Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Samsung yeni The Wall Mikro LED ekran serisi şimdiye kadarki en ince piksel aralığını sunuyor

Samsung, Barselona'da düzenlenen dünyanın en büyük profesyonel AV ve sistem entegrasyon fuarı Integrated Systems Europe’de (ISE) 2022 fuarında, en yeni görüntüleme teknolojisine sahip 
 

SAMSUNG The Wall'un üç yeni modeliyle ‘Micro LED’ teknolojisinin geleceğine yönelik heyecan verici ilerlemeleri tanıttı. 

 
Samsung, bu yılki Integrated Systems Europe 2022 (ISE) fuarında yüksek çözünürlüklü, geniş ekran formatında sürükleyici bir ekran deneyimi sunan yeni modüler Micro LED ekranı ‘2022 The Wall’ serisini tanıttı.  


 

The Wall, şimdiye kadarki en ince piksel aralığını kullanıcılara sunuyor 

 
0,63 ve 0,94 piksel aralıklarında sunulan The Wall serisinde 0,63 değeri şimdiye kadar kullanılan en ince piksel aralığı oldu. The Wall ayrıca dünyanın her yerinde ön siparişe açıldı.
 
The Wall, Micro Led özelliği, 120 Hz yenileme hızı, HDR10/10+ ve LED HDR özellikleri sayesinde Samsung'un bir ekranda sunduğu en ayrıntılı görüntüyü temsil ediyor. The Wall, 110 inç boyutunda 4K ve 220 inç boyutunda muhteşem 8K kalitesine uyumlu farklı ekran boyutlarıyla sunuluyor. 
 
Bu çözünürlük özellikleri, içeriğin her saniyesini anında analiz ederken ve gürültüyü ortadan kaldırırken görüntü kalitesini optimize edebilen güçlü Micro AI (Yapay Zeka) işlemciyle destekleniyor. 
 
Sınıfında öncü bir teknolojiye sahip The Wall, ‘Çoklu Görünüm’ özelliği sayesinde dinamik içerik görüntüleme için herhangi bir ek ayırıcı gerekmeksizin, tüm görüntüleri tek bir ekranda dört adede kadar eşzamanlı oynatma imkanı sunuyor.
 
Ayrıca, ekrana yerleşik ‘Black Seal Teknolojisi’, dış ışık yansımasını en aza indiren bir film tabakasıyla daha saf siyah renk seviyeleri ve kusursuz bir tuval ortaya koyuyor. 
 
The Wall, ayrıca 20 bit işleme sayesinde daha net görüntüler sağlayan, 2.000 nit'lik yüksek parlaklık düzeyine ulaşabilen, olağanüstü bir görüntü kalitesi ve kusursuz bir görüntüleme deneyimi ortaya koyuyor.
 
‘The Wall All-in-One’ ise kuruluma yeni bir boyut getiriyor 
Samsung’un bu yıl Barselona'da tanıtılan The Wall All-in-One modeli ise, 4K 146 inç, 2K 146 inç ve 2K 110 inç olmak üzere üç farklı modelle sunuluyor. 
 

Bu muhteşem yeni nesil ekran, yalnızca görüntüleme deneyimine değil, kuruluma da yeni bir soluk getiriyor. The Wall All-in-One'ın standart çözünürlüğü 16:9 formunda sunuluyor. 
 
 The Wall All-in-One'ın en yenilikçi yanı, önceden ayarlanmış bir montaj bölümü ve "Önceden Monte Edilmiş Çerçeve Kitini" içeren kullanışlı kurulum özelliği. 
 
Kurulumu, tıpkı normal TV'lerdeki gibi basitleştiren bu kit, 16:9 form faktörlü ekranın dahili dekoratif çerçevesi ve yerleşik medya oynatıcısı S-box'ı içeriyor, böylece tüm bu ek unsurlara ayrıca masraf yapılmasına gerek kalmıyor. 
 
 The Wall All-in-One, duvardan ekrana sadece 49 mm’lik mesafesiyle ve kurulumdan sonra 59 mm ölçülen inceliği ile dikkat çekiyor. Bu ince, çerçevesiz ve kesintisiz tasarım, ayrı bir cihaz olmadan ekranda doğrudan giriş bağlantısı sağlayarak temiz ve kolay bir kurulum sağlıyor. 
 
Ek olarak, 20 bit işlemci, Black Seal teknolojisi ve Micro AI İşlemci özelliklerine sahip iki adet 146 inç 4K ekran yan yana kurularak, olağanüstü görüntü kalitesine sahip 32:9 form faktöründe bir duvar görünümü elde edilebiliyor.  
 
 

Samsung’dan yeni döneme ayak uydurabilen çok yönlü ekranlar 
 
Sektörde lider Mikro LED teknolojisinin yanı sıra Samsung, ISE fuarında yeni dönemin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılayacak yeni ekranlarını da sergiledi. 
 
Samsung'un 2022 dış mekan kullanımına yönelik ekran serisi OHA 55'' ve 75'', dış mekanda ekran deneyimi konusunda Underwriters Laboratories (UL) tarafından onaylanırken, sunduğu incelik sayesinde IP56 derecesine sahip koruma sertifikalı kolay kurulum ve uzun vadeli performans vadediyor. 
 
Dayanıklı ve yüksek performanslı donanımı sayesinde OHA, çok farklı koşullar altında yüksek performans sunuyor. 
 
Bir diğer kullanım örneği olarak, dünya çapına artan elektrikli araç satışlarıyla beraber, elektrikli araç (EV) şarj istasyonları da bu tip ekranlar için artan bir talep oluşturuyor.  
 

Samsung’dan benzersiz bir hibrit eğitim deneyimi sunan yeni ‘2022 Flip Pro’ 

Samsung, eğitim alanına yönelik yenilikçi ürün ve çözümleriyle de hibrit eğitim deneyimleri yaşatmaya devam ediyor. 75 ve 85 inçlik iki büyük modeli bulunan yeni ‘2022 Samsung Flip Pro’, değişen eğitim ihtiyaçlarını karşılıyor. 
 
Gelişmiş kullanım kolaylığı ve özelleştirilmiş donanımlarıyla hem öğretmenlere hem de öğrencilere hitap ediyor. 
 
Samsung Flip Pro'ya yeni eklenen USB Type-C bağlantısı, entegre video denetimi ve güç (65W şarj) sağlarken, alanında öncü dokunma geciktirme ve çoklu dokunma özellikleri sayesinde, 20 kişiye kadar eşzamanlı kullanım olanağı sunuyor. 
 
Yeni sezgisel kontrol paneli, parlaklık kontrol sensörleri ve ön ve arka kısımda yer alan dört ayrı hoparlörüyle, eğitim kurumlarında sınıf deneyimini iyileştirirken, uzaktan veya hibrit öğrenme ortamında sorunsuz bir görüntülü iletişim sağlıyor. 
 
Son olarak, SmartView+ sayesinde aynı anda 50'ye kadar cihaz kablosuz olarak ekrana bağlanabilirken, ekranı 4’e bolecek şekilde çoklu görüntüleme mümkün olabiliyor. Bu da geniş toplantı odaları ve dijital sınıflar için ideal bir kullanım sunuyor. 
 
Arka planda sorunsuz bir şekilde çalışan bu teknoloji sayesinde ürünün hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından kullanımını daha kolay hale geliyor. 
 
Samsung Electronics Görsel Ekran Bölümü Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Mikro LED teknolojisi, ekran inovasyonunun geleceğini tanımlamaya aday bir teknoloji. 
 
Lüks hizmetlerden konaklama ve seyahat sektörüne uzanan bir yelpazede, Micro LED ürünler, işletmelerin başarısına katkı sağlama konusunda sınırsız bir potansiyele sahip. 
 
ISE, dünya çapında bu tarz ürünlerin tanıtıldığı en büyük fuar ve bizler de 2022 The Wall serimizi burada tanıtmaktan heyecan duyduk. 
 
The Wall’un yeni nesil teknolojisi, beklentilerin ötesinde faydalar sunarak, tüm işletmeleri dönüştürebiliyor ve önlerinde yeni fırsatlar açabiliyor.”

Top Post Ad

Below Post Ad