Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Canon, BCTV lens ve ekran ürünü güncellemesiyle 4K yayıncılık üretim iş akışlarını kolaylaştırıyor

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, en yeni yayıncılık zoom lensi UHD DIGISUPER 122AF (UJ122x8.2B AF) modelini kullanıcıları ile buluşturuyor. 
 

122x Zum Oranıyla üstün 4K görüntü kalitesi üretme özelliğine sahip olan lens, kullanıcılarının, olağanüstü bir seviyeyi temsil eden 8,2 -1.000 mm (2x genişletici ile 16,4-2.000 mm) odak uzaklığı mesafesine erişmesine olanak tanıyor. 
 
UHD DIGISUPER 122AF’yi diğerlerinden farklı kılan özelliği ise hızlı hareket eden konuların 4K çözünürlükte yakalanmasını sağlamak oluyor. 


 
Operatörün yeni FDJ-S31/41 odak kontrolörünü kullanarak hızlı ve doğru faz algılamalı otomatik odaklama sisteminin eklenmesiyle aktive edilebiliyor. 
 
Canon, aynı zamanda, DP-V1830 profesyonel referans ekranı için, yayıncılara, olabilecek en iyi 4K HDR görüntü kalitesini elde etmelerinde imkan sağlayacak yeni bir ürün yazılımını da kullanıma sunacak.  
 
Uzak mesafeden keskin görüntü kalitesi 
İzleyicilerine, olabilecek en iyi görüntü kalitesini sunmaları gereken spor ve canlı etkinlik yayıncıları için çok uygun bir lens olan UHD DIGISUPER 122AF, aksiyonun nefes kesici detaylarla yakalanmasına yardımcı olan keskin görüntüler elde edebiliyor. 
 
Canon’un geliştirilmiş optik teknolojisinden faydalanılarak üretilen lens, zoom aralığının tamamında olduğu kadar karenin ortasından en uç noktalarına kadar göz alıcı 4K HDR görüntü kalitesi üretmek için kromatik bozulma, ışık lekesi ve mercek parlaması gibi lens kusurlarını en aza indiren florit ve UD cam elemanlarına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 
 
Spor veya canlı müzik etkinlikleri gibi uzaktaki konuların çekimi için ideal olan UHD DIGISUPER 122AF, olağanüstü 122x zumlama özelliğiyle ve dahili 2x genişletici ile 2.000 mm’lik bir odak uzaklığını ulaşılabilir kılıyor. 
 
Kolayca görüntü yakalamak için geliştirilmiş lens teknolojisi
Hızlı akan aksiyon çekimlerinde işlemi basitleştirmek ve konunun sınırlı alan derinliğiyle bir telefoto odak uzaklığında odakta kalmasını garantilemek için UHD DIGISUPER 122AF lensinde, konu üzerinde odağı hızlı ve hassas bir şekilde koruyarak operatörün çekime odaklanmasını sağlayan Canon’un Geliştirilmiş Otomatik Odaklanma Teknolojisi, kullanılan önemli detaylardan yalnızca bir tanesi. 
 
AF çerçevesi için üç alan boyutu seçeneği ve değişken AF yanıtı hızları sunan iki otomatik odaklama modu (Tam Zamanlı ve Yarı Zamanlı) ile bu lens, son derece hassas odak takibi becerisi için optimize edilebiliyor. 
 
Yeni FDJ-S31/41 odak kontrolörü ile birleştirildiğinde, operatörler, odak kontrol özelliklerini özelleştirebiliyor ve sunulan üç odak eğrisi modu (Uzak, Standart ve Yakın) ile AF modları, alan ayarı ve hassasiyeti üzerinde daha etkili kontrol sahibi olabiliyor. 
 
HD Stüdyo/Saha otomatik odak lensleriyle de uyumlu olması sayesinde operatör, her çekim senaryosunda gereken odak aralığı için en iyi AF işlevini elde edebilmiş oluyor. 
 
Geliştirilmiş dahili görüntü sabitleme ile bu lens, çekimleri dengelemek ve her zaman yüksek kaliteli 4K performansını korumak için Canon’un en iyi optik ve servo teknolojileriyle donatılıyor. Bunlar özellikle operatör zoom aralığının uzun ucunda çalışırken önem taşıyor.  
 
Sorunsuz sanal üretim iş akışları 
UHD DIGISUPER 122AF canlı çekime sanal grafiklerin dahil edilebildiği spor etkinlikleri gibi sanal üretim sistemleriyle de uyum içerisinde çalışıyor. 
 
Üç adet 20 pimli konektöre sahip olan 16 bit mutlak değer kodlayıcı, görüntünün sanal ögelerle sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesi için doğru lens konum bilgisi sağlamak amacıyla zoom, odak ve iris ile entegre bir şekilde çalışıyor.  
 
Yeni DP-V1830 ürün yazılımı  
Canon, DP-V1830 profesyonel referans monitörü için Temmuz 2022’de kullanılmaya başlanacak bir ürün yazılımı güncellemesi ile de önümüzdeki günlerde isminden sıkça söz ettirecek. 
 
DP-V1830, ödüllü izleme araçları ve kaliteden ödün vermeyen 12G-SDI bağlantısı sayesinde canlı yayın stüdyoları, üretim araçları ve sette HDR izleme için ideal olan bir 4K HDR ekranı olarak kullanıcılarına sunulacak. 
 
Yeni ürün yazılımı ile kullanıcılar, 4K HDR yayıncılık üretimlerini güçlü bir şekilde destekleyen geliştirilmiş işlevlerin eklenmesi sayesinde bu ekranın tüm potansiyelini deneyimleyebilir hale gelecekler. 
 
Canon’un bu son güncellemesiyle birlikte DP-V1830, yeni RGB Parade Dalga Biçimi Monitörü ve Kromatiklik Diyagramı Görüntüleme araçlarına sahip olarak geliyor. 
 
Bu araçlarda bulunan ayrıntılı renk bilgilerinin de desteğiyle gerçeğe yakın renk reprodüksiyonu sağlamak ve üretimde kullanılan çok kameralı çekim düzeneklerinde doğru renk eşleşmesini yapmak artık çok daha kolay bir hale geliyor. 
 
Bu güncelleme ayrıca, görüntünün zaman içindeki ortalama ve en yüksek parlaklığını gösteren özel bir Canon aracı olan Karedeki Işıklandırma İzleyici gibi izleme araçlarını da kullanıma açıyor. 
 
Güncellemeyle ayrıca DP-V1830 artık görüntünün pozlanmasındaki genel dengeyi değerlendirmek için kullanılabilen Histogramı da içeriyor. 
 
Yeni sezgisel arayüzü Çoklu Bilgi Görüntüleme işlevi sayesinde bu HDR izleme araçlarından birden fazlasını, görüntüyü engellemeden aynı anda kullanmak mümkün kılıyor. 
 
DP-V1830 sahipleri ayrıca, hibrit iş akışları için ideal bir özellik olarak, kullanıcıların hem HDMI hem de SDI akışlarını eş zamanlı olarak görmelerini sağlayan yeni Güçlendirilmiş İkili/Dörtlü Görünüm işlevinden de faydalanabilecek. 
 
Ürün yazılımı, SDI girişini kullanırken ikiye veya dörde bölünmüş ekranda görüntüleme ve Çoklu Bilgi Görüntüleme için ayrı görüntü kalitesi ayarlarını yapmayı mümkün kılıyor. 
 
Kullanıcılar bu sayede daha kompakt bir film çekimi düzeneğine ve verimli üretim iş akışına sahip olabilmek adına sinyal dönüştürücü veya ayrı ekran gibi özel ekipmanlar kullanmak zorunda kalmamış oluyor. 
 
Güncelleme ile birlikte monitörde 4 yönlü SDI geçişi sağlayan ve operatörlerin görüntüyü dört kamera arasında değiştirerek veya harici bir kayıt cihazına göndererek ek donanım ihtiyacını azaltan dahili SDI Değiştirici işlevini satın alma seçeneği de sunuluyor. 
 
DP-V1830, Uzaktan Kumanda Web Kullanıcı Arayüzünü kullanmak için artık bir LAN bağlantısı aracılığıyla bir bilgisayara, tablete veya akıllı telefona bağlanabiliyor.  
 
UHD DIGISUPER 122AF - Temel Özellikler:
 • Üstün 4K Görüntü Kalitesi 
• 122x zum aralığı (8,2-1.000 mm) 
• Geliştirilmiş Otomatik Odaklama Teknolojisi 
• Dahili Görüntü Sabitleyici • Sanal Sistemler için Tam Destek 
• Tam işlevli FDJ-S31/41 odak kontrolör ile uyumlu
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad