Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Eutelsat Hotbird 13F Uydusu testlerine başlandı

Airbus Defence and Space, EUTELSAT HOTBIRD 13F Servis ve İletişim Modüllerinin başarılı entegrasyonu ile ilk Eurostar Neo uydusunun üretiminde önemli bir aşamayı başarıyla tamamladı. 
 

EUTELSAT HOTBIRD 13F İletişim Modülü Ocak 2021’in başında Airbus Portsmouth ekibi tarafından Toulouse’a; Stevenage ve Toulouse’un ürettiği Servis Modülü ile birleştirilmek üzere teslim edildi. 
 


EUTELSAT HOTBIRD 13F uydusu şu anda fırlatılmaya hazırlanmak üzere son test serisine başlıyor. 

 
Yeni Eurostar Neo platformuyla, 2 tona kadar yük taşıyabilen ve 25kW'dan fazla yük gücü sağlayan İletişim Modülü ile yük kapasitesi büyük ölçüde artırılabilecek. 
 

EUTELSAT HOTBIRD 13F ve 13G, 22 kW uzay aracı gücüne ve sadece 4.500 kg fırlatma kütlesine sahip olacak. 

 
Airbus Uzay ve Telekom Sistemleri Başkanı François Gaullier “Bu, yeni nesil Eurostar Neo programımız için önemli bir dönüm noktası olmakla birlikte Covid pandemisine rağmen böyle bir başarı elde etmiş olmak oldukça dikkate değer. 
 
Artan yük kapasitesi, daha verimli güç ve termal kontrol sistemleri ile Eurostar Neo, büyük yenilikleri denenmiş ve test edilmiş teknolojilerle birleştirilerek pazardaki en iyi performansı sunarken son derece güvenilir bir ürün yelpazesi ortaya çıkarıyor” dedi. 
 
Airbus’ın Eurostar Neo platformu, Fransız Uzay Ajansı CNES ile birlikte Avrupa Uzay Ajansı'nın (ESA) Ortaklık Projeleri çerçevesinde geliştirildi ve İngiltere Uzay Ajansı ve Avrupa'daki diğer ajanslar tarafından güçlü bir şekilde desteklendi.

Top Post Ad

Below Post Ad