Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Lg, Sağlık Ortamlarına Yönelik 4k Akıllı Çözümünü Tanıttı

LG Electronics (LG), hastaneler ve sağlık merkezlerinde kullanıma yönelik olarak tasarlanan 4K video kamerası Smart Cam Pro’yu (AN-VC22PR modeli) görücüye çıkartıyor. 
 

LG Smart Cam Pro, ışıkların açık ya da kapalı olduğu ortamlarda keskin ve net görüntü kalitesi sağlayarak gündüz ya da gece olması fark etmeksizin, her zaman pürüzsüz görüntülü iletişim sunuyor.
 


 Yeni model, LG’nin çok yönlü webOS platformunun entegrasyonu sayesinde sağlık çözümü sağlayıcılarına kişiselleştirmeye de imkan veriyor. 
 
 LG Smart Cam Pro’nun hem 4K RGB ana kamerası hem de 4K gece görüş özellikli kamerası net, ultra yüksek çözünürlüklü (3,840 x 2,160) görüntüler1 ve 4x dijital zoom sunuyor. 
 
Cihaz aynı zamanda LG’nin rengi ve kontrastı ayarlayarak, arkadan güçlü doğal veya yapay ışığın geldiği durumlarda dahi süjeyi görmeyi kolaylaştıran HDR efektini de uyguluyor. 
 
Hasta odalarında bir TV/ekran2 ile eşleştirildiğinde, kişiselleştirilmiş çözüme sahip LG Smart Cam Pro ile sağlık çalışanları vizitelerini sanal olarak tamamlama imkanına sahip oluyorlar. Ayrıca, hasta ile bizzat ilgilenmeden önce spesifik desteğe ihtiyaç duyup duymadıklarını da belirleyebiliyorlar. 
 
Aynı zamanda, LG Smart Cam Pro üzerinde gerçekleştirilen çağrının kabul edilmesinin ardından, alıcının TV ekranı3 izlenen içerikten kamera yayınına, çağrı sonlandırıldıktan sonra ise yeniden önceden izlenen içeriğe geçiyor. 
 
 Katlanabilir montaj aparatıyla kompakt bir tasarıma sahip olan ve böylece alandan tasarruf sağlayan LG Smart Cam Pro, bir TV veya ekranın üzerine veya yakınına yerleştirilebiliyor. 
 
Cihaz, ince, koyu gümüş bir kasaya ve kullanıcının tercihine bağlı olarak ana lensin üzerine taşınabilen manuel bir güvenlik kapağına sahip parlak siyah bir ön yüze sahip. 
 
Hastalar ile sağlık çalışanları arasında net bir iletişim sağlamak üzere, LG Smart Cam Pro, yankı giderimi ve gürültü azaltma özellikli 4 yönlü dahili bir mikrofon sistemi ile de donatıldı. 
 
Ayrıca, LG’nin 4K akıllı kamerası, gelecekte yeni ve kişiselleştirilen hizmetler ekleme yeteneği ile pratik bir kullanıcı deneyimi sağlayan LG webOS platformundan ve sağlık çözümleri için pürüzsüz yazılım hizmetleri4 sağlamak üzere, Nesnelerin İnterneti (IoT) için mükemmel bir video deneyimi ve yoğun Edge AI uygulamaları sunma yeteneğine sahip Qualcomm Technologies, Inc. Yüksek performanslı yongadaki sistemden (SoC) de yararlanıyor. 
 
“Hem Qualcomm Technologies’in yongadaki sistem yeniliklerinden hem de LG webOS platformundan yararlanmak, LG Smart Cam Pro’nun dünyanın dört bir yanında sağlık hizmetlerinin gerçekleştirilme biçiminde dönüşüme yol açmasına imkan verecek,” diyen Qualcomm Technologies, Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı Ağa Bağlı Akıllı Sistemler (CSS) Genel Müdürü Jeffery Torrance, 
 
“LG ve Qualcomm Technologies, IoT kamera teknolojisini hem tüketiciler hem de işletmeler için ilerletmeye devam ediyor,” diye ekledi. 
 
LG Electronics Kurumsal Çözümler Şirketi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bilgi Ekranı İş Birimi Başkanı Paik Ki-mun ise şunları söyledi: 
 

“LG webOS platformu ve Qualcomm’un gelişmiş SoC’sine dayanan yeni LG Smart Cam Pro, sağlık hizmeti verilen yoğun ortamlarda sağlık çalışanları ile hasta arasında iletişimi sağlamanın kullanışlı bir yolunu sunmayı amaçlayan bir 4K video kamera çözümü. 
 
LG, güvenilir bir inovasyon ortağı olarak, çeşitli sektörlerin spesifik ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan ürün serilerinden oluşan geniş bir yelpaze sağlamaya devam edecek.”
 
 LG Smart Cam Pro, 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek olan ISE 2023’te görücüye çıkacak.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad