Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Vestel TV’lerde Play Fi’li yeni dönem

Vestel, Play-Fi ses teknolojili TV’ler geliştirmek için yeni nesil ses, görüntüleme ve sensör alanında dünya lideri DTS şirketi ile iş birliği anlaşması yaptı. 

 

Kablosuz ses sistemi olan Play Fi özelliğini destekleyen Vestel TV’lerin 2022’nin ikinci yarısında üretilmeye başlanması planlanıyor.

 
Global bir teknoloji şirketi olan Vestel, Play-Fi çok odalı ses ve surround ses teknolojilerine sahip TV’ler geliştirmek için Xperi Holding Corporation’ın yeni nesil ses, görüntüleme ve sensör teknolojisinde dünya lideri şirketi DTS ile iş birliğine imza attı. 


 
Yüksek teknoloji odaklı üretimi ve rekabetçi fiyatlarıyla dünyanın dört bir yanında TV’leriyle tüketiciye ulaşan Vestel, bu iş birliği çerçevesinde, Vestel markası da dahil olmak üzere, lisanslı ve OEM markaları için DTS Play Fi sistemli ürünler üretecek. 
 

Play Fi özellikli Vestel TV’lerin 2022’nin ikinci yarısında devreye alınması planlanıyor. 

 
Evler için çok odalı, kusursuz bir ses sistemi yaratan DTS Play-Fi, sesi mobil cihazlardan TV’lere, hoparlörlere, soundbarlara ve set-top boxlara kablosuz olarak göndererek, yüksek kalitede ses deneyimi yaşatıyor. 
 
Wifi üzerinden çalıştığı için ek bir donanım gerektirmeden geniş ürün gamında faaliyet gösterebiliyor. 
 
Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk 3 TV üreticisi arasında yer alan Vestel’in bu gücünü stratejik iş birlikleriyle artırdığına dikkat çeken Vestel CEO’su Turan Erdoğan “Vestel teknolojisini bugün dünyanın 158 ülkesine ulaştırıyoruz. 
 
Rekabetin oldukça çekişmeli ve hızlı olduğu uluslararası pazarlarda var olabilmek için de stratejik iş birlikleri çok önemli. Evlerdeki deneyimi artırmaya, ürünlerimizin kalitesini yükseltmeye devam ediyoruz. 
 
Televizyonlarımızı akıllı evlerin merkezi konumuna getirirken; kablolardan bağımsız, üst düzey bir deneyimin kapısını aralıyoruz. 
 
Play-Fi kusursuz surround, sesi TV’den odaya ve evin diğer bölümlerindeki hoparlörlere kablosuz olarak göndererek, yüksek kaliteli ses yayını yapmayı mümkün kılıyor. 
 
Üstelik fazla kablolar, teller ve adaptörler olmaksızın en iyi ses deneyimini yaratıyor.” şeklinde konuştu. DTS Play-Fi Genel Müdürü Dannie Lau, “Vestel’in etkileyici ölçeği ve CE markalarından oluşan zengin yelpazesi, Play-Fi’nin insanlara ve evlere erişimini daha da genişletiyor.
 
 Vestel iş birliğiyle, dünyanın en büyük ve en iyi tüketici elektroniği üreticileriyle birlikte çalışma misyonumuzu sürdürüyoruz” dedi.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad