Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Vidyodan İle Canlı Yayında Alışveriş Keyfi Başlıyor

Türkiye’de “canlı yayınla online satış” uygulamasının ilk temsilcisi olan Vidyodan, 26 Nisan’da başladığı test yayınlarıyla yepyeni bir alışveriş deneyimi vadediyor.
 
 
Kullanıcıların canlı yayınlar aracılığıyla satıcılarla direkt iletişim kurarak ürünleri yakından inceleyebilecekleri ve soru sorabilecekleri bir online alışveriş platformu olan Vidyodan; satıcıları, influencerları ve tüketicileri bir araya getiren sistemiyle standart alışveriş uygulamalarından ayrılıyor. 


 

Online alışverişi canlı yayın sistemiyle yeniden yorumlayan Vidyodan, 26 Nisan itibarıyla test yayınına başladı. 

 
Cep telefonlarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz Vidyodan uygulaması; kıyafetten gıdaya, kişisel bakım ve makyaj ürünlerinden elektronik eşyaya kadar geniş bir yelpazede sunduğu ürünleri canlı yayında inceleyerek satıcıya soru sormanızı mümkün kılıyor. 
 

Hem global hem de butik ve yerel markaların yer alacağı Vidyodan uygulaması sayesinde kullanıcılar satıcıyla direkt temas kurarak ürünün özelliklerini daha yakından görme fırsatını yakalıyor ve alışverişini uygulama üzerinde anında gerçekleştirebiliyor. 

 
İnternette onlarca ürün yorumu ve videosu inceleyerek, “görmeden, sormadan satın alma” dönemi, Vidyodan ile sona eriyor. Türkiye’deki e-ticaret alışkanlıklarını değiştirecek Vidyodan, bu yeni nesil alışveriş deneyimini V-ticaret olarak tanımlıyor. 
 
Canlı yayın satış platformlarının Türkiye’deki ilk örneği olan Vidyodan üzerinden alışveriş yapanlar, aynı zamanda katıldıkları canlı yayınlarda hayranı oldukları influencerları da izleme ve yorum yaparak sohbetlere katılma şansına sahip olacak. 
 
Online alışverişte Vidyodan devri Her ay 35 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Türkiye’nin en büyük sosyal medya platformlarından Onedio tarafından kurulan ve online alışverişte tüketici memnuniyetini en üst seviyeye çıkararak e-ticarete yeni bir soluk getiren Vidyodan’ın ortaklarından biri de Türkiye’nin en iyi yazılım şirketlerinden VNGRS. 
 
Markaların Vidyodan uygulaması üzerinden yaptığı canlı yayınlar kaydedildiği için söz konusu yayınlara katılamayan kullanıcılar daha sonra da videoları izleyip istediği ürünü satın alabiliyor.  
 
Vidyodan, tüm markaların başvurularına açık olacak  
Arzu eden tüm markalar, Vidyodan satış ağına katılmak için başvuru yapabilecek. 
 
Prosedürleri tamamlayan markalar, yerli ve yabancı yüzlerce markanın bir arada yer alacağı Vidyodan dünyasında kendi ödeme altyapısı hazır bir şekilde canlı yayınlarını yaparak ürünlerini anında tanıtma ve güven içerisinde satış yapma şansını yakalayacak.  
Online alışverişte yeni trend: Canlı yayın satış platformları
Geçtiğimiz senelerde Çin’de başlayan ve o coğrafyada hızlı yükselişini sürdüren “live streaming / canlı yayın” üzerinden online alışveriş uygulamaları Çin’de neredeyse 200 milyar dolarlık bir pazar haline gelmiş durumda. 
 
Bugün Çin’deki toplam e-ticaret hacminin neredeyse yüzde 18’i canlı yayın satış platformları üzerinden elde edilirken, uzmanlar çevrimiçi perakende satışın geleceğinin canlı yayın satış aplikasyonlarıyla yeniden şekilleneceğine dikkat çekiyor. 
 
Dijital uygulamalar ve sosyal medya kullanımında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Türkiye de, bu alanda büyük bir potansiyele sahip. 
 
We Are Social’ın Hootsuite ile birlikte hazırladığı '2021 Dünya Dijital Raporu'na göre, Türkiye’de geçen yıl kişi başına yapılan e-ticaret miktarı, bir önceki yıla göre yüzde 92 oranında artarak 304 dolar oldu. 
 
Uygulamayı App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirerek online alışverişte Vidyodan deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad