Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Endüstri TV İzleyicileriyle Buluşmak İçin Gün Sayıyor

İş dünyasının sesi ST Endüstri Radyo, yeni yatırımı olan Endüstri TV ile kısa bir süre sonra yayın hayatına başlıyor. 
 

Önce dijital yayın yapacak olan Endüstri TV ardından uydudan da yayın yapmayı planlıyor. 

 


Üretim, yatırım, ihracat üçgeninde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek iki yıl önce karasal radyo yayınına başlayan ST Endüstri Radyo, şimdi de TV yayınına başlıyor. 
 
TV kanalının ilk lansmanı 5-9 Ekim 2021 tarihleri arasında Otomasyon ve Enerji Çözümleri Haftası kapsamında Tuzla Viaport Marina Expo’da gerçekleştirilecek.
 
 

Endüstri TV önce dijital yayın yapacak ardından uydu yayınını da başlayacak. 

 
İLK YAYIN 5 EKİM’DE BAŞLIYOR 
5-9 Ekim 2021 tarihleri arasında Robot Yatırımları Zirvesi, Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi, Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi ve Proses Zirvesi kapsamında Otomasyon ve Enerji Çözümleri Haftası organize edilecek. Tüm bu organizasyonun canlı olarak yayımlanmasını sağlayacak olan Endüstri TV, ilk lansmanını da burada yapacak.  
 
ÜRETİM ODAKLI YAYINLAR 
Fabrikaların üretim, yatırım, bakım ve satın alma süreçlerinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini kapsayan yayınlar başta olmak üzere, sadece şirketleri ilgilendiren yayınlarıyla, ülkemiz için önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Endüstri TV, stüdyo programları dışında KOBİ’lerden mega fabrikalara kadar üretimin farklı süreçlerini yerinde görüntüleyip ekrana taşıyacak.  
 
''ÖNCE RADYO SONRA TV’YİZ'' 
Endüstri TV hakkında bilgiler veren, ST Endüstri Medya CEO’su Recep Akbayrak, yeni yatırımları ve hedefleri hakkında şunları söyledi: ''Türkiye’de yayın yapan ve aynı adı taşıyan radyo ve TV kanalları öncelikle televizyon kanalı olarak kuruldu. 
 
Ardından da TV yayınlarının sesini radyodan aktaran bir yapıda yayıncılık yapmayı tercih ettiler. Biz bunun tam tersini yapacağız. Yani, ağırlıklı olarak radyo yayınlarımızdan oluşan içeriklerimizi ekrana taşıyacağız.''  
 
DAHA FAZLA ONLINE ETKİLEŞİM 
Günümüzde radyo yayınlarının etkisinin azaldığı gibi yanlış bir algı oluştuğunu, oysa gerçeğin bunun tam tersi olduğunu söyleyen Akbayrak, radyoculuğun şu an bir devrim süreci yaşadığını, TV ve sosyal medya ile entegre bir yayın yapısına ihtiyaç olduğunu, bunu başarabilen ve daha fazla online etkileşim sağlayabilen radyo ve TV’lerin markalar için çok önemli bir pazarlama kanalı olacağını söyledi. 
 
KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLEN İÇERİK 
Bilgiye kolay ulaşılabilen bir çağ yaşadığımızı ama tüketim alışkanlıklarımızın göz adı edilmemesi gerektiğini belirten ST Endüstri Medya CEO’su Recep Akbayrak, sözlerine şöyle devam etti: ''Kuşkusuz her geçen gün daha fazla dijitalleşiyoruz, bu tamam. 
 
Ancak, üretilen içeriği sadece tek format ve tek kanaldan sunmanın yeterli olmadığı da aşikar. Çünkü içerik aynı olsa da kimisi okumayı, bir başka kişi dinlemeyi ya da izlemeyi tercih edebiliyor. Hem de bu eylemi, istediği anda, istediği yerde yapabilmeyi tercih ediyor.''  
 


ARABADAN EVE KESİNTİSİZ YAYIN 
 ST Endüstri Radyo dinleyicileri arasından çok sık dile getirilen bir konuyu açıklayan Akbayrak, şunları söyledi: ''Şu tartışmasız bir gerçek ki şu an radyo en çok arabada dinleniyor. Hele trafiğin yoğun olduğu illerde bu dinleme oranı günlük 4 saate kadar bile çıkabiliyor. 
 
ST Endüstri Radyo dinleyicileri arasında, takıldığı bir programı bırakamadığı için evine ya da iş yerine gelmiş olmasına rağmen aracından inemeyen dinleyicilerimiz var. Şimdi TV yayını sayesinde radyoda yarım kalan programını televizyondan tamamlayabilecekler.'' 
 
ŞİRKETLER ARASI PAZARLAMA İÇİN  
Müşteri hedef kitlesi şahıs olan markalar için pazarlama iletişiminin nispeten daha kolay olduğunu belirten Akbayrak, ''İyi bir pazarlama bütçeniz varsa ve son tüketiciye ulaşmak istiyorsanız işiniz kolay, birim erişim maliyetini hesaplayarak dilediğiniz kadar potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Bunun için zaten çok sayıda kanal var. 
 
Ancak, potansiyel müşterileriniz şahıs değil, şirketlerse kullanabileceğiniz pazarlama iletişim kanalları oldukça sınırlı. Tek kanal kullanımı da farkındalık sağlamak ve ikna etmek için yeterli olmuyor. 
 
İşte biz ST Endüstri Medya olarak bu kanalları çoğaltmak için Endüstri TV’yi kurduk.'' dedi. Akbayrak, hem radyo hem de TV kanalının işleyişinde yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ajansla iş birliği halinde çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Top Post Ad

Below Post Ad