Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

National Geographic’in Su Kıtlığına Işık Tutan Yeni Belgeseli Bir Su Hikayesi Dünya Su Günü’nde Ekranlara Geliyor

National Geographic’in Finish iş birliğiyle ekrana getireceği; İstanbul, Londra ve Cape Town’da çekilen ve tüm dünyayı etkisi altına alacağı öngörülen su kıtlığını konu alan “Bir Su Hikayesi” belgeseli 22 Mart’ta izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 
 

Çekimleri İstanbul, Londra ve Cape Town’da gerçekleştirilen, National Geographic’in yeni belgeseli “Bir Su Hikayesi”, iklim değişikliği, nüfus yoğunluğu ve yaklaşmakta olan kuraklık gibi etkenler sebebiyle dünya genelini etkileyecek olan su krizini bütün yönleriyle ele alıyor. 


 
 Belgesel ve senaryolu anlatımı bir araya getiren yapımda, 3 büyük metropolde su kıtlığına sebep olan etkenlere ışık tutulurken, farklı ülkelerde bu sorunla ilgili çözüm önerilerini paylaşan birçok aktivist ve uzman görüşleri izleyicilerle buluşuyor. 
 
Yapımda aynı zamanda bir baba ve kızının muhtemel bir susuz gelecekte yaşadığı zorlukları anlatan hikayesi de yer alıyor. 
 
National Geographic Türkiye’nin “25 Litre” ve “25 Litre: Suyun Peşinde” gibi ses getiren lokal yapımlarıyla ülkemizde önemli bir gündem maddesi olan su farkındalığı, özellikle 25 Litre belgeselinin dünya çapındaki yayınlarıyla küresel çapta da dikkat çekti. 
 
Şimdi de fikir aşamasından yapımına kadar Türkiye’den doğan “Bir Su Hikayesi” belgeseli birçok ülkeyi kapsayan dev bir uluslararası projeye dönüşüyor ve ülkemizde başlayan bir hareket tüm dünyada ses getirecek boyuta ulaşıyor. 
 
“Bir Su Hikayesi”nin A.B.D., İtalya, İngiltere, Almanya, Avusturalya, Fransa, Hollanda, İspanya, Portekiz gibi dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelerde de yayına girmesi planlanıyor. 
 
Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı kaliteli yapımları ve ses getiren lokal prodüksiyonları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic’i Digiturk, D-Smart, KabloTV, Tivibu ve Vodafone TV platformlarından izleyebilirsiniz.

Top Post Ad

Below Post Ad