneye sürekli daha ince detay ve nüans katar. 
• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 
• ClearAudio+, sizi saran, sarmalayıcı ve zengin bir deneyim için TV sesini rötuşlar. Ne izliyor olursanız olun, daha net ve ayrışmış müzik ve diyaloglar dinleyin. 
• Netflix ve YouTube uygulamalarına anında tek butondan erişim ile, popüler internet üzerinden yayın uygulamaları üzerinden program ve filmlerin tadını çıkartabileceğiniz entegre internet tarayıcı. 
• Custom Mode, 

Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor. Fiyat ve bulunabilirlik Fiyat ve perakende bulunabilirliği, daha sonra açıklanacaktır.

Top Post Ad

Below Post Ad