Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

31 derece Turksat 5A uydusu 30 kasımda fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Türksat 5A haberleşme uydusunun 2 Ekim’de teslim alınacağını ve uydunun 30 Kasım’da uzaya fırlatılacağını açıkladı. 

 
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ile TEKNOFEST kapsamında Tuz Gölü’nde düzenlenen Türksat Model Uydu Yarışması’na katılan ve burada açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, “Türksat 5A haberleşme uydumuzu 2 Ekim’de teslim alacağız. 


 
Uydumuz 30 Kasım’da uzaya fırlatılacak. Çalışmaları devam ediyor. Peşinden Türksat 5B haberleşme uydumuz gelecek. Orada da sürprizlerimiz var. 
 
Onunla ilgili de açıklama yapacağız.” ifadelerini kullandı. “İnşallah önümüzdeki yıllarda uzayda çok büyük gelişmeler olacak” Karaismailoğlu, 5 yıl önce 3 ekip ve 18 kişiyle başlayan yarışmaların bugün, 149 ekip 900 yarışmacıyla yapıldığını anımsatarak şunları kaydetti: 
 
 Bu yıl müthiş bir katılım var. İnşallah Türksat'ın düzenlediği model uydu yarışması, her yıl devam edecek. Gençlerin buradaki heyecanına şahit olmak bizleri mutlu ediyor.
 
İnşallah önümüzdeki yıllarda uzayda çok büyük gelişmeler olacak. Nasıl 18 yılda karada, havada, denizde, ve raylı sistemlerde yaptığımız müthiş dönüşüm ve gelişmeler... 
 
İnşallah bu gençlerle birlikte bunların hepsini sağlayacağız. “Türksat 6A tamamen yerli ve milli imkanlarla yapılıyor” Türksat 5A haberleşme uydusunun 2 Ekim'de teslim alınacağını bildiren Karaismailoğlu, daha sonra şu şekilde konuşmasına devam etti:
 
30 Kasım'da bunu uzaya fırlatacağız. Bütün planlamalarımızı yaptık. Bu şekilde devam ediyoruz. 5B uydumuzu da 2021'in ikinci çeyreğinde fırlatmayı planlıyoruz. 
 
Türksat 6A uydusunun da tamamen yerli ve milli olarak Ankara'da imalatları devam ediyor. Türk malı ve tamamen yerli mühendislerle çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor. 
 
Bunu da 2022'de fırlatmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor. 
 
Türksat 6A tamamen yerli ve milli imkanlarla yapılıyor. Tamamen Türk malı uydu olarak uzayda yerini alacak. Buradaki gençlerin heyecanı bizi de heyecanlandırıyor ve gururlandırıyor. 
 
Bundan sonra artık teknoloji üreten, geliştiren ve ihraç eden ülke olmak için gençlerimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.kaynak

Top Post Ad

Below Post Ad