Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Türksat, Satellite 2023’te yerli ve milli ürünlerini sergiledi

Türksat, Dünya’nın önde gelen uydu etkinlikleri arasında yer alan ve uluslararası düzeyde uydu hizmeti veren pek çok firmayı bir araya getiren Satellite 2023’te yerli ve milli ürünlerini sergiledi. 
 

Dünyanın en büyük uydu üreticileri ve uydu operatörleri, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen Satellite 2023'te buluştu. 
 
Otuz yılı aşkın süredir uydu teknolojileri endüstrisinden üst düzey yöneticileri, mühendisleri, hükümet yetkililerini ve ticari müşterileri bir araya getirerek sektörün yönünü belirleyen etkinlikte, endüstrinin geleceği ve yeni iş fırsatları ele alındı. 
 


Demirel: “Uzay sektörünün kalbi” 
Türksat Uydu Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Selman Demirel, fuarda Türkiye'yi temsil ettiklerini, uzay teknolojilerindeki gelişmeleri incelediklerini ve ürünlerini tanıttıklarını söyledi. 
 
Satellite 2023'ü "uzay sektörünün kalbi" olarak nitelendiren Demirel, "Uzay sektöründeki teknolojik gelişmelerin nasıl olacağının tartışıldığı, karara bağlandığı bir etkinlik" dedi. 
 
 Demirel, Türksat'ın Türkiye'nin tek uydu operatörü olduğunu belirterek, halihazırda 5 haberleşme uydusuyla 3 farklı yörüngede hizmet verdiğini aktardı. 
 
Fuarda Türksat 5A ve Türksat 5B uydularını tanıttıklarını anlatan Demirel, bu iki uydu son teknolojiyle donatıldığını, elektrikli itki sistemine ve ciddi bir haberleşme kapasitesine sahip olduklarını kaydetti. 
 
Demirel, bu uyduların yanı sıra anten çözümlerini de tanıttıklarını belirterek, "Çok farklı firmalarla görüşmeler yaptık. Verdiğimiz hizmetlerle ilgili firmalarla yoğun bir görüşme trafiği oldu" diye konuştu. 
 
PeycON Anten Ailesi tanıtıldı 
 Fuarda SOTM (Satcom On The Move) antenleri olan PeycON Anten Ailesi ile yer alan Türksat, yerli ve milli ürünleri HidrON, TerrON ve AerON'un yarı sıra sırtta taşınabilir Manpack çözümü MicrON'u da sergiledi.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad