Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Discovery Türkiye’de üst düzey atama

Discovery’nin Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal eğlence kanalları DMAX ve TLC’nin Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna, Discovery Rusya’nın Ülke Müdürü Grigory Lavrov atandı. 
 

 
 
Discovery’nin Rusya operasyonunda Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü görevlerini icra eden Grigory Lavrov, Discovery’nin Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal eğlence kanalları DMAX ve TLC’nin Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna atandı. 


 
Rusya’da TLC ve Discovery Channel gibi kanalları kendi alanlarında bir numaraya taşıyan Lavrov, Rusya’daki görevlerine de devam edecek. Grigory Lavrov’u Türkiye’deki görevi kapsamında; Kıdemli Pazarlama Müdürü Bade Baysal, Araştırma Müdürü Hande Çağdaş ve Program Planlama Müdürü Seda Korkut raporlayacak. 
 
Discovery Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Kamu İnce ve Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Birgül Öztürk, görevlerine devam edecek.  
 
DMAX & TLC Genel Yayın Yönetmeni Grigory Lavrov “Discovery Türkiye ekibinin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Türkiye’de medya çok büyük bir sektör ve çok çeşitli fırsatlar sunuyor.
 
Kanal ekibimizin senelerdir yürüttüğü kümülatif çalışmalar, DMAX ve TLC’yi Türkiye’nin önde gelen ulusal eğlence kanalları haline getirdi. 
 
Önümüzdeki yıllarda da izleyicilerimize kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri hikayeler ve karakterler sunmaya devam edeceğiz. Halihazırdaki güçlü konumumuzun, daha ileri taşınması görevinin bana teklif edilmesinden onur duydum.”  
 
DiscoveryTürkiye Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Kamu İnce “2020 gibi bir zor senede başarı gösterip gelirlerimizde ve reytinglerimizde gözle görülür bir artış yakaladık. 
 
Grigory Lavrov daha önce başka ülkelerde Discovery kanallarını 1 numaraya taşıdı. Lavrov’un tecrübelerinden yararlanıp yakaladığımız başarıyı 2021’de de sürdüreceğiz”. 
 


 
2003-2011 yılları arasında Afisha ve MAXIM dergilerinde Marka Müdürü olarak görev alan Lavrov, 2011 yılında Discovery Grubu’nda Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başladı. 
 
2012’de terfi ederek Kanal Direktörü pozisyonuna atanan Lavrov, 2015 yılında ise Discovery Grubu’nun Kuzey Doğu Avrupa Bölgesi Kıdemli Kanal Direktörü pozisyonuna atandı. 
 
2016 yılının ilk bahar aylarında Media Alliance isimli, Rusya-Discovery ortak girişimi olan şirkete CEO olarak atanarak Discovery Rusya Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü pozisyonunu üstlendi. Lavrov, PwC işbirliği ile Odgers Berndtson ve Kommersant firmaları tarafından hazırlanan en etkili Rus yöneticiler listelerinde yer almaktadır.

Top Post Ad

Below Post Ad