Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Deezer, Dreamstage yatırımıyla Canlı Müzik Yayını devrimine katılıyor

Deezer, ABD merkezli canlı müzik yayını startup’ı DREAMSTAGE’a yatırım yaptı. 
 

Şirket bu yatırımla günden güne gelişen canlı konser yayını sektöründe büyümeyi hedefliyor. Global müzik yayını servisi Deezer, ABD merkezli canlı müzik yayını startup’ı DREAMSTAGE'ın ana yatırımcısı oluyor. 
 


Bu yeni fonlama ile DREAMSTAGE’in büyümesi önemli ölçüde hızlanacak ve operasyonlarını genişletmesi sağlanacak. 
 
 Tüm dünyada müzisyenler, eğlence sektörü çalışanları ve sanatçılar, canlı müzik yayınının sunduğu fırsatlara sarılıyor. Midia verilerine göre, hızla büyüyen sektörün 2027 yılına kadar 6,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 
 
Global çapta dinamik bir abone tabanına, en son teknolojiye ve sektördeki en büyük müzik arşivlerinden birisine sahip olan Deezer, DREAMSTAGE ile sinerji oluşturarak, sektördeki yeni fırsatlar ve ortak tanıtım çalışmaları için birlikte çalışacak. 
 
Bu da müzikseverlerin sevdikleri sanatçılarla etkileşim kurmak ve onları desteklemek için eskisinden daha fazla yola sahip olacakları anlamına geliyor. 
 
Deezer ve DREAMSTAGE, dünya çapında hem yerel hem de uluslararası sanatçılara ve müzik türlerine verdikleri destekte de ortak hareket ediyor. 
 
DREAMSTAGE, bağış toplayarak, ticari satış ve VIP deneyimleri sunarak sanatçılara bilet satışlarının ve marka sponsorluklarının ötesine geçme fırsatı sunuyor.
 
Platform, bünyesinde yeni bir eğlence formatı olarak “Canlı Müzik Videosu” ve canlı konserler yeniden başladığında yüz yüze konserler için eş zamanlı yayın fırsatları çalışmaları ile uzun soluklu olmayı planlıyor.  
Piyasadaki en iyi canlı müzik platformuna yatırım yaptık
Deezer’ın bu yatırımı, DREAMSTAGE’in ürününün pazara çıkışını hızlandırmaya, içerik yelpazesini genişletmeye ve pazar payını büyütmeye destek olacak. 
 
İki şirket, müzikseverlerin DREAMSTAGE’in canlı yayın özelliklerinden nasıl yararlanabileceklerine dair yeni fırsatları da değerlendirecek. 
 
Konuya dair açıklamada bulunan Deezer’in CEO'su Hans-Holger Albrecht, “DREAMSTAGE'in bugün piyasadaki en iyi canlı müzik platformu olduğuna inanıyoruz. 
 
Hem müzikseverler hem de sanatçılar için çevrimiçi müzikte nihai buluşma noktası olarak konumlanacak. Müzikseverler, nihayet bir video görüşmesinden daha fazlası olan gerçek bir konser deneyiminin tadını çıkarabilecekler” dedi.
 
DREAMSTAGE ve Deezer’ın birçok müzik türünde yetenekleri destekleme vizyonunu paylaştığını aktaran Albrecht, şöyle devam etti: “Canlı müzik gösterileri, müzisyenlere bu zorlu zamanlarda önemli gelir fırsatları sağlıyor. 
 
Bu da orijinal projeler, kayıtlı performanslar ve editoryal içeriklerimiz aracılığıyla sanatçıları hayranlarıyla buluşturma misyonumuzla yakından örtüşüyor.” 
 
Salgın sırasında müzisyenlere gelir kaynağı yarattı 
Kuruluşundan bu yana 50'nin üzerinde canlı gösteri gerçekleştiren DREAMSTAGE’in kullandığı teknoloji, müzikseverlerin evlerine zengin bir canlı müzik deneyimi getirdi ve salgın sırasında birçok müzisyenin gelir elde etmesi için fırsat sunmuş oldu. DREAMSTAGE CEO'su Thomas Hesse ise şunları söyledi: 
 
“DREAMSTAGE, büyüyen konser yayıncılığı sektöründe lider ve üst düzey bir oyuncu olarak hızla gelişirken, sanatçılar ile müzikseverlerin dünyayla bağlantı kurmaları için benzersiz anlar yaratıyor. İnovasyon yapma ve yeni büyük fırsatları yakalama vizyonumuzu paylaşan Deezer ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. 
 
Beraberce, Canlı Müzik Videosu formatını büyütüp yayacağız ve sanatçıların daha fazla sanal seyirciye ulaşmalarına ve onları eğlendirmelerine destek olacağız. Vizyoner girişimci bir ortak olarak, Deezer ile uzun vadede canlı müziği dönüştürmekten heyecan ve onur duyuyoruz." DREAMSTAGE, üç kurucusu tarafından yönetiliyor: 
 
CEO Thomas Hesse (Sony Müzik Global Dijital İşler ve ABD Satış / Dağıtım eski Başkanı), CTO Scott Chasin (ProtectWise ve MX Logic dahil olmak üzere başarılı bir şekilde kurulan ve büyüyen girişimlerin geçmişine sahip seri girişimci) ) ve Sanat Yönetmeni Jan Vogler (Uluslararası üne sahip çellist ve Dresden Müzik Festivali Direktörü). -Son-  
 
Deezer Hakkında  
Deezer, dünya çapında 73 milyon müzik parçasını aylık 16 milyon aktif kullanıcıya ulaştırıyor. Tüm dünyada 180’den fazla ülkede bulunan Deezer, herhangi bir cihazdan dünyanın en büyük ve en çok çeşitliliğe sahip müzik kataloglarına erişim imkânı sunuyor. 
 
Deezer, beğendiğiniz eski şarkılar ile yeni şarkı önerilerinin sürekli değişen bir akışta sunulduğu eşsiz bir özellik olan Flow’a sahip tek müzik yayın servisidir. 
 
Sezgisel, tescilli bir algoritmanın yanı sıra ve müziksever editörler tarafından oluşturulan Flow listeleriniz, tüm müziklerinizi size özel taze keşiflerle arka arkaya dinleyebileceğiniz tek yerdir. Deezer, akıllı telefon, tablet, PC, dizüstü bilgisayar, ev ses sistemi, bağlantılı araç ya da akıllı TV gibi sevdiğiniz cihazlarda kullanılabilir. 
 
2007’den bu yana müzik yayın servisi veren Deezer’ın, merkezinin bulunduğu Paris’in yanı sıra Sao Paulo, Berlin, Londra, Miami, Dubai ve dünyanın dört bir yanında ofisleri bulunuyor. 
 
Deezer, iPhone, iPad, Android ve Windows cihazlarından veya deezer.com web adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.
 
DREAMSTAGE Hakkında 
DREAMSTAGE Ağustos 2020'de kuruldu ve şimdiden 50'den fazla canlı yayın konseri verdi. Şirketin faaliyet alanı, bilet satışlarından, el değmemiş canlı ses / video sinyalinin tüm ekranlara ve cihazlara iletilmesine kadar tüm sanal konser değer zincirini kapsıyor. 
 
DREAMSTAGE, bugün gelirleri bilet satışlarından ve marka sponsorluklarından elde ederken, gelecekte canlı konser abonelikleri sunmayı planlıyor. 
 
Şirketin sürekli artan bir dizi etkileşimli hayran deneyimini, canlı mekanlarla ortaklıkları ve müziğin ötesinde diğer canlı eğlence formatlarına genişlemek için çeşitli fırsatları içeren bir yol haritası bulunuyor.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad