Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Sony Vlog Çekimlerinde Öne Çıkan Yeni Shotgun Mikrofon ECM-G1'i Piyasaya Sürüyor

Sony, yüksek kaliteli ses yakalama özelliğiyle video kayıt standardını geliştiren yeni küçük ve hafif ECM-G1 mikrofonunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. 
 

Ortam sesi bastırma ve net ön ses toplama özelliği ile kullanıcılara, mükemmel ses kalitesiyle içerik çekebilme imkanı sunuyor. 


 
Yüksek kaliteli sesle video kayıt standardını geliştirin 
Video içeriklerinin kalitesinde, net ve yüksek kaliteli ses önemli rol oynuyor. ECM-G1, geniş çaplı (yaklaşık 14,6 mm) mikrofon kapsülü, gürültüyü bastırırken net ses toplayabilmesi ve video prodüksiyon kalitesini büyük ölçüde artırmasıyla öne çıkıyor. 
 
ECM-G1, içerisinde yer alan rüzgar perdesi ile çekim esnasında oluşabilecek rüzgar seslerini minimalize ediyor. 
 
Ayrıca titreşim önleyici sönümleyicileri sayesinde frekans titreşim gürültüsünü bastırıyor. Sesleri net ve kaliteli şekilde yakalayan ECM-G1, çoklu Arayüz (MI) yuvasına sahip bir Sony kameraya bağlandığında, kablosuz tasarım, kablo ile iletilen titreşim gürültüsünü dahi ortadan kaldırıyor. Tüm bu özellikleriyle özellikle vlog çekimleri için kusursuz bir ekipman olarak öne çıkıyor.  
 
Ortam sesi bastırma ve net önden ses toplama 
Süper kardioid[i] ve ortam sesi bastırma özellikleri sayesinde kamera önünden toplanan net ses, sadece istenen seslerin yakalanmasını sağlıyor. İç mekan çekimlerinde dahi duvarlardan gelen ekoyu ve ses yankısını azaltmasıyla net konuşma sesinin alınmasını sağlıyor.  
 
Her yerde, her zaman yüksek kaliteli sesin keyfini çıkarın  
MI Yuvası desteği, pilsiz ve kablosuz çekimde daha fazla esneklik sağlıyor. 
 
Mikrofon için gereken güç doğrudan kamera üzerinden sağlanıyor. Böylelikle yatay olarak açılan değişken açılı LCD monitörlerde dahi gücün kesilmesi ya da kabloların engellemesi gibi bir durumun önüne geçiliyor. 
 
ECM-G1 yalnızca 34 gramlık ultra hafifliği ve kompaktlığıyla öne çıkıyor (G x Y x D: 28,0 mm x 50,8 mm x 48,5 mm). Bu sayede her zaman ve her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor. 
 
 Kayıt kablosuyla[ii] birlikte verilmesi ve mikrofon jakı’nın[iii] kameralar ve akıllı telefonlar gibi çok çeşitli cihazla[iv] uyumlu[v] olmasıyla kullanıcılara, çeşitli çekim gereksinimleri için en üst düzeyde esneklik sağlıyor. 
 
Sony, Sıfıra Giden Yol adlı girişimiyle çevresel ayak izini sıfıra indirgemeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda 1,4 milyondan fazla ürünün[vi] ambalajındaki plastik kağıtla değiştirildi. 
 
En yeni kameralar ve diğer Sony ürünleriyle çekilmiş çeşitli özel hikayeler, videolar ve heyecan verici yeni içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. Sony'nin Avrupa fotoğrafçılık merkezi 22 dilde mevcuttur ve her ülkedeki ürün haberlerini, yarışmaları ve Sony etkinliklerinin güncel listesini ayrıntılı olarak sunar.
 
[i] Bu yönlülük, yalnızca bir mikrofon kapsülü ile elde edilebilir, bu da küçük fiziksel boyut ile sonuçlanırken, istenen ön alandan gelen sesin genel bir tek yönlü mikrofondan daha etkili bir şekilde vurgulanmasına izin verir. Ses toplama alanının ön tarafı süper yönlü mikrofonlarınkinden daha geniştir, ancak süper kardioid mikrofonlar genellikle daha kompakttır. 
[ii] 3.5 mm TRS – TRS cable 
[iii] 3.5 mm TRS ⅳ Ticari olarak satılan bir dönüştürme adaptörü gerekli olabilir. 
Cihaz uyumluluğu ile ilgili olarak lütfen ilgili cihaz üreticilerinin teknik özelliklerine bakın. ⅴ Tüm ürünlerle uyumluluğu garanti etmiyoruz. 
[vi] Nisan 2021'den Mart 2022'ye kadar satış miktarı
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad