Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Sony ZH8 8K HDR Full Array LED TV

ZH8, büyük ekranda nefes kesen 8K detayları ve ekrandaki aksiyonu takip eden ses teknolojisi ile tam anlamıyla sarıp sarmalayan bir izleme deneyimi sunuyor 


Görüntü kalitesi ve ses tasarımı alanındaki en gelişmiş teknolojilerini içinde barındıran ve kullanıcı deneyimini iyileştiren Sony ZH8 8K HDR Full Array TV, hem sinemaseverler hem de oyunseverler için çok cazip bir alternatif oluşturuyor. 


Sony’nin “sınıfının en iyisi” X1™ Ultimate Görüntü İşlemcisi, son derece gerçekçi bir izleme deneyimi yaşatan net ve kusursuz görüntü kalitesi elde edilmesini sağlıyor. 

Eşsiz bir 8K veri tabanı kullanılarak 4K ve 2K kalitesinde çekilmiş görüntüler dahi 8K X-Reality™ PRO ile 8K’ya yakın kaliteye yükseltiliyor. 


Ardından her nesnenin çözünürlüğü, Object-based Super Resolution (Nesne Tabanlı Süper Çözünürlük) ile optimize edilerek neredeyse gerçeğiyle birebir aynı dokular üretiliyor. ZH8 TV’lerde, Sony’nin üstün Full Array Bölgesel Karartma ve Parlatma teknolojisi yer alıyor. 

Bu da ekranın tamamında ışık çıkışını hassasiyetle dengeleyerek sahnelerin nefes kesen kontrastla dolmasını sağlıyor. Bağımsız olarak aydınlatılan LED bölgeleriyle Full Array LED, parlak alanları daha parlak ve karanlık alanları daha karanlık hale getirerek daha gerçekçi bir kontrast sunuyor.

Yüksek parlaklık gerektiren noktalarda berrak bir parıltı, gölgelerde ise daha derin siyahlar elde edilmesini düzenleyen 8K X-tended Dynamic Range™ PRO ile kontrast çok daha geliştiriliyor. 

 ZH8 8K HDR Full Array LED TV, Sony’nin alametifarikası Acoustic Multi-Audio™ teknolojisi ile donatıldı; bu teknoloji dahilinde titreşimli bir çerçeve tweeter’ı, yani tam anlamıyla sarıp sarmalayan bir deneyim için sesin aksiyonu takip etmesini sağlayan bir hoparlör bulunuyor.

 Bağımsız amplifikatörler, yüksek tonlu alanlarda bu hoparlörün ses konumlandırmasını hassasiyetle yönetmek üzere ayrı ayrı kontrol ediliyor ve daha fazla gerçekçilik için ses basıncını ve istikrarını iyileştiriyor. 

Minimalist tek parçalı tasarımı ve ince çerçevesiyle ZH8 TV, dikkat dağıtacak hiçbir unsura yer bırakmadan eğlencenin parçası olmaya izin veriyor. 

ZH8 serisi televizyonlar, yakın zamanda piyasaya çıkacak yeni nesil oyun konsolları için 8K’da 60fps, 4K’da 120fps yüksek kare hızını ve HDMI girişleri ile hızlı tepki süresini destekleyerek son teknoloji ile oyun oynama deneyiminde maksimum performans elde etmeyi sağlıyor. 

 Yeni ZH8 TV’ler, Netflix Calibrated Mode ile içerik oluşturucunun hedeflerini ekrana yansıtmaya devam ediyor. Bu mod, özellikle Netflix orijinal dizilerini keyifle izlemek ve televizyonda film stüdyosundakiyle aynı görüntü kalitesini yeniden üretebilmek üzere geliştirildi. 

Netflix Calibrated Mode ile içerik oluşturucunun vizyonuna ve niyetine sadık kalınıyor. Bunun yanında ZH8, aynı zamanda bir IMAX® Enhanced™ ürünü. 

Yüksek kaliteli renk, kontrast, netlik ve ses ihtiyaçlarını karşılamaya hazır oluşuyla, tam anlamıyla çok boyutlu bir evde eğlence deneyimine olanak tanıyarak IMAX Enhanced içeriklerinden en iyi şekilde faydalanabilmeyi sağlıyor. 

 Sony’nin ZH8 4K HDR OLED TV’leri aynı zamanda görüntü ve ses kalitesini herhangi bir ortama göre optimize etmek üzere geliştirilmiş yeni bir teknoloji olan Ambient Optimization (Ortam Optimizasyonu) teknolojisine sahip. 

Bu teknoloji, görüntü parlaklığını odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlıyor; aydınlık odalarda parlaklığı yükseltip karanlık odalarda azaltarak mükemmel izlenebilirlik sunuyor. 

Hatta odada bulunan perde ya da mobilya gibi sesi emebilecek ya da yansıtabilecek nesneleri tespit ediyor ve ses kalitenizde kayıp yaşanmaması için akustiği buna göre ayarlıyor. ZH8 serisi dahili Google Assistant , Google Play Store ve Chromecast ile Android TV™ olarak kullanıcıya içerik, hizmet ve cihazlara kapsamlı platformu üzerinden kolay erişim olanağı sunuyor. 

Sony’nin orijinal kullanıcı arayüzü menüleri ve sesle kontrol özelliği de gündelik kullanımda daha iyi performans için geliştirildi. Google Asisstant uyumlu cihazlarla Google Home üzerinden YouTube videolarını televizyonunuzda görüntüleyip kontrol edebilirsiniz. 

Apple® AirPlay® 2 kullanıcıları doğrudan iPhone®, iPad® ya da Mac® cihazlarından televizyonlarına film, müzik, oyun ya da fotoğraf akışı yapabilirler. Apple HomeKit™ teknolojisi, kullanıcılara televizyonlarını iPhone®, iPad® ya da Mac® cihazlarından kontrol edebilmeleri için kolay ve güvenli bir yöntem sunuyor.

sony  ZH8 (85 inç ve 75 inç modelleri) 8K Full Array LED TV özellikleri

• Sony’nin süper yüksek 8K kontrast ve gerçeğini aratmayan görüntü kalitesini daha fazla kullanıcıya sunuyor. 
• Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate ve 8K X-Reality PRO; resimler görüntülenmeden önce, gerçek zamanlı olarak netleştirilip rötuşlanıyor. Görüntüler Sony’nin özel 8K veri tabanının yardımıyla, gerçek 8K kalitesine yaklaştırılıyor. 
• Yeni Çerçeve Tweeter teknolojisi, gelişmiş görüntü kalitesi, ince tasarım ve Sound-from-Picture Reality™ yoluyla sarmalayıcı bir deneyim sunuyor. 

• Müşterilerin izleme deneyiminin tadını karanlık ortamlarda da çıkarabilmesi için yeni arkadan aydınlatmalı kumanda. 
• Kullanıcıların TV’yi daha küçük dolaplara yerleştirmesine imkan veren iki farklı konuma sahip stant. 
• Yeni Ambient Optimization, görüntü ve ses kalitesini her izleme ortamında optimize eder. Ekran parlaklığını, odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayarak, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürür. 

• TRILUMINOSTM Ekran, renk, ışık ve geçişteki ince nüansları yeniden üreterek kamera lensinden oturma odasına taşır. 
• Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu. 
• Eller serbest özelliği. 
• Google Home özellikli cihazların da aralarında bulunduğu akıllı hoparlörler ile uyumludur. 
• Apple® AirPlay® 2, HomeKit™ gibi çoğu cihaza kolay bağlantı. • Android TV ile bir dizi içerik ve hizmete hızlı erişim. 
• 4K 120fps uyumlu.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad